PDA

View Full Version : No SIM card installed



redy
17-03-2011, 03:02
Sve je super radilo, kupio ga pre dva dana u shopu, polovnog..

Uradio sam ono da se vrati na fabricko i BAP!
i sad kada upalim pise "No SIM card installed - Insert a valid SIM with no PIN lock to activate iPhone."

kada ga prikljucim na iTunes pise "There is no SIM card installed in the iPhone you are attempting to activate."

Inace, ubacena je TELENOR kartica.

Sta da radim? :/

Pokusao sam da jailbreak-ujem i sa redsn0w-om i sa greenp0ison-om, ali nista...

Unapred hvala! :-)

miodrage
17-03-2011, 03:58
A koji si mu software ubacio? Jel poslednji?

redy
17-03-2011, 04:12
Tako je... Mada sada pokusavam i neke prethodne verzije ali nista ne uspeva...

redy
17-03-2011, 04:12
A koji si mu software ubacio? Jel poslednji?
Tako je... Mada pokusavam i prethodne da mu ubacim ali ne reaguje....

woya90
17-03-2011, 04:15
jedino sto ti preostaje jeste podizanje bb na 6.15 a to mozes uraditi na sledeci nacin, samo pazljivo procitaj uputstvo postavljeno na ovom linku : http://www.isrbija.net/showthread.php?t=14265

redy
17-03-2011, 04:15
jedino sto ti preostaje jeste podizanje bb na 6.15 a to mozes uraditi na sledeci nacin, samo pazljivo procitaj uputstvo postavljeno na ovom linku : http://www.isrbija.net/showthread.php?t=14265
Mozes li da mi objasnis sta je BB na 6.15..?

redy
17-03-2011, 04:23
jedino sto ti preostaje jeste podizanje bb na 6.15 a to mozes uraditi na sledeci nacin, samo pazljivo procitaj uputstvo postavljeno na ovom linku : http://www.isrbija.net/showthread.php?t=14265

Brate sada vise nece ni da se upali...... Ja ne mogu da verujem.......

woya90
17-03-2011, 05:11
verujem ako uradis bas kao po uputstvu da neces imati problema nikakvih...

bb ti je modem firmware(mozes videti koji ti je tako sto ces otici u settings/general/about), detaljno objanjenje ti nece pomoci nista... vazno je da znas da modem firmware(5.15) tj bb na tvom iphone je posle podizanja fw na 4.2.1. onemogucen da radi sa svim karticama(npr telenor mts vip itd).. hakeri su nasli jedino resenje da radi sa svim karticama je podizanje bb na 6.15( inace modem firmware koji koristi iPad)... negativni efekti su ti sto GPS prestaje da radi pa je recimo navigacija na iPhone-u nemoguca misija... kao i to sto vise neces moci da odradis klasican restore vec ces morati da ubacujes custom firmware...

redy
17-03-2011, 05:34
verujem ako uradis bas kao po uputstvu da neces imati problema nikakvih...

bb ti je modem firmware(mozes videti koji ti je tako sto ces otici u settings/general/about), detaljno objanjenje ti nece pomoci nista... vazno je da znas da modem firmware(5.15) tj bb na tvom iphone je posle podizanja fw na 4.2.1. onemogucen da radi sa svim karticama(npr telenor mts vip itd).. hakeri su nasli jedino resenje da radi sa svim karticama je podizanje bb na 6.15( inace modem firmware koji koristi iPad)... negativni efekti su ti sto GPS prestaje da radi pa je recimo navigacija na iPhone-u nemoguca misija... kao i to sto vise neces moci da odradis klasican restore vec ces morati da ubacujes custom firmware...
ZIV JEEEE!!!!! Hvala care puno, dodjem ti pice kao i svi ovde... Hahahah :)
Ako ti treba nesto za muziku, samo me iscimaj, samo to znam da radim..
Uzivaj, ja mislim da ova tema moze da se zakljuca..

redy
17-03-2011, 05:45
Ali mi sada nesto mnogo sporije radi :( ?

woya90
17-03-2011, 05:54
nema na cemu ... :)

pa mozda da ga nisi update-ovao imao bi koju mogucnost vise i sto se tice brzine i sto se tice bb-a... ali drugo resenje nisi imao osim ovog na zalost...

bicemo u kontaktu sto se tice muzike ;) posalji mi na pm sta konkretno za muziku radis ;) pozz