PDA

View Full Version : Kako ukloniti ogrebotine sa ekrana, poliranje stakla.



kenny01
12-03-2011, 21:59
Pre svega pozdrav svima. :wave:
Vec neko vreme razmisljam o tome kako da uklonim ogrebotine sa ekrana na mom iPhone 3g.
Znam da postoji varijanta zamene za 20-ak evra, ali je necu da ga menjam, jednostavno hocu da probam da ispoliram staklo i tako uklonim ogrebotine.
Citao sam dosta o tome na netu i nigde nisam nasao pravi odgovor. Slucajno sam naleteo na ovaj link pa me zanima vase misljenje i vasa iskustva.
I zanima me da li neko zna gde moze da se nadje taj cerijum oksid, ili bar neki prah koji je na njegovoj bazi posto izgleda da uz pripremu sa vodenim smirglama vrlo sitne granulacije radi posao.

http://carlhutzler.com/blog/2009/04/08/how-i-removed-scratches-from-an-iphone-or-ipod-touch/

nikolayu
14-03-2011, 00:39
Moze sa pastom za zube, samo sto trebas bas dugo da poliras. Ja sam zbog ogrebotine od 0,5cm morao da poliram oko 1h. :S

kenny01
14-03-2011, 13:12
koliko duboka je bila ogrebotina, da li si mogao noktom da je zakacis kada predjes i kakvu krpu si koristio?
Cuo sam za tu varijantu sa pastom za zube ali ne znam da li bi to pomoglo u mom slucaju posto je bas bas izgreban ekran. I da uspem pastom bi verovatno uspeo da skinem samo sitnije ogrebotine i to posle par sati trljanja i upale misica. :)

miodrage
14-03-2011, 13:39
Ima varijanta vodene smirgle, mislim da je 1200 oznaka, ali nisam siguran da bi ti to pomoglo.

nikolayu
14-03-2011, 13:58
Nije bila bas duboka. Koristio sam vatu.
Ne zanam sta da ti kazem, uzmi pa probaj malo da vidis kako ce da ide.