PDA

View Full Version : Koji iPad 2 kupiti? GLASANJE :)



priest77
16-03-2011, 18:26
Koji iPad 2 mislite da je najbolja kupovina, i sta nudi najvise za svoju cenu?
Izaberite gore vise stavki da bi napravili kombinaciju koja mislite da je najbolja.
Odgovorite u glasanju na ova tri pitanja:

1) Crni ili Beli
2) WiFi only ili WiFi+3G
3) 16Gb ili 32Gb ili 64GB

Imate ovde jedan tekst o tome:
http://gizmodo.com/#!5781224/what-ipad-2-should-you-buy


Takodje interesantna stvar je ovo sto sam procitao da Personal Hotspot salje i GPS Data na Wi-Fi iPad, jer taj iPad nema GPS prijemnik pa izgleda da moze koristi GPS sa vaseg iPhone:
http://iclarified.com/entry/index.php?enid=14300

Rakic90
16-03-2011, 18:49
Salje i GPS DATA?! :P Eeeee, to je vec druga prica onda... :) A jel postoji neka app, za nas one koji nemamo i4? Znam da MyWy to ne moze...

Edit: Problem oko tog tethering-a je u tome sto se onda i na iPhone-u i na iPad-u trosi baterija.

priest77
16-03-2011, 19:07
Koliko vidim na onom linku, ne salje bas najbolje GPS signal, vec povremeno, oni kazu na svaki minut ili tako nesto, tako da to ne mozes koristiti za navigaciju.

Kapetan
16-03-2011, 20:40
Crni, 32GB WiFi :) provjereno

CJay
16-03-2011, 20:51
hahaha...malo vam ovaj poll los...stiklirao sam sve ponudjene i prihvatio je bez problema...mozda bi bilo dobro da ogranicite na 3 odgovora... :D

Hugo
16-03-2011, 20:57
white/black svejedno... Wi-Fi + 3G ... 32GB... po mom misljenju najbolja varijanta...

OzzY
16-03-2011, 21:27
hahaha...malo vam ovaj poll los...stiklirao sam sve ponudjene i prihvatio je bez problema...mozda bi bilo dobro da ogranicite na 3 odgovora... :D
Pa da onda jedna od kombinacija bude 16 GB iPad sa 32 GB i kapacitetom od 64 GB? To? :D

priest77
16-03-2011, 22:25
hahaha...malo vam ovaj poll los...stiklirao sam sve ponudjene i prihvatio je bez problema...mozda bi bilo dobro da ogranicite na 3 odgovora... :D
Nisam nasao kako da ogranicim na samo tri opcije, ali mislim da je svima jasno da biraju ono sto im najvise odgovara i da biraju tri stvari, a ne da biraju nepostojece stvari samo zato sto im nije to zabranjeno.

P.S. Moze jasno da se vidi ko je kako glasao...

igne
17-03-2011, 00:11
Nisi ovo glasanje dobro uradio ;) Trebao si lepo da navedes svih 12 kombinacija i to je to, ovako nikom nista nije jasno :cool: Reci sad ti meni koja je najbolja varijanta po ovom sistemu glasanja? :P

Ispada da je beli WiFi + 3G 32GB najbolja varijanta ali da li su svi glasani po tom sistemu ? ;)

priest77
17-03-2011, 00:46
Kako da navedem 12 kombinacija kada forum mi dozvoljava samo 10?

Number of poll options: (Maximum: 10)

I da, za sada beli wifi+3G 32GB vodi , a ne verujem da je toliko komplikovano da neko izabere 3 odgovora na 3 pitanja

Lazar
17-03-2011, 00:56
najbolja kombinacija je ona koja je najskuplja :P

priest77
17-03-2011, 01:23
Pa dobro ali, pitanje je sta se najvise isplati. Ja se dvoumim izmedju:

3G+WiFi 16GB beli
i
wifi only, 32GB beli

A ne znam ni sam sta mi je bitnije 3G+GPS ili vise GB :)

Lazar
17-03-2011, 01:31
hmmmmm dobro pitanje ali ja bih uzeo extra gb

wifi imas skoro svuda a i 3g ne cveta kod nas bas... plus ces davati dodatno novac svakog meseca za taj 3g :P

Darko_BG
17-03-2011, 02:17
WiFi+3G definitivno. Zašto sebe ograničavati načinom pristupa netu :)

priest77
17-03-2011, 17:41
Pitanje je da li ce 16GB biti dovoljno jer se plasim da ce igrice i programi biti sve veci, pa zato se pitam da li je pametno odreci se 3G i GPS za vise prostora?

