PDA

View Full Version : i4 neprestano gubi mrezu



lydiasr
26-03-2011, 13:16
Imam i4 ios 4.2.1 bb 01.59.00 i neprestano gubi mrezu. Prethodni vlasnik mi je rekao da mu se to nije cesto desavalo (?), ali zna da iPhoneDelivery pravi taj problem na 4.2.1.

E, sad... Ja bih pokusala sa restore iz iTunes, ali ne znam da li ce mi podici bb i zakljucati telefon. Ako ne, zna li neko kako da uradim restore a da ne zakljucam telefon?

Pretpostavljam da je o toj temi pisano, ali ja ne uspevam da pronadjem, a mnogo mi je hitno. To mi je jedini telefon :(

mallena
26-03-2011, 13:25
Lidija pogledaj ovaj tutorijal :) http://isrbija.net/showthread.php?t=12826 bice ti jasnije :)!

lydiasr
26-03-2011, 13:33
@mallena, ima samo 4.11.13. Moze taj?

.stefan
26-03-2011, 13:34
Iskljuci 3G ako ga ne koristis,bice puno bolje

lydiasr
26-03-2011, 13:58
Koristim, nazalost 3G, ali iskljucicu kad sam u dometi wi-fi. Da pokusam...

EDIT: Izgleda da stvarno bolje radi. :)

.stefan
26-03-2011, 14:25
Kazem ja...:)

Neka ti ga edge ako imas push mail ili tako to...nema smetnji,samo je malo frka kad se 3g ukljuci

lydiasr
26-03-2011, 14:28
Ali push mail nece da radi na edge, pokusala sam

priest77
26-03-2011, 14:30
trebalo bi da ti radi bez problema i na edge ako ti je sve dobro podeseno
Koji mail koristis?

lydiasr
26-03-2011, 14:37
gmail i neki mail server poslovni


EDIT: da onda ja ne radim restore dok ne uzadje unlock da ga slucajno ne bih zakljucala?

komsa
26-03-2011, 14:52
....pa jedino (ako imas SHSH za 4.2.1) da nadjes custom 4.2.1 ili custom 4.1 ili da napravis i da ti ostane taj BB.......meni licno(na GS-u) se vise svidja 4.1......isprobao sam 4.2.1(znatizelje radi) i vratio na 4.1.........

lydiasr
26-03-2011, 15:00
To bi bilo super :), ionako na 4.2.1 ne rade neki tweakovi koji su mi potrebni.

Ali ja nikada to nisam radila i ne znam kako :(. Na Cydia pise shsh: iOS 4.2.1, 4.3b1.

komsa
26-03-2011, 15:04
http://www.iphoneheat.com/2010/10/download-custom-ios-4-1-firmware-ipsw/procitaj pa razmisli da li smes da se upustis.......ako nisi sigurna,nemoj raditi da ne bi dobila skup iPod

p.s. moras imati sacuvane SHSH za 4.1

lydiasr
26-03-2011, 15:07
Nemam ih. U pravu si, necu se upustati u to, bar ne sama :)

.stefan
26-03-2011, 15:14
nemoj da radis restore iz prostog razlogga sto ce ti se to isto desiti i na drugom fw-u...jednostavno je to mana i4...
uzmi nadji tutorijal kako da gmail preko microsoft exchange-a namestis na push,ali pravi push,bukvalno u sekundi stize mail....sve na edge mora da radi isto kao i na 3g-u i videces da neces imati problema sa spadanjem signala...

komsa
26-03-2011, 15:16
ako nemas SHSH niko ne moze da ti pomogne.....moras sacekati da izadje custom ili alat za 4.3 ili 4.3.1 i da kompetentni odobre da je bezbedan za unlocker-e u koje i ti spadas.....btw ne mogu da verujem da je neko otkljucao tel sa tim BB u vreme kada je na njemu bio 4.0 ili 4.1 i da mu nije sacuvao SHSH......to je cista nemarnost.....cuvaj taj BB kao oci u glavi jer kako vidim za novije jos ni "u" od unlock-a.......:D

lydiasr
26-03-2011, 15:20
Zasad stvarno nemam problema sa spadanjem signala. Inace sam celo jutro provela u resetovanju telefona jer je gubio signal kad predjem iz prostorije u prostoriju u stanu :brickwall:

