PDA

View Full Version : 3g pobrljavio, pomoc?



bobi
21-03-2011, 21:34
Pozdrav ljudi, gledao sam po forumu, ali ne nadjoh problem slican mom... nesto se specijalno ne razumem u iphone pa bih molio za pomoc.

Imam 3g, ver: 4.01, i hteo sam da instaliram iz Cydia program CallerId fix... ne mogu da se setim sta mi je izbacio, uglavnom nije krenuo da instalira i ja sam izasao iz Cydije. Posle pola sata kada me je neko pozvao, samo je krenuo da se restartuje, i sada ne mogu da udjem u imenik, niti da pozovem nekog, a ne mogu ni u poruke.
Kada sam usao ponovo u Cydiu, bio je instaliran program i ja sam ga skinuo, medjutim poboljsanja nije bilo...

Sta da radim, da li je restore najbolje resenje, i ako uradim restore, hoce li mi se izbrisati imenik???

Hvala

SloboUgljevik
21-03-2011, 22:27
Prvo povezi telefon sa itunes-om i uradi backup imenika u outlook ili gmail i onda nakon restorea samo sync i to je to.
Ako treba pomoc oko restorea pitaj.

bobi
21-03-2011, 22:54
Sada sam probao da sync sa gmailom, medjutim izbacuje mi da ce mi nekih 10 aplikacija biti izbrisano... da li da prihvatim i da li ce da mi mozda izbrise i kontakte ako idem na remove??

Svakako da mi treba pomoc, posto ne znam koji fw posle da ubacim?

Hvala!!

dzenopoljac
21-03-2011, 23:02
Kako sync sa gmailom a hoće aplikacije da briše? Kada radiš sync sa iTunesom dešava se da briše aplikacije pošto ih nemaš u library-u. Otvoriš iTunes, na levoj strani nađi svoj telefon i desnim klikom izaberi Backup.
Ako budeš hteo da radiš restore, prvo se konsultuj ovde sa ljudima pa kada ga uspešno završiš ideš na Restore from backup i iTunes ti sve vrati. Za čuvanje kontakata imaš i fine aplikacije poput iDrive Lite sa Appstore-a i Sync in a Blink sa installous-a.

SloboUgljevik
21-03-2011, 23:02
Da ti ne bi izbrisalo aplikacije u itunes-u klikni desnim na iPhone i izaberi transfer purchase pa tek onda sync.

A ja ti preporucujem da ides na 4.2.1 i to custom snowbreeze.

bobi
21-03-2011, 23:10
Hvala za kontakte puno, spasao si me bede... :)

Nisam nesto bas vest sa restorom, pa ako moze neko ukratko objasnjenje kako to da uradim???

Pretpostavljam da ovu verziju mogu da nadjem negde na forumu, a interesuje me da li ce mi posle toga telefon biti otkljucan i jailbreakovan...??

hvala jos jednom

SloboUgljevik
21-03-2011, 23:18
Isprati ovo upustvo, tu imas i FW i snowbreeze, kod 6. koraka izaberi aktivaciju i kad zavrsis custom ce ti biti na desktopu i samo ga sa shift+restore ubaci, prethodno povedi racuna o ulasku u DFU to je vrlo bitno i ne izlazi iz snowbreeze dok ne uzdje u dfu.


http://www.yourdailyapple.net/2011/02/tutorial-how-to-jailbreak-and-preserve-your-baseband-with-sn0wbreeze-and-ios-4-2-1/

Naravno telefon ce ti posle ovoga biti jailbreikovan i ostaje ti samo da instaliras ultrasnow iz cydie.

bobi
21-03-2011, 23:22
Probacu, deluje po malo komplikovano, valjda ne mogu nesto mnogo da zeznem... :)

SloboUgljevik
21-03-2011, 23:30
Javi mi se na PM i pitaj sta te zanima.

bobi
23-03-2011, 21:36
Hvala za pomoc :)