PDA

View Full Version : 3gs - wifi problem ????



skytel
08-03-2011, 09:19
sve mi vise lici na hardware problem.... iOS 4.0.1 sve radilo super, odjednom wifi, kao da je antena otpala ili nema spoja, uglavnom radi 1 met. od routera, probao na vise wireless routera,kad se dodje na metar radi cim malo dalje se odmakne ne radi...cudno je sto mi nije pao a odjednom ne radi...napomena radio restore i sve sto sam znao al ne pomaze...:brickwall::brickwall:

i jos me nesto interesuje jel moze kako temperatura da naskodi, bio sam na skijanju pa sam pravio klipove a bilo je zima - 25, dali to kakvog uticaja moze imati, recimo da se napravio kakav hladan lem ili tako nesto...

al glupo je posto mu je wifi 50 posto telefona.. moze li se to rijesiti softwerski ili mora u servis da se vidi sta je...

komsa
08-03-2011, 09:22
ako restore ne pomaze,reset network settings......najverovatnije da mora u servis......jedno statisticko pitanje:da li je nekada ranije na 3.1.2 bio JB Blackra1n-om?

skytel
08-03-2011, 09:28
ja mislim da nije posto sam ga dobio iz Nemacke i tamo je bio na mrezi i letos sam ga otkljucao sa aktivacionom karticom i jailbreakovao prvi put, stavio 4.0.1 FW mu je 5.13.04.... i do neki dan je sve radilo super... kakva su iskustva tu, jel moze antena da se odlemi, jel ima modul za wifi koji se menja i kakva su iskustva sa ovim...

Belgrade011
10-03-2011, 01:59
Samo ti je spao kabl za wifi imao sam identican problem, to je 2 minuta posla. Mozes i sam to resiti ako znas otvoriti iPhone.
Meni je isto kao i tebi radio wifi sam na metar od rutera i to je bio jedini problem.

skytel
14-03-2011, 11:05
druze ja sam otvorio i sad jeli taj konektor od wifi-ja ovaj broj 7. ako je taj on dobro lezi,utaknut je... koliko sam skontao taj modul za wifi je ovamo dole ispod button dugmeta dole ispod konetora... e sad jel se treba skinuti ova ploca kompletna pa onda da se dodje dole ispod ili mogu skinuti samo taj modul. odvrnuo sam ova tri sarafica ali taj dio gdje zvucnik i mikrofon ne ide vani, nece da se dovoji...

skytel
14-03-2011, 11:57
uspio sam odvojio sam ovaj donji dio, bio je zalepljen, gdje se nalazi mic i zvucnik i ova WIFI antena.. ovi limići levo sto se naslanjaju na ovaj metalni dio sto ide okolo isto stoje dobro, priljubljeni su, znaci antena bi trebala da radi, a i ovaj konetor br 7 sam dobro utisnuo......

i opet nista...


sta dalje ??????:brickwall:

Belgrade011
14-03-2011, 11:59
meni nije bio dobro stegnut taj srafic koji drzi wifi antenu, tebi i pored svega toga sto si pricvrstio i dalje ne radi?

skytel
14-03-2011, 12:09
koji šrafić, to onaj sto ide ona nalepnica preko njega "do not remove" ???

dulenbg
09-04-2011, 21:57
koliko se ja secam,#6 je za wifi i kod njega imas srafic...zategni ga malo ako je uopste problem do njega,ako opet nece pravac kosovska i menjaj wifi...koliko se ja secam oko 50 eur je nova..pozz