PDA

View Full Version : Ethernet problem na MBPro 4.1



veselinovic
16-03-2011, 15:05
Pozdrav narode... evo javio mi se jedan problem koji i ne znam bas kako da rijesim, pa ako neko mozda ima kakvu ideju - nek je podijeli :)

Znaci imam MacBook Pro 4.1 model iz 2008.
Kao i kod vecine, jednostavno sve radi savrseno! :) sa jednom malom iznimkom...

Od nekidan mi ne radi Ethernet... Kuci imam Wifi i sve radi idealno, ali na poslu imamo LAN vezu u citavoj firmi. Kad prikopcam kabl u komp na network opcijama mi pise CONNECTED, pokaze mi ime mreze, IP, DNS..sve, medjutim ne mogu da surfam!!!???

Znaci nema protoka nikakvog, iako mi prepoznaje mrezu i sve ?

Mislio sam da je do kakvih softwerskih podesavanja, medjutim, na drugoj particiji imam i Lion s kojim se takodje desava ista stvar?

Sta i mogao biti problem?


Hvala
PS. naravno, kad kabl prikopcam na neki drugi komp - interneta ima?

Byakuya
16-03-2011, 15:08
da li si pokusao negde drugde da se konektujes preko lana?

veselinovic
16-03-2011, 15:30
E to nisam, a znam da bi imalo smisla :) Samo dezurni sam pa, nema mi drugog LAN-a naredna 24h :)

Moracu sutra da pokusam kad dodjem kuci...

A do tada, mislis da nista ne bih mogao uraditi?

stefanue
23-03-2011, 13:02
Pozz, po mom misljenju mogu biti 2 problema :)
1) da ti je podeseno pogresno na staticki IP
2) da ti je ukljucen neki proxy koji ne radi.

Znaci igraj se sa podesavanjima, probaj dinamicki IP, ako ti dodeli adresu tipa 169.xx.xx.xx, nesto nije u redu sa DHCP rutera, ako dodeli tipa 192.xxx.xxx.xxx a ne radi, pokusaj manuelno da uneses istu adresu, samo promeni zadnje brojeve, nemoj koristiti od 1-20 i 254-255 sve ostalo mozes koristiti.

Proxy proveravas da li je ukljucen na sledeci nacin: System Preference>Network>Ethernet>jezicak Proxies pa vidi pod "web proxy (HTTP)"

nadam se da sam pomogao
:)

veselinovic
31-03-2011, 12:51
Hvala puno ljudi...nekako izbrisao sam ethernet konekciju apsolutno, a zatim napravio novu... On je automatski dodijelio IP i sve radi super...

Hvala jos jednom