Necu raditi restore sasvim sigurno, ne bih da dobijem skupi iPod :(


ako nemas SHSH niko ne moze da ti pomogne.....moras sacekati da izadje custom ili alat za 4.3 ili 4.3.1 i da kompetentni odobre da je bezbedan za unlocker-e u koje i ti spadas.....btw ne mogu da verujem da je neko otkljucao tel sa tim BB u vreme kada je na njemu bio 4.0 ili 4.1 i da mu nije sacuvao SHSH......to je cista nemarnost.....cuvaj taj BB kao oci u glavi jer kako vidim za novije jos ni "u" od unlock-a.......:D

To sam i ja pomislila, ali ne znam ko je uradio unlock. Telefon je dosao iz SAD, kad sam proveravala sa koje je mreze na netu kaze da je sa AT&T. Decko od koga sam ga uzela kaze da mu je doneo prijatelj pre deset dana, ali pitacu da li ga je dobio vec otkljucan. I ne mogu da verujem da je sa AT&T otkljucan, ali on radi :) i zaista je nov.

Boletinho
08-04-2011, 17:02
nemoj da radis restore iz prostog razlogga sto ce ti se to isto desiti i na drugom fw-u...jednostavno je to mana i4...
uzmi nadji tutorijal kako da gmail preko microsoft exchange-a namestis na push,ali pravi push,bukvalno u sekundi stize mail....sve na edge mora da radi isto kao i na 3g-u i videces da neces imati problema sa spadanjem signala...

kolega,drug,imam isti problem kao i djevojka koja je otvorila temu,pa vidim ti si joj rekao kako da to odradi,a'l ja nikako ne mogu da nadjem taj tutorijal,a nisam to nikad namjestao,pa ako slucajno znas nesto sto bi mi pomoglo,da mi posaljes link,jer drug nikako signal da mi se digne sa 2 crtice,a telefon mi je napravljen 2011 godina 3 sedmica,znaci prije 2 mjeseca,nije onaj prva isporuka sto je bila.molim te ako ti nije tesko da mi pomognes,zovu me ljudi ja vise nedostupan nego dostupan,bukvalno mi 1-2 crtice signala samo.nije mi jasno,imao sam softverski otkljucan i uvijek mi je bio pun signal,nekad bi spala 1-2 crtice,a'l ni priblizno kao sad.molim te drug jos jednom,jako mi znaci,ako mozes da mi nekako pomognes da napravim gmail push.hvala ti puno,i veliki pozzzzzzz.:)

valdy
08-04-2011, 17:33
za push se obrati priest77.On je doktor za to,a što se tiče signala,samo ugasi 3g i biće sve u redu ;)

Boletinho
08-04-2011, 17:39
ugasim ga drug,a'l opet najvise 3 crtice,pa spane na 2,pa sa dvije na jednu,pa izgubim mrezu,zivota mi,ne znam kad sam 4 crtice vidio,a 5 da ne govorim.ziv neznem sta da radim,jos mi nov tel.14 minuta samo radio.

valdy
08-04-2011, 17:41
jel si probao neki drugi telefon,a istog operatera?prosto mi je nemoguće da ti se to dešava i mislim da se možda nalaziš negde gde nije dobra pokrivenost.

