PDA

View Full Version : nisam sačuvala itunes library,a restartovala sam komp!



makijaveli
15-03-2011, 01:33
zanima me jel postoji neka caka kako da mi ostanu sačuvani kontakti,sms-ovi i notes u iphonu (2G),iako nisam sačuvala itunes library pre nego što sam reinstalirala komp..jer tek sam na ovom forumu sa zakašnjenjem videla da kad budem povezala iphone sa novim itunes-om sve će mi obrisati.. i smorila sam se..:brickwall:
videla sam da se ovde dosta pominje taj problem sa reinstaliranjem kompa i instaliranjem novog itunesa,ali svi napominju da se obavezno sačuva itunes library,a ja neobaveštena nisam to sačuvala i sad ne znam jel mi ima pomoći..
muziku nemam,jer je ne slušam preko iphona,ako mi slike obriše nema veze prebaciću ih kao i pre (valjda,s obzirom da je i to bilo dosta komplikovano..),aplikacije ću ponovo skinuti preko wi-fi-ja,ali jedino me brine da li će mi nepovratno obrisati kontakte,poruke i notes..
ajde ljudi pomagajte,mora da postoji neka caka..:crash:

makijaveli
15-03-2011, 01:37
au ,zeznula sam naslov,neka admin popravi ako može,u naslovu treba da stoji REINSTALIRALA a ne restartovala sam komp! izvinjavam se...:eek:

dzenopoljac
15-03-2011, 06:33
Polako, nije smak sveta :) Koliko sam razumeo, ti imaš kontakte na telefonu? Ako je tako, onda kada instaliraš iTunes i kada prvi put povežeš telefon, klikni desnim tasterom miša na telefon u iTunesu i prvo izaberi Back up. Sačuvaće ti sve što imaš na telefonu.

makijaveli
17-03-2011, 21:54
super,odradila sam back up i sačuvao mi je sve na telefonu,ne samo kontakte,nego i slike,sve..
a sad mi nije jasno zasto kada povezem tel sa kompom da bih nove melodije prebacila na telefon,opet hoce da mi radi ispočetka back up (a prošli back up je trajao preko 3 sata!) nemoguće mi je da će pri svakom povezivanju da radi back up,jel može to nekako da se isključi?

CJay
18-03-2011, 00:01
radi on backup svaki put, ali ne znam zasto je trajao toliko...kod mene traje par desetina sekundi...mozda se nesto istripovao posto je prvi put nakon reinstalacije...elem, ostavi neka radi...sto bi rekli: zlu ne trebalo :)

woya90
18-03-2011, 02:54
pa verovatno ti je prenatrpan telefon pa mu treba malo duze da odradi back up...

miodrage
18-03-2011, 10:55
Ako ti je prvi put prosao BackUp, sledeci put ne bi trebalo toliko da traje. Meni je svojevremeno jedan BackUp trajao 19 sati. Ali, ima opcija da to ubijes, sa iTunes Backup Switch (ima aplikacija na netu).
Inace slike iz Camera roll mozes jednostavno da prekopiras na komp, kao da je u pitanju USB, sto se kontakata tice ja koristim iDriveContacts da ih cuvam na serverima na Internetu, a za poruke i ostalo me svakako zabole jetra. Sve drugo svakako MORAS da imas u kompu, da bi imala i na telefonu.