PDA

View Full Version : Pomoć oko unlocka



vlado85
25-03-2011, 14:18
Dobio sam od prijatelja iphone 3g i pošto je imao podataka na telefonu odradio sam mu full reset, ali mi sad telefon traži da ubacim origialnu karticu, može li mi neko pomoći da otključam ovaj telefon verzija je 4.2.1 a bb 05.15.04?

.stefan
25-03-2011, 14:21
trazi ti da mu ubacis originalnu karticu zbog aktivacije....inace za taj bb jos uvek nema unlock...

jedino resenje je da ga podignes na ipadov 6.15 bb ali ti nece raditi gps i mozda ces imati jos neke probleme tipa brzog trosenja baterije,itd...moja preporuka je da sacekas unlock koji se ne zna jos uvek kad ce izaci...a ako neces da cekas imas resenje,ali nemoj posle da se zalis

da li je telefon simfree?ako jeste onda cela ova prica gore *****a...

to nisi trebao da radis jer je sada telefon izgubio JB,to se desava nakon toga sto si ti uradio...
treba da mu opet odradis restore,ako imas originalnu karticu mreze sa koje je aktiviraj ga dok je zakacen na itunes (to je to sto ti trazi sad),nakon toga JB i gotovo...

vlado85
25-03-2011, 14:25
Gledao sam nešto za to dizanje bb na 6.15, telefon mi treba tako da ako, možeš da mi pojasniš malo detaljnije oko tog unlocka?

vlado85
25-03-2011, 14:32
Nemam originalnu karticu ali sam nabavio onu univaerzalnu kartizu za aktivaciju, ali kada prikopčam telefon na itunes sa tom karticom kaže mi da moram da ubacim originalnu karticu,

.stefan
25-03-2011, 17:21
Jedini nacin da ga otkljicas je da mu podignes bb na 6.15 sto bi ti donelo niz potencijalnih problema,ali i ono sto tebi treba...

Potrebno je da odradis restore na 4.2.1 ili na koji vec,i odradis JB redsnowom...

Evo ti ovo da ti pomogne u procesu
http://www.ijailbreak.com/applications/how-to-jailbreak-and-update-your-iphone-to-unlock-ios-4-2-1-with-redsn0w-0-9-6b5/

Ja ne znam da li ovaj redsnow radi hacktivaciju,da li ti treba org.kartica,neka ti neko ko je radio potvrdi to...

Nakon ovoga unlock ultrasnowom iz cydije...

SloboUgljevik
25-03-2011, 20:37
Redsn0w radi aktivaciju, medjutim, morao bi posle redsn0wa da uradi JB i sa GP jer je redsnow teth. JB.

Najjednostavnije a ujedno i najbolje rjesenje je JB sa snowbreeze 2.2 koji cemu uraditi i aktivaciju.
Evo tutorijal i SB i FW
http://www.yourdailyapple.net/2011/02/tutorial-how-to-jailbreak-and-preserve-your-baseband-with-sn0wbreeze-and-ios-4-2-1/

Kad ovo zavrsis onda sa redsn0wom uradi dizanje na 6.15 pa unlock sa ultrasn0w-om.
Ovo dizanje na 6.15 mozes uraditi i prije restorea, svejedno je.