Ako se nastavi problem,bumper ga rešava sigurno ;)

Boletinho
08-04-2011, 17:44
trebalo bi da ti radi bez problema i na edge ako ti je sve dobro podeseno
Koji mail koristis?

postovanje kolega,oprosti molim te,cuo sam da si ti doktor za push,pa bi te zamolio slijedece,ako ti nije mrsko,molim te drug.
imam isti problem kao i djevojka koja je otvorila temu,pa sam mislio ako ti nije mrsko i ako ti se da,da mi samo na private napises kako da napravim gmail push,da rijesim ovaj problem,a nisam to nikad namjestao,pa ako slucajno znas nesto sto bi mi pomoglo,da mi posaljes link,jer drug nikako signal da mi se digne sa 2 crtice,a telefon mi je napravljen 2011 godina 3 sedmica,znaci prije 2 mjeseca,nije onaj prva isporuka sto je bila.molim te ako ti nije tesko da mi pomognes,zovu me ljudi ja vise nedostupan nego dostupan,bukvalno mi 1-2 crtice signala samo.nije mi jasno,imao sam softverski otkljucan i uvijek mi je bio pun signal,nekad bi spala 1-2 crtice,a'l ni priblizno kao sad.molim te drug jos jednom,jako mi znaci,ako mozes da mi nekako pomognes da napravim gmail push.hvala ti puno,i veliki pozzzzzzz.:)

svi telefoni mi imaju signal u sobi gdje se nalazim,svi su punog signala,a na iphone sam vec rekao kako je.kad izadjem vani imam ponekad 3 crtice,dok mi i vani dok stoi na stolu telefon spane na 1-2 crtice.koliko me je zivaca i sijedih dlaka kostao ovaj iphone 4,dok nisam imao unlock ludio,sad kad sam uzeo potpuno nov sim free,sad me ovo zeza,pa mislim stvarno dokad vise,kad cu konacno uzivati u ovoj skupoj igraćci.:(

valdy
08-04-2011, 17:54
ako je tako,uzmi sebi jedan bumper,original ili fuš i uživaj :)

nego,reci mi karticu koju u njega stavljaš,jel si sekao ili si uzeo microsim?

ako si sekao,možda je došlo do toga da je loše isečena ili ti je kartica možda stara,pa su kontakti izlizani i izgrebani :)

Boletinho
08-04-2011, 18:00
ja sam sjekao karticu,jer u bih nema micro sim,bar mislim tako,a do jucer,kad sam koristio karticu bh mobile staru 10 godina,i ja je sjekao,signal me nije zezao.imao sam normalan signal,u kuci 3 crtice,a vani 4-5 crtica,nikad mrezu izgubio nisam.jutros sam uzeo novu karticu drugog operatera ERONET i to mi se desava,a kartica mtel isto rezana,mi je u softverski otkljucanom imala pun signal,sad u ovom mi ima samo jednu crticu.e to me bunda,nije mi jasno.ta najstarija kartica od 10 i vise godina je radila normalno dok mi sinoc nije pukla kad sam ja vadio,od starosti,a ovu sam jutros kupio i ovo mi se desava,a ova mtel je sa malim cipom,i ona je nova,ona nece nikako.

valdy
08-04-2011, 18:10
nije mi jasno kako ti se to uopšte dešava :(

da li ti je neka od tih kartica imala dobar signal kad si na svom simfree telefonu imao 4.1?

