PDA

View Full Version : Zeznuh se ja pravo - iphone 3GS 5.16.01



iGoogle
17-03-2011, 16:49
Eh ovako prijatelji... ucinio sam veliku glupost...
Posto mi je stekao iphone jer sam nafiljao stvari sa cydie na njega i nekih milio tweekova i gluposti ja odlucim da ga updateam na 4.3 Koji glupan... vidim izasao jailbreak pa kontam ajd da instalam sta fali.. pri tome ne razmisljajuci o unlocku...
Eh sad...
Preko itunesa instaliram IOS 4.3 krenem traziti jailbreak vidim nema jos unteatherd ajd reko da ja downgradeam na 4.2.1 sto je sigurno sigurno je... DEBIL sta se sad desilo...
Downgradeam ja na 4.2.1 i jailbreakujem ga odem na repo666 skinem onaj unlock.. .i pise searching.. i tako u nedogled...
Pogledam ja malo info od telefona jer znam da sam imao stari firmware.. kad ono 5.16.01... malo googlam o tome skontam da je jedini nacin da ga unlockam da upgradeam bootrom na onaj od ipada ali onda ne radi gps i morat cu se zezati sa custom firmwareom do kraja zivota.. sto mi bas i nije draga opcija...
Eh sad je moje pitanje... jer mozda je meni nesto promaklo u onom moru informacija na googlu ali ima li mi spasa... naravno da ne upgradeam modem firmware na onaj ipadov.. ima li informacija kad bi mogao unlock za 5.16.01 izaci?

komsa
17-03-2011, 16:58
nije ti nista promaklo na zalost.....do daljnjeg,jedino resenje ti je 6.15.........

SloboUgljevik
17-03-2011, 17:03
Nije tu problem sto ces uvijek morati da stavljas custom, mada ni to nije tacno jer mozes bez problema staviti oficijalni nego sto ces imati brdo drugih problema.

iGoogle
17-03-2011, 17:07
stani... ako ja upgradeam na 6.15 mogu se vratiti na official neki poslije toga? moci cu upgrade normalno ?

SloboUgljevik
17-03-2011, 17:51
Mozes na oficijalni FW, samo ga sa umbrelom izbacis iz recoveri moda posto ti prethodno izbaci gresku na kraju restorea, a BB ti uvijek ostaje 6.15, bar dok ne izbace neki fix ili dok iphoneov BB ne pretekne ovaj ipadov tj. dok ne bude veci od 6.15.

.stefan
17-03-2011, 18:12
nemoj da dizes na 6.15 nikako...sacekaj bolje...

iGoogle
17-03-2011, 18:13
znaci ostaju problemi mogucnosti da mi ne radi GPS battery drain... jos nestoo?

SloboUgljevik
17-03-2011, 18:16
Sve vise ljudi se zali na kvar BB cipa i sto je najzanimljivije u cijeloj prici svi imaju 6.15, da li je to samo slucajnost ili posledica dizanja BB to ce strucnjaci da utvrde.

3gs
17-03-2011, 18:17
gps trenutno jeste problem
battery drain se resava kada ubacis iz cydie SAM
zavisi kako volis da cekas :)

iGoogle
17-03-2011, 18:25
ma nisam neki fan cekanja iskreno da ti kazem :D ali ipak skupa je ovo igracka da napravim brick od nje :D prijatelj mi ima iphone 3GS isto sa 6.15 kaze da mu GPS ne radi ali sve ostalo funkcionise... al opet kontam... mozda ce sad nekad izaci unlock proketi :D

3gs
17-03-2011, 18:45
ljudi cekaju od nove godine i pre i nista :)
pazi mozda izadje unlock
al sutra *malo ;)

ja sam moj digao na 06.15 only gps not work :) ali se nadamo fix_u i onda ce ovaj 06.15 biti bolja solucija nego sim free :P

iGoogle
20-03-2011, 04:07
Evo nisam mogao cekati... i digao sam BB na 6.15.. eh sad procitao sam da unlock za 4.3 izlazi sutra.. eh sad zamisljamo idealnu situaciju da izadje untethered jailbreak za 4.3 i sad sa ovim novim unlockom koji bi kako se prica trebao da radi na 6.15 mene zanima jedna jednostavna stvar...
Ja koristim Windows... Kakav mi to custom firmware treba da mogu instalirati 4.3! kako se to pravi... osnove imam ali ne skontah te custome nikako :D

dado
20-03-2011, 11:50
Cuctom pravis sa snowbreeze-om. Skines oficijalno fw i pomocu snpwbreeze odradis i hactivation. Osnovna svrha ovog programa je sto zadrzava postojeci baseband, sto znaci da sa custom fw ne mozes zakljucati iPhone.
Imas na youtube dosta tutoriala kako se pravi.
U tvom slucaju (posto imas 06.15. bb) moras da radis restore sa custom fw jer zbog tog bb ti ne dozvoljava restore sa oficijalnim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iGoogle
20-03-2011, 16:18
Hvala puno prijatelju :D
Eh imam jos samo jedno pitanje mada je o ovome raspravljano vise na formu samo sto ima po par tema za svaki problem pa dok se snadjem...
Koje su to stvari koje trebam da instaliram da sve bude "OK" (pri tome misleci na probleme sa batery drainom i jos neke koji se javljaju sa ovim basebandom)
4.2.1 untheathered jailbreak
Da li da idem sa push doctorom jel on radi za 4.2.1?
ima li jos kakvih problema koje bih trebao da rjesavam koji se javljaju sa 6.15?

dado
20-03-2011, 17:20
Što se tiče baterije mislim da možeš probati i sa "SAM" tweak-om iz cydie. Push Doctor radi na 4.2.1 koliko ja znam.

iGoogle
21-03-2011, 04:26
evo instalirao sam SAM i aktivirao preko njega.. iskljucio hactivation.. samo jedan problem ostaje a to je da nema push notifikacija... sto bas i nije lijepo... zna li ko kakav fix?