PDA

View Full Version : Problem sa 3G mrezom



vuk
14-03-2011, 22:20
Kad hocu da mi radi Edge sa 3g mrezom nece da mi ucitava stranice i sl,mada ponekad krene da skida pa prekine izgubi 3g signal pa ispocetka i sve tako ukrug dok na WIFI radi sve ekstra bez ikakvih problema, a kad mi je samo E ukljucen radi normalno samo jako sporo sto je ok,zasto? Pomagajte jako me to nervira!

NikolaSRB
14-03-2011, 22:31
Koja je mreza u pitanju? Ja trenutno koristim edge,i ako sam i sam mislio da mi ne radi pa sam palio sve(3g,edge,data) ali nema potrebe,na edge i data ukljucenim radi ok.


"Opinions are like assholes, everybody has one"

vuk
14-03-2011, 22:38
Mts mreza,ali evo sad npr kuci mi radi sve ok,da nije mozda i od mesta gde se nalazis? Radi meni sve ok na data,edge ali sporo kad upalim 3g sve je to mnogo brze?

NikolaSRB
14-03-2011, 23:26
Vrlo moguce,generalno ja nisam
Nesto odusevljen sa njihovim gprs. Dosta je spor u odnosu na recimo drugog operatera. I mislim da jacina i brzina moze zavisiti od lokacije tako
I od opterecenja bazne stanice,bar ja tako kontam. To je do njih,telefon svoje radi.


"Opinions are like assholes, everybody has one"

NikolaSRB
14-03-2011, 23:28
Za 3g bi trebao da ima posebnu pretplatu,jer on jeste brzi ali nije isto
Sto i edge,(2g,3g),tako da to ti je sto
ti je sto se brzine tice,kazem,kod drugog operatera sam testirao edge i jako je brz,na mts u stanu mi je 10kb/s.


"Opinions are like assholes, everybody has one"

miodrage
15-03-2011, 00:10
3G ima na mt:s pretplatu samo ako zelis da besplatno pristupas sadrzaju MONDO web portala. Na telefonu samo ukljucis 3G, i sve radi kao zmaj, osim sto srce bateriju

stefaneli
17-03-2011, 00:00
Meni se upravo desio slican problem... :S
Kada upalim i E i 3G, nece da otvara stranice, a kada ugasim 3G onda radi. Naravno slabija je brzina, ali mi nije to problem, vec me interesuje da nije nesto sa telefonom i 3G prijemnikom? Ili je mozda problem u baznoj stanici?

NikolaSRB
17-03-2011, 00:05
Meni se upravo desio slican problem... :S
Kada upalim i E i 3G, nece da otvara stranice, a kada ugasim 3G onda radi. Naravno slabija je brzina, ali mi nije to problem, vec me interesuje da nije nesto sa telefonom i 3G prijemnikom? Ili je mozda problem u baznoj stanici?

Ja mislim da to skoro nikad nije do telefona,uglavnom je to do mreze. Mozda tu nisi u dometu 3g pa zato nece.


"Opinions are like assholes, everybody has one"

miodrage
17-03-2011, 00:05
Ko zna, probaj na vise mesta u gradu, probaj pre svega da uradis najprostiji reboot telefona... Ne bi smelo tako da se ponasa, meni i sa jednim i sa drugim lepo radi, jedino sto ako 3G pokrivenost nije odlicna, nece da cuje za tu konekciju, odmah me prebaci na E

Akilone963
17-03-2011, 00:20
Imam problem sa 3gom takodje. Kad god pokusam da ucitam neki sajt pise "Could not activate cellular data network". Probao sam sa restartom network settings i restartom telefona, ali nista. Podesavanja sam nasao na mts-ovom sajtu.

stefaneli
17-03-2011, 00:42
Izgleda mi je riknula bazna stanica u kraju... :) i pre i sada imam tu pun prijem sa 3G, samo sto sada nema neta na 3G. Upravo sam probao sa mts karticom, i radi mi net i na 3G i na E, samo sto mi je pojelo 40 din za otvaranje dva sajta... :S jos cu sutra probati u gradu, ako tamo rafi sve ok, onda je definitivno do ove stanice u kraju... Inace, radi se o telenor mrezi... :)

Takkyy
17-03-2011, 11:29
Evo i od mene potvrda da je Telenor 3G pukao. Ne mogu ni u starom delu grada ni na novom bg-u nista da otvorim preko 3G-a (tapatalk,face, safari), dok mi preko edge-a radi normalno...
:vb_type::vb_type::vb_type:

srndule2010
17-03-2011, 17:17
I ja se pridruzujem. Od juce nisam u mogucnosti nista da radim preko 3G mreze. Cak ni Facebook koji je najjednostavnija aplikacija. Posto sam novi sa ovim telefonom, da li bi mi neko objasnio kako da podesim protok podataka preko EDGE? Moj tel je iPhone 4. Hvala :)

pfc011
18-03-2011, 09:46
takodje koristim telenor karticu i juce celi dan nisa mogao da idem na net preko 3G,dok preko EDGE sve ide najnormalnije( sporo al ipak ocitava stranice).

valdy
18-03-2011, 11:26
vip kida 5-6 mb/s ;)

srndule2010
18-03-2011, 12:04
Imam odgovor. Juce sam prijavio problem Telenoru. Ipak je bilo do njih. Promenili su parametre i sad ponovo radi. Samo je potrebno da iskljucite i ukljucite telefon.

Takkyy
18-03-2011, 13:20
@ valdy: 5-6 mb/s???? Dal je moguce? Glupi telenor nije ni blizu... :-(

NikolaSRB
24-03-2011, 08:25
Na Mts je uzas internet preko telefona. Na vip kada probam u gradu,vuce do 5 Mbits/s,extra :)

"Opinions are like assholes, everybody has one"