PDA

View Full Version : pomozite mi da uradim restore



detari357
22-03-2011, 00:00
javila sam se pre nekih nedelju dana. Da podsetim ili da ponovim,moj problem je poprilicno velik,ne mogu da vidim pozive,lista je non stop prazna i ako nisam u mogucnosti da se javim ne mogu da vidim ko me je zvao,posle toga sam primetila da u albumu sa slikama do pola mogu da vidim slike,a od pola mi je sve crno i kada dodirne bilo gde na ekranu sliku mi otvori i ono sto je najnovije jeste da na porukama vise nemam opciju ili mali foto aparat da saljem mms kao ni na podesavanja gde nemam ukljuci ili iskljuci mms. Nova sam u svemu,savetovali su me da uradim restore,ali ne znam kako,kasnije se vise niko nije javio,a ja vise ne znam sta da radim. tel je 3gs 16gb 4.0.1 fw 05.13.04. Toliko od mene,ako ima neko ko zeli da mi pomogne....

dzenopoljac
22-03-2011, 00:10
Da li bi opet instalirala 4.0.1?

predrag89
22-03-2011, 02:19
Reci samo da li je telefon SimFree, ili je otkljucan? Jel imas Cydia-u? Ako imas udji u nju, idi na "menage", onda izaberi "Packages" i nadji ultrasn0w, pri dnu bi trebalo da bude. Ako imas znaci da nije SimFree, ako nemas onda jeste. Javi sta je, na dalje cu probati da ti pomognem koliko znam i umem, posto ja imam isto 3Gs koji je otkljucan, tako da imam iskustva.

detari357
22-03-2011, 02:47
Sve mi je jedno sta cu instalirati 4.0.1 ili nesto drugo...samo da ga vise osposobim..... da imam ultrasn0w. hvala vam!!

predrag89
22-03-2011, 03:18
E ovako, nemas puno mogucnosti. Moras da otvoris Cudya-u i pogledas SHSH fajlove, za koje verzije OS-a imas sacuvane SHSH fajlove. Ako imas za 4.2.1, a nadam se da imas, 99% bi trebalo, najbolja moguca solucija ti je da uradis jedan upgrade/restore na 4.2.1 ili da ostanes na tom 4.0.1. Ja sam skoro radio upgrade na 4.2.1. preko sn0wbreeze-a, to je program za Windows koji kreira custom FW a ne dize baseband, sto znaci da ces moci da otkljucas. Taj programcic je ekstremno jednostavan, imas kompletno uputstvo i ne mozes nista da pokvaris, jedna od stvari za koje nisam siguran, jeste to sa tim serverom kad budes ubacivala 4.2.1 jer sada ta verzija nije vise aktuelna i validna od strane Apple-a i nece ti dopustiti da je ubacis na telefon preko iTunes-a (korak koji je najbitniji i mora se uraditi jedino tako). S toga mora da se preusmeri validacija alternativni server i onda prihvata stariju verziju operativnog sistema. Ja sam ubacivao 4.2.1 kad je verzija bila aktuelna pa mi nisu trebali ti fajlovi i to sa serverima, direktno mi je Apple odobrio dakle...

Molio bih neko da se pojavi ovde i ukratko ti objasni sta i kako raditi u slucaju restore-a na na starije verzije OS-a.

detari357
22-03-2011, 03:32
SHSH 4.0,4.0.1,4.1,4.2.1 + hvala ti sto pokusavas da mi pomognes,i ja bih milila da se nadje neko da mi objasni sta i kako..... HVALA JOS JEDNOM!!!!!!!!!!!!

predrag89
22-03-2011, 03:44
E, dobro je imas opcija koliko god hoces. Ne vidim razlog zasto ne bi otisla na 4.2.1 iz licnog iskustva mogu ti reci da je odlican i telefon savrseno glatko radi. Baterija prilicno dobro traje, ne curi, radi isto kao i na 4.0, prema tome nemoj da brines. Provericu ja sa SHSH, a sutra cemo nastaviti, sada je malo kasno... Nemoj da brines nista, videcemo i lepo cemo resiti. :)

detari357
22-03-2011, 03:51
Hvala Pedja,cujemo se...