Boletinho
08-04-2011, 18:20
prodao sam ja onaj sto sam uzeo sim free sa 4.1 i uzeo ovaj sto je proizveden 2011 godine 3 sedmica,znaci star malo vise od 2 mjeseca,i na njemu je fabricki bio 4.2.1,i ta stara kartica koja mi je bila vise od 10 godina je normalno radila na njemu,kao i na tom sim free sto je bio na 4.1 kao i na softverski otkljucanom sto sam imao.radila je normalno i na 4.3.1 do sinoc,dok mi nije jednostavno cip se odlijepio i spao sa kartice,od starosti,i od jutros dvije nove kartice sam probao,mtel sa malim cipom i eronet sa velikim cipom,nikako da se zadrzi 5 minuta na 2 crtice,a seriski broj telefona mi je 871039FNA4S,eto vidi,kraj januara proizveden 2011,maltene najnovi model,nije mi jasno da bi on mogao imati problem sa signalom,a onaj sim free na 4.1 sto sam imao 3 dana i prodao da uzmem ovaj noviji aparat i jos plus zaradim nesto kesa,mi je imao pun signal,eto ima na mom profilu u albumu fino se vidi,pun signal mi na mrezi bio.zato mi nije jasno.tel. iz 2010 godine 37 sedmica mi imao bolji signal nego telefon 2011 godina 3 sedmica star 2 ipo mjeseca.boze sacuvaj,a'l mislim da nije do aparata,jer ponavljam ti drug moj dobri,sa starom karticom nisam imao problema do sinoc.ne preostaje mi nista ako mi neko ne pomogne nekako sa push-om,da kupujem kartice i samo ih rezem.potrosit cu na kartice ko za iphone:):)

.stefan
08-04-2011, 18:25
Evo za podesavanja push gmail-a preko microsoft exchange-a:

http://www.powercx.com/iblog/idevice/exchange-server-with-gmail-on-your-iphoneipod-touch/

p.s.Boletinho,koliko puta te trebamo opomenuti da postujes pravila foruma i da ne pises post za postom i citiras post iznad svog,nema smisla vise!

Boletinho
08-04-2011, 18:35
hvala ti drug,puno ti hvala.a samo sam jednom napisao post isbod svog,jer pisem malo opsirnije,da fino objasnim poentu problema,i kad bi pisao sve zajedno,to bi zauzelo isto prostopra kao i dva posta jedan ispod drugog.a vi drugovi slobodno brisi te te moje postove koji su jedan ispod drugog,ja bi obrisao da mogu,nego nemam opciju,sto je po meni mali propust,jer kad se ja zanesem i napisem vec post ispod svog,ne mogu da ga obrisem,samo mogu da ga editujem,a to opet ne vodi nikamo.sto ne napravite kao na dosta sajtova sto sam vidio,da korisnik ima mogucnost da pobrise svoj post ako shvati da je pogrijesio ili da je post pogresan,pa da imamo 60 secundi da to pobrisemo,to bi vam bio veliki plus,nego da nas stalno opominjete,mada ne vidim zbog cega je to toliki prekrsaj,evo da ja skupljam postove i pisem gluposti,nego sam u bedu,imam problem i samo pisem kad mi pomoc treba,ili kad ja nekome mogu pomoci.nije papir drug pa da ga nestane,ha ja.jos jednom sory,a ovo mi je tacno 3. put da pracvim ovu gresku,ispa sad da me svaki dan upozoravate,a ja se djetetom kunem da nisam vise od 3 puta to napravio,jer ja ne pisem gluposti,samo kad mi pommoc treba,a da mi je stalo da imam sto vise upisa,vjeruj mi isao bi na caskanje i na teme u kojima se cevrlja,a'l mi broj postova nista ne znaci,to kad uradim cisto instiktivno uradim.jos jednom hvala od srca za pomoc,i sory za ovaj moj propust:)


evo sad mi 3 crtice,nista dirao nisam.ovo je slucaj za mulder i scali,zivota mi:)

valdy
08-04-2011, 19:15
a jel možeš nekako da nabaviš 2.simtray,pa da probaš samo na tren da li će biti bolje :)
možda je do toga,mada zaista mi nije jasno kako ti se sve to dešava i ovo je nešto što mi je još palo na pamet,da možda nije do toga :)

priest77
08-04-2011, 19:30
@Boletinho
iskljuci 3G u Network podesavanjima i ostavi samo Cellular Data na ON, pa javi koliko imas crtica

valdy
08-04-2011, 19:31
to sam mu i ja odmah rekao,al on kaže da nije pomoglo :)

priest77
08-04-2011, 19:36
izvinjavam se, nisam video jer su mu predugacki postovi i mrzi me da citam sve :)