PDA

View Full Version : iTunes i promena telefona



lydiasr
22-03-2011, 20:17
Mozda ce ovo biti glupo pitanje, ali nisam uspela da nadjem odgovor na njega... :confused:

Imam iPhone 3GS, za neki dan cu ga zameniti za IP4, a ne znam sta ce biti sa iTunesom kad zakacim novi telefon. Hoce li se buniti sto to nije isti telefon?

SloboUgljevik
22-03-2011, 20:36
Nece se buniti posto su aplikacije vezane za iTunes acount i bez problema ih mozes prebaciti na i4, ako si mislila na aplikacije.

lydiasr
22-03-2011, 20:37
Mislila sam i na library, ali ako se nece buniti sto je drugi telefon onda je sve ok. Hvala mnogo :)

SloboUgljevik
22-03-2011, 20:52
Ma nista.
Ako te jos sta zanima slobodno pitaj.

lydiasr
22-03-2011, 20:55
Hvala, hocu. Idem sutra po i4 pa ako nesto ne radi kao na 3gs...

SloboUgljevik
22-03-2011, 20:57
Vazi :P

lydiasr
24-03-2011, 15:28
Evo mene opet :) Da ne bih otvarala novu temu, nadam se da ce neko i ovde videti. SloboUgljevik rece da slobodno pitam, pa...

Dakle, i4 vrlo cesto gubi mrezu, ali to i nije neki problem jer se kasnije sredi, ali da li je neko na njega instalirao ForwardMsgFix, jer meni ne radi, i dalje mi se pojavljuju one dosadne poruke :( Da kazem samo da sam pokusala i ovo:


Hej svima!

1. Otvorite WinSCP/Cyberduck i konektujte se na vaš iphone preko root usera (SSH)
2. Idite u folder /System/Library/Carrier Bundles/
3. Iz foldera /Carrier Bundles/ obrišite folder /Unknown.bundle/
4. Folder /ATT_US.bundle/ koji se nalazi unutar /Carrier Bundles/ preimenujte.
Novo ime foldera /ATT_US.bundle/ treba da bude "Unknown.bundle".
5. Restartujte vaš iPhone
6. Pokušajte da pozovete bilo koji broj i javite ovde da li i dalje imate nenormalno dosadni popup :)

- mod zexx0r -

ali kod mene nema nista osim Unknown.bundle.

Zatim, nisam apsolutno sigurna da ima veze, ali kad ubacim iPhoneDelivery cini mi se da izgubi mrezu.

Ima jos toga, ali da ne preteram :)

miodrage
24-03-2011, 16:20
Izgubi mrezu, ali je povrati posle 45-60 sec. To je normalno jer mora da restartuje CommCenter. Da li ti telefon spontano izgubi mrezu, ili ga ti uhvatis kako ne bi smela (po cika Stevi). Jel imas bumper ili neku zastitu preko metalne antene?

lydiasr
24-03-2011, 18:15
Imam bumper, odnosno case, a spontano mi gubi mrezu :( Evo bas sada ju je izgubio. To sad vec pocinje prilicno da me nervira


_____________
Sent from my iPhone using Tapatalk

M L A D E N
24-03-2011, 22:05
ajde da odma i meni netko malo pomogne.
prodao sam 3GS, sutra trebam uzeti četvorku.

znači iTunes ga prepozna, navigaciju i aplikacije si znači prebacim odma, to je odlično!

pošto sam sad prvi put mjenjao mob.nemam pojma kako si prebaciti kontakte (ostalo sam sve rješio)
otvorio sam si g-mail, i tamo iz svog GSa prebacio sve kontakte i iz moba ih izbrisao. to sam nekako nabrzinu uspio pošto sam nabrzinu morao predati svoj mob.u druge ruke.
sad mene zanima kako te kontakte vratit u drugi mob.da nemoram ko u kamenom dobu blejat u ekran i prepisivat jedan po jedan. pomoć pliz!

lydiasr
24-03-2011, 22:13
Ma ne moras uopste :)

Mozes da ih ubacis u Outlook pa da sinhronizujes sa iTunesom, ili isto kao sto si ih syncao sa Google acc, prebacis ih nazad u iphone. Ima aplikacija Google ContactsSync

miodrage
24-03-2011, 22:34
E cvrc Lidija... Ako nije nesto soft (pokusaj restore, pa sve redom), onda je hardverski, i morace u servis.

lydiasr
24-03-2011, 23:26
ma mislim da mi je to napravio iPhoneDelivery. Pokusacu na restore. Dok njega nisam ubacila radio je savrseno.