detari357
26-03-2011, 21:57
da li ima neko ko se dovoljno razume i zeli da mi pomogne da uradim restore kako bih mogla normalno da koristim telefon? Plzzzzzzz,uzasno je ovako bez mms,a pogotovo bez mogucnosti da pogledam propustene pozive,pozive.....

dzenopoljac
26-03-2011, 23:15
Šta bi sa predragom? :) Lepo je krenuo. Imaš pm od mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk

detari357
26-03-2011, 23:30
Ne znam sta se desilo sa Pedjom,cini mi se da decko nije bio siguran,trazio je pomoc da se jos neko ukljuci i pomogne,ali bilo je vec kasno i niko se nije javljao kao ni ja do danas jer je zaista jako tesko ovako koristiti telefon....Nisam dobila ni jednu poruku

zlatkokrunic
27-03-2011, 01:14
skines sn0wbreeze...
http://ih8sn0w.com/index.php/welcome.snow
onda skines firmware 4.2.1 za 3gs iphone
http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

kada sve to lijepo downlodujes...pokrenes sn0wbreeze....ides na simple mode....i ubacis onaj firmware 4.2.1 u snowbreeze....polako pratis upustva...a snowbreeze ti pravi custom 4.2.1....pred kraj snowbreeze ti trazi da udjes u dfu mode...to pazljivo odradis....
ekran postaje crn, tj ugasen...i tada ti je iphone u dfu modu...
pokrenes itunes... drzis SHIFT i kliknes na restore...onda mu nadjes onaj custom 4.2.1 sto si napravio sa snowbrizom...taj custom restore je na desktopu....

to bi sve fino trebalo da prodje...tako ces dobiti jailbreakovan iphone...samo posle u cydii instaliras ultrasnow i imas otkljucan fontele...:)

detari357
27-03-2011, 23:15
Hvala vam za pomoc,uradila sam restore i sve je proslo OK, jedini problem koji je nastao jeste kada sam trebala u cydiu da upisem ono repo.666...... koliko sam ukapirala mora da mi radi wifi,problem jeste u tome da su ovde signali za internet dosta losi jako tesko mogu da uhvatim neku mrezu.... Predpostavljam da drugi izbor nemam..... No,ako je tako,veceras ce mi biti zakljucan Iphon,a sutra cu izaci i pokusati da se konektujem na wifi. Hvala vam jos jednom,nadam se da ce sutra biti sve OK!!! Pozdrav

dzenopoljac
27-03-2011, 23:35
Moraš da budeš na wifi-ju, naravno. Pošto je fon zaključan nemaš drugu opciju, tj. nemaš data protok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

SloboUgljevik
28-03-2011, 09:20
Mozes otkljucati i bez interneta.
Skini na komp ultrasnow sa ovog linka
http://www.mediafire.com/?wzjmwfmnzmq

Zatim skini ifunbox ( samo kucaj ifunbox download u google).
Onda prikaci telefon na komp, pokreni ifunbox i idi u VAR/ROOT/MEDIA/CYDIA/AUTOINSTAL tu prekopiraj ultrasnow( naravno prethodno raspakuj zip) i samo ugasi i upali telefon i to je to.

SloboUgljevik
28-03-2011, 09:39
Mozes otkljucati i bez interneta.
Skini na komp ultrasnow sa ovog linka
http://www.mediafire.com/?wzjmwfmnzmq

Zatim skini ifunbox ( samo kucaj ifunbox download u google).
Onda prikaci telefon na komp, pokreni ifunbox i idi u VAR/ROOT/MEDIA/CYDIA/AUTOINSTAL tu prekopiraj ultrasnow( naravno prethodno raspakuj zip) i samo ugasi i upali telefon i to je to.

predrag89
29-03-2011, 15:06
Izvinjavam se, bio sam u nevidjenoj guzvi, nisam posecivao forum a na mail mi nisu stizale poruke s foruma, ne znam u cemu je bio problem. Drago mi je da si sredila problem. Izvinjavam se jos jednom na nezavrsenom poslu. Evo i sada sam video pm.