PDA

View Full Version : WiFi problem - 3g fw 4.2.1 bb 6.15



eliminator
18-03-2011, 23:48
Imam problem sa WiFI-em na 3g-u 8gb, fw 4.2.1 baseband 06.15.00. Znam da mnogima ovaj bb pravi problem sa gps-om i sa mnogim drugim stvarima, ali meni stalno puca WiFi. Tj. desava se da WiFi radi lepo jedno vreme i posle diskonektovanja sa mreze desi se da dodje do onoga da ne prepoznaje WiFi chip i da ikonica posivi. Radio sam reset network settings i WiFi proradi posle 2-3 reseta. Takodje sam radio i iPhone cooldown u frizideru i pomagalo je. Ali iritira me sto stalno moram nesto da cackam da bi podesio WiFi. Da li postoji neko trajno resenje i popravka (ako je softwareska greska) ili cu morati da ga nosim u servis???

miodrage
19-03-2011, 00:55
Servis! Nema ti druge nazalost.

odgon
19-03-2011, 13:31
Da ne otvaram drugu temu.

Imao i ja problem sa Wi-Fi, samo sto meni nije mogao da pronadje ni jednu mrezu, a registrovao MAC adresu.
Sve bilo u redu prvih par dana, kada je stigao iz USA. Tamo odradjen JB i Unlock, radio i GPS i WiFi.
Problemi nastaju par dana posle toga, verovatno od trenutka kada sam ga prvi put poveza sa iTunes i kada sam krenuo da skidam neke aplikacije. U svakom slucaju, od tada ne rade ni GPS ni WiFI, a mislim ni Bluetooth (jednom pokusao da proverim, pa odustao. kome to jos treba).
Pokusavao Reste Network Settings i nije pomagalo. Preko GPRS-a i 3G, net radio.
Jutros uradim "Erase All Settings and Data" ili sta veci moj iPhone 3G sada ima na ekranu, jabucicu :)
Sta sada da mu radim? AT&T karticu nemam, ostala u USA.

SloboUgljevik
19-03-2011, 14:04
Pa resore brate mili.
Imas ovdje lijepo objasnjenjo, a imas i lin ka FW 4.2.1 i snowbreeze 2.2, takodje ti je tu i tutorijal sa slikovitim objasnjenjem.

eliminator
19-03-2011, 16:04
najvise me iznerviralo to sto ne moze nikako da se odradi downgrade bb na neku od verzija 5.xx , (bootloader mi je 5.9 :S), ali pitanje je da li bi i to nesto pomoglo, posto sam do sada sve prebao i nema mu pomoci. Izgleda da ce morati servis na kraju :(

odgon
19-03-2011, 16:59
Pa resore brate mili.
Imas ovdje lijepo objasnjenjo, a imas i lin ka FW 4.2.1 i snowbreeze 2.2, takodje ti je tu i tutorijal sa slikovitim objasnjenjem.
Odradio sve, ali WiFi i dalje ne radi :(
Izgleda da mu servis ne gine, posto ni frizider nije pomagao :crash: