PDA

View Full Version : Preporuka za azuriranje muzike



logi
10-03-2011, 21:11
Preporucite mi neki program za WinXp pomocu kojeg bih mogao da azuriram albume i da ih lepo rasporedjujem jer ovako preko ajtjunsa mi bas ne ide najbolje. Dodam ceo folder sa muzikom ali to ne "shvata" kao album.
Kako je mogu sortirati menjati naziv da bi mi to sve lepo stojalo u telefonu?

Hvala

Rakic90
10-03-2011, 21:22
Pa desni klik na pesmu u iTunes-u i ides na "Edit info". Tu ispopunjavaj sve kako treba i bice sve ok. Dosta posla, ali to ti je jedino i najbolje resenje.

Babakaj
10-03-2011, 22:30
kad dodas ceo folder i ne moze da doda kao 1 album. jedino ako je u celom folderu zaista muzika sa jednog albuma.

logi
11-03-2011, 01:57
a da li postoji neki program koji ce mi izbrisati duplikate sa ajtjunsa odnosno sa liste mojih pesama?

Babakaj
11-03-2011, 02:16
ne, ili ne bar kvalitetno iz prostog razloga jer tebi (najverovatnije) nisu u podacima o pesmi upisani svi parametri i ne moze da odredi tacno koji su duplikati.
Npr da tebi za 5 pesama pod Artist pise Queen a u nazivu pesme Barcelona on bi nasao i obrisao duplikate. Ali fazon kod vecine nas je da je sve to izbutano ili pise u nazivu fajla samo a ne i u atributima fajla. Nadam se da si skontao zasto ne funkcionise :)

noname
11-03-2011, 10:39
Preporucite mi neki program za WinXp pomocu kojeg bih mogao da azuriram albume i da ih lepo rasporedjujem jer ovako preko ajtjunsa mi bas ne ide najbolje. Dodam ceo folder sa muzikom ali to ne "shvata" kao album.
Kako je mogu sortirati menjati naziv da bi mi to sve lepo stojalo u telefonu?

Hvala

Ako ti je samo bitno da ti u telefonu bude pregledno, zašto ne bi koristio opciju u iTunes-u, PLAYLISTS? Klikneš dole u levom uglu na + i imenuješ tu plej listu u nešto. Onda staviš u nju recimo svu muziku tog izvođača i to bi bilo to.

Kada posle uđeš u telefon (posle sync-a naravno :) ), opet klikneš na Playlist i odabereš šta ti treba i gotovo...

logi
11-03-2011, 12:28
Posto prebacujem pesme na "gomilu" onda je stvarno tesko odabrati pesme ali opet bolje se pomuciti i sortirati ih nego slusati Davig Guettu a da posle nje dodje Wicked Games xD

Hvala svima!

CJay
11-03-2011, 13:47
Ne znam za tebe, ali meni kad mjuza nije tagovana, ja ne mogu da je slusam. Tako mi ide na zivce, da je to strasno :) Sve sto imam trenutno, a imam gomilu, sredio sam...ako si na win, preporucio bih ti Tag&Rename, radi ok, brz, trazi info sa sajtova poput amazona...moze narodska verzija lako da se nadje...oduzme ti pola sata vremena, ali nakon toga nemas vise ovakvih problema :)

logi
11-03-2011, 14:54
^
E tako nesto mi je trebalo!
Hvala puno!