igne
17-03-2011, 20:06
Zavisi za sta ces da ga koristis. Ja se ne igram mnogo, mozda da nabacim koju seriju ako gledam i treba mi za net, mail i eventualno muziku. Skype i facetime ce biti maximalno iskoriscen i meni je za sve ovo 16GB i vise nego dovoljno. Imao sam prvi iPad 64GB i nisam nikada presao ni 10... Jedino sam jos uvek u dilemi samo zbog 3G... Nekako mi zbog toga samo izgleda osakaceno ako ga nema, mozda mi nikad ne bi trebao ali me hebe samo saznanje da to nemam :P

priest77
17-03-2011, 20:08
Mislim da sam se najzad odlucio za WiFi only 32GB, i evo zasto:
http://www.9to5mac.com/56603/wifi-ipad-2-records-markedly-cleaner-audio-than-3g-model/

Kazu da wifi-only verzija ima cistiji prijem zvuka, mikrofon nije los nego izgleda da je za to kriva drugacija konstrukcija kod 3G modela gore tamo gde je onaj crni plasticni deo sa antenom.
Ja 3G i GPS mislim da cu veoma retko koristiti, i vise cu koristiti Skype i Facetime... zato mislim da ce mi prijem zvuka biti bitniji.

Kazu da razlika nije velika ali je primetljiva, takodje 3G model ima malo bolji zvuk od CDMA model ali wifi only je najbolji, pogledajte ovde ceo test:
http://www.ilounge.com/index.php/reviews/entry/apple-ipad-2-wi-fi-wi-fi-3g-gsm-cdma-16gb-32gb-64gb/P6



We also conducted comparison tests on the iPad and iPad 2 integrated microphones.* Apple moved the top microphone from a large circular hole near the iPad’s headphone port to a smaller pill-shaped hole that is notably now centered above the iPad 2’s front-facing camera. This is important because the mic now sits either in the middle of metal on the iPad 2 with Wi-Fi, or inside the black plastic antenna housing of the iPad 2 with Wi-Fi + 3G. (* = We updated this section of the review after initial publication to explain the difference between the mic performance on the different iPad 2 models.)

When using Skype and Garageband on the iPad, iPad 2 with Wi-Fi, and iPad 2 with Wi-Fi + 3G, we found that audio from the 3G iPad 2’s mic sounded somewhat more muffled and echo-prone than with the original iPad’s or the Wi-Fi-only iPad 2’s mics—enough to be noticeable to a Skype caller, who deemed the 3G iPad 2’s sound “acceptable” and the other iPads’ mic quality better. A reduction in apparent bass resonance was noted in the 3G iPad 2’s rendition of voices, and increased echoing was also observed. However, recordings made with Garageband under the same testing conditions suggested that the difference wasn’t as large as it sounded through the iPads’ speakers. We’d call the 3G iPad 2’s mic a little inferior to the others, particularly when the screen’s facing you for FaceTime and many other apps, a difference that appears to be related to the acoustic differences in the plastic used in the 3G model versus the fully metal top of the Wi-Fi iPads. If Apple had been able to keep the mic in the metal near the headphone port, this mightn’t have been an issue.

Takodje ista vest i ovde:
http://iclarified.com/entry/index.php?enid=14322

carlito
18-03-2011, 09:01
Zavisi za sta ces da ga koristis. Ja se ne igram mnogo, mozda da nabacim koju seriju ako gledam i treba mi za net, mail i eventualno muziku. Skype i facetime ce biti maximalno iskoriscen i meni je za sve ovo 16GB i vise nego dovoljno. Imao sam prvi iPad 64GB i nisam nikada presao ni 10... Jedino sam jos uvek u dilemi samo zbog 3G... Nekako mi zbog toga samo izgleda osakaceno ako ga nema, mozda mi nikad ne bi trebao ali me hebe samo saznanje da to nemam :P

Ako imas Iphone 4 mozes napraviti hotspot pa shareovati 3g net sa telefona na ipad u situacijama kad ti treba net a nema wifi u blizini. Ja imam paket na telekomu od 600mb interneta gde je obracunska jedinica 1kb i nikad nisam bio u stanju da na iphone potrosim vise od 100mb, tako da sam narucio od drugara ipad 2 16gb black wifi only. Takodje moze i gps da se sharuje sa iphona na ipad 2 pa mi je 3g opcija ipad-a cisto bacanje para.

