PDA

View Full Version : 3g ne radi :(



eliminator
21-03-2011, 19:56
E ljudi imam problem, ovo do sada nisam video, znaci sta mi se desilo. Koristio telefon sasvim ok do malopre. Dolazim sa faxa i zove me neko, ja pokusavam da se javim ali telefon je zakocio, nista prekida se veza i pokusavam da stisnem Home button a nista se ne desava, Home button ne radi od tada, iz vise restarta pokusavam da dodjem do settings-a i radim restart settingsa telefona, posle restarta opet sve isto. Hard reset ne mogu da odradim jer ne radi home button. Sad sam provalio da se sva su se sva podesavanja poremetila, ne rade mi sounds, niti ringtone ma kako god da ih podesim. (Sorry sto smaram na ovim sitnicama i sam kapiram da je ovde software-ski problem, cisto sam zeleo sto detaljnije da opisem probleme).
Uz sve to probam ga malopre na punjac, on ne prepoznaje. Premenim 3 kabla i 2 punjaca i nista, nakacim ga na 4 razlicita usb porta na komp i iTunes ga ne prepoznaje nikako.


Inace telefon sam kupio skoro od druga i radio je savrseno, i kod njega i kod mene ove 2 nedelje koliko ga imam. U pitanju je 3g crni - 8gb, FW je 4.1, bb 5.13.14, naravno jb-ovan i unlocked . Uradio bi software restore samo kad bi mogao da ga itunes prepozna. Sta da radim ljudi :S

valdy
21-03-2011, 20:07
iskreno da ti kazem,mislim da ti je telefon mrtav i da hw u pitanju,a ne sw :(

Ta prica sa punjacem mi se uopste ne svidja...

Voleo bih da nisam u pravu :)

eliminator
21-03-2011, 20:09
ne znam sta vise da probam, sta god sam probao, ne prolazi. Izgleda da mi ne gine odlazak u servis :S

eliminator
21-03-2011, 20:42
Ok , za sad stvari stoje ovako.
Ne radi:
- punjenje, ni preko punjaca ni preko usb-a ( moguce da je konektor na telefonu )
- ne rade zvucnici
- ne radi home dugme
- ne prepoznaje ga iTunes

Najverovatnije je hardware-ski problem,jer su svi delovi telefona u donjem delu i svi ne rade. Takodje sam trazio malo po netu i video da se neki zale na problem sa konektorima.
Izgleda da mu ne gine servis :S

Ako ima jos neko neki predlog bilo bi dobro.