PDA

View Full Version : Mrtav piksel ili....?



milnesa
19-03-2011, 13:42
Jutros se probudim i pocnem da cackam po telefonu (iPhone 3GS)i primetim nesto cudno. Kao neka braon mrlja na ekranu. Posto sam dobro prebrisao telefon video sam da nije nista na povrsini zastite za displej. Posle toga nisam hteo da odustanem jer sam mislio da je nesto ispod zastite ali kada sam skinuo i dosao do samog displeja video sam da je to negde unutra. Pomislio sam da je to mozda mrtav piksel i pokrenuo neku stranicu na netu koja menja boje i kao moze da oporavi mrtav piksel..... i nista. Najvise me buni sto se mrlja vidi i kada totalno ugasim telefon.

Da li neko zna sta je u pitanju?

Unapred hvala!

valdy
19-03-2011, 13:49
dead pixel je crne boje i ne može se oživeti softverski.Stuck pixel je raznih boja,al uglavnom bele i može se oživeti uz pomoć raznih alata i tehnika :)

ako ga vidiš i kad je tel ugašen,mislim da nisu pixeli u pitanju,jer se oni pojavljuju u toku rada ekrana,već da je nešto sasvim drugo,da ti je nešto upalo i slično :)

Pošto kažeš "mrlja",to je veća površina i gotovo sam siguran da je nešto upalo...

milnesa
19-03-2011, 13:57
Pa i meni je to jako cudno ali kako moze nesto da upadne ispod ne znam vise cega? Sve sto je imalo da se skine skinuo sam! Koliko znam ima displej i digitajzer koji su jos ostali a oni mi se bas i ne skidaju, a i ne znam kako da ih skinem. Pocela je ta mrlja strasno da me iritira tek sada kada znam da nije ni hardverski ni softverski problem nego prljavstina....uh!!!