.stefan
18-03-2011, 11:12
Mozda je cak pored iphone-a i ipad bacanje para,mene to najvise muci...jednostavno ne mogu da nadjem dovoljno dobar razlog da kupim ipad kad sve to imam na iphone-u...

carlito
18-03-2011, 12:05
Ja se ne igram ni na jednom od njih, iskreno nemam vremena, na iphonu citam mailove i odgovaram al jako jako retko surfujem jer mi je mali ekran za ugodan rad, pa me nervira. A ipad mi upravo takve stvari nadoknadjuje. Nemam potrebu vise za desktop masinom, imam poslovni laptop i imam ipad kao brzu spravicu koja je uvek ukljucena za net na brzinu i to je sve sto mi treba. Da mi ga ne donosi drugar iz usa za 360e ne bih ga ni ja nikad kupio jer mi je ovde puno para

igne
18-03-2011, 14:42
Upravo to, iPhone koristim samo za poziven mail, i poruke, za net mi je previse skucen i iPad mi je extra stvar za to :)

marija
31-03-2011, 14:21
glasah za crni (beli potpuno svejedno), 16Gb only WiFi.

Ja imam keca, WiFi 3G imogu reci da mi uopste nije od one koristi za koju sam ocekivala da ce biti.Kupljen cim je izasao, odmah zatim i potpuno novi ugovor kod provajdera (besplatan internet sa mesecnom pretplatom).Kod kuce svakako imam wifi, ukoliko sam negde na putu od 100 situacija kad mi treba odnos je 50-50 kad mogu da ga koristim.Te nema 3G, te slab je signal, o bilo kom provajderu da je rec, svi imaju isti problem.A uz to, zivim u zemlji u kojoj je mreza izuzetno rasprostranjena, mogu da zamislim kako je u zemljama gde je 3G slabije razvijen.Dok se povezem i odradim sta treba da odradim prodje me volja da ga vadim iz torbe.

16 gb mi radi radnju, ja ga u zemlji koristim iskucivo za surf i citanje knjiga, youtube, ucenje jezika.Ukoliko sam na putu ubacim bar 10-20 filmova, muzika mi svakako stoji u iphonu, tako da bi mi 32 gb bilo previse, ali pretpostavljam da je sve stvar potrebe.

igne
31-03-2011, 14:41
Zavisi kako konvertujes film i kojeg je kvaliteta :) Cini mi se da ako sve stavis na najkvalitetnije opcije neki HD film zna da bude i do 3GB :)

Ja sam takodje za WiFi only model jer koriscenje 3G mreze je jos u srbiji veoma skupo a WiFi hot spot sada vec ima na svakom cosku... Jedino GPS moze da vadi 3G modele ali i to je pitanje da li ga iko koristi...

marija
31-03-2011, 21:59
mozes ti i film od 10 Gb da stavis, nije to uopste problem, ali meni recimo na nekom putovanju od 10+h vise odgovara da stavim 10 tak filmova od 700 MB (sasvim zadovoljavajuci kvalitet), plus neka serija.

A opet znam ljude kojima ni 64 Gb nije dovoljno, treba im 1Tb za sve potrebe, medjutim ipad pokretna festplata za cuvanje informacija.

Srecko
20-05-2011, 10:36
Ja sam ljubitelj belih apple-ovih stvari... Tako da, White 16gb wifi+3g... x)

igne
20-05-2011, 12:27
Evo kao neko ko je video sve, beli je sweet & sexy ali bez 3G jer mu nekako strci onaj crni deo za antenu na pozadini... Ako je WiFi only onda beli a ako zelite 3G onda je ipak crni bolji izbor :)

Slika i efekat displeya dolazi do izrazaja na belom i sve se cini nekako "cistije" i elegantnije, sve dok ne ugasite display a onda na belom malo odskace beli okvir a sa crnim je obrnuta stvar, kada je ugasen je skladniji ali kada ga upalite onda crni okvir malo odskace i display nema tako dobar efekat :)

Eto, pa sad ko sta voli ako mi veruje na rec :cool:

zoki2245
18-06-2011, 02:46
Izasao novi "ipade aplay" crni ima televiziju, antenu na izvlačenje i olovku.... + dve kartice...podrzava ga srbija i ima ga na svim boljim pijacama... 200€ ( moze i za 150€ al odma)

Hugo
18-06-2011, 04:36
Odlucio sam se za wifi+3g white 32gb i nisam se pokajao ni malo, pun pogodak po mom misljenju :-)

milos94.ristic
04-08-2011, 17:19
Ja uzimam crni 32gb wifi + 3g... Samo me zanima, moze da se koristi kao telefon ? Tj. ako se uzme neka kartica, ne bitno od kog operatora... Da li bi mogao onda da saljem poruke i da zovem sa njega i da mi naplata bude kao i na telefonu ? I da li je izasao jailbreak za ipad 2 ?