PDA

View Full Version : koristenje iphonea preko linuxa



strgani
14-03-2011, 17:22
dakle, imam linux ubuntu, postoji li način za korištenje iphone-a, prebacivanja datoteka, programa, glazbe i sl na iphone koristeci linux?

1024
14-03-2011, 21:39
iTunes za Linux ne postoji. To automatski znaci da nema zgodnog syncovanja svega na svoje mesto. Medjutim, uz dovoljno petljanja po jailbreakerskim alatima sve je moguce koristiti, samo nece da bude onako elegantno kao sto bi bilo sa iTunesom. Aplikacije mogu da se instaliraju "zaobilazno", muzika moze da se prebacuje i pusta, ali ne u iPodu, ostali fajlovi mogu da se ubacuju standardnim ssh pristupom. Tako da, generalno moze da se koristi sa Linuxom, ali uz odredjena ogranicenja.

Demonix
14-03-2011, 21:54
Zapravo, zahvaljujući libimobiledevices (http://www.libimobiledevice.org/), dobar deo iUređaja lepo radi pod linuxom. :)
Programi kao što su Rhythmbox, gtkpod i Amarok oponašaju iTunes, kako u izgledu tako i u mogućnostima sinhronizacije (bar kad je muzika u pitanju, kalendari i kontakti još uvek ne rade kako treba). Koliko znam, jailbreak nije potreban.

Ako ništa drugo, uvek možeš da instaliraš Windows (ili Mac) pomoću VMWare (ili sličnog programa) i tako koristiš iTunes.

strgani
23-03-2011, 19:15
Ma imam ja i windowse i mac na laptopu, ali me zanimalo ima li rjesenja, drago mi je da postoji tako da ukoliko mi zatreba znam za ubuduce. Hvala :D