PDA

View Full Version : Turn By Turn Voice Navigation on iPhone (20 februara) ;-)



iMrawius
11-02-2009, 21:48
Napokon se neko setio da napravi takav program za iPhone* ;D :D

xGPS 1.2 will bring turn by turn voice navigation to jailbroken iPhones and is expected to be released around February 20th.

The application will be available for download from the ModMyi Cydia Repository.

Features:
- Voice Navigation
- Turn by Turn Instructions
- Night mode
- Maps Manager. Use the map manager to download maps ahead of time. There is a desktop client for both Windows and Mac.
- xGPS supports a number of external GPS modules for the 2G iPhone and iPod touch including the iGPS360 from the xGPS hardware partner Orangegadgets.com
- Miles or Km, Latitude and Longitude
- Language support
- Landscape view* * * * ;)
http://www.youtube.com/watch?v=S6BrtXI9Da4&eurl=http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=2916#hq

A evo i pouzdanog izvora* :D http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=2916
Part 2 http://www.youtube.com/watch?v=Tn-GJYCnJTk&feature=related#hq

EDIT: IZASAO UPDATE ZA VOICE

hardmax
12-02-2009, 00:09
Ovo je korak dalje za nas u Srbiji ali sve dok nema validne google mape Srbije dzaba nam sve :(

Ognjeni
12-02-2009, 00:55
Sad ne znam da li da vristim od srece ili da nekog oteram u tri lepe.....

ovde pise da je to za iphone 2G !!! i touch.....a iphone 2g nema gps ??!?..Onda....ako je to greska....da li to sad napokon znaci da nece da mi skida kredit, nego ce to biti pravi gps...preko satelita ??


ajd uzdravlje :)

zuxon
12-02-2009, 01:24
Pa lepo pishe da podrzava externe GPS module za 2G i touch (bas zato sto nemaju ugradjen GPS kao 3G ;D)

I da, ovo nece skidati kredit, ako mape skines offline, sto je moguce.

Sa druge strane velik problem je (pored toga sto nema Srbije u gm) sto mape nisu vektorske, pa ce zauzimati ooogroman prostor.

Ognjeni
12-02-2009, 01:48
Pa lepo pishe da podrzava externe GPS module za 2G i touch (bas zato sto nemaju ugradjen GPS kao 3G ;D)

I da, ovo nece skidati kredit, ako mape skines offline, sto je moguce.

Sa druge strane velik problem je (pored toga sto nema Srbije u gm) sto mape nisu vektorske, pa ce zauzimati ooogroman prostor.



aaa tooo aaaa toooooooooo aaaaaaaaaaaaaaaa :)))))))))))))...ovooo sam cekaoooooooooooo juhuu :))

iMrawius
12-02-2009, 10:20
Gle stvarno :o :o ufffff,samo da je to tacno :o e ova vest me je obradovala.

hardmax
12-02-2009, 12:52
Nije mi jasno samo sto su najavili za 20 februar kad su izbacili na cydiji pre 3-4 dana.
Sad sam ga instalirao, samo je sto me pozicionirao da livadicu bez puteva koja predstavlja Novi Beograd ;)

http://lh5.ggpht.com/_LJksk63Xr_A/SZQB2RrHhdI/AAAAAAAAAG0/VHwA4ms-qTo/photo.jpg

Ognjeni
12-02-2009, 13:05
Nije mi jasno samo sto su najavili za 20 februar kad su izbacili na cydiji pre 3-4 dana.
Sad sam ga instalirao, samo je sto me pozicionirao da livadicu bez puteva koja predstavlja Novi Beograd ;)



ajde please probaj da skines mapu ovog regiona da vidis koliko ce ti zauzeti vremena.....i jesi probao bez gprs-a ? jeli radi

hardmax
12-02-2009, 13:10
Ima sve full opcije offline maps i jos po nesto fino ali dzaba kad nema mape Srbije.
Ne znam gde da skinem mape ali i nemam vremena danas sa tim da se zanimam u svakom slucaju sad imamo software jos nam ostaje da cekamo mape.

iMrawius
12-02-2009, 13:29
Hardmax,,gde si ti nasao u Cydiji taj program,ja kucam u searchu i nece da nadje. ???
EDIT:Našao.

laki022
12-02-2009, 13:37
Nasao i ja samo kada me locira sve crno - bele kockice.Valjda zato sto nema Srbije ???

EDIT : Evo sada radi , ali nisu detaljne mape jbg.Valjda ce Google Maps uskoro ubaciti i Srbiju tj ulice u Srbiji.Ali najvise mi se dopalo sto u sekundi nalazi satelit.Kada smo kod satelita jel ste culi da su se sudarili Ruski i Americiki satelit 8) ? E da.Obavezno u podesavanjima ako imate 3G izaberite ovako -> GPS -> GPS to use -> iPhone 3G GPS.To je pravi GPS od iPhone a , a ovo ostalo nznm sta je ::).Ukljucujete ga jednostavno kada ste u mapama pritiskom na dugme Enable GPS

Ognjeni
12-02-2009, 13:56
Mislim da mape uopste nece biti problem...sad kada se pojavio software..mape ce se napraviti ubrzo.....


p.s. da uputimo peticiju garminu ili tom tom-u da prave :P

laki022
12-02-2009, 14:00
Garmin i TomTom prave samo za Symbian.Ove mape pravi Google.Tj program ima samo 800 kb , a moze imati i 800 gb zavisi koliko mapa skines.Dobro ne bas 800 gb ::) Uglavnom ovaj program koristi Google Maps , a jedino sto on radi je to sto te locira.Pozdrav

Ognjeni
12-02-2009, 14:23
Garmin i TomTom prave samo za Symbian.Ove mape pravi Google.Tj program ima samo 800 kb , a moze imati i 800 gb zavisi koliko mapa skines.Dobro ne bas 800 gb ::) Uglavnom ovaj program koristi Google Maps , a jedino sto on radi je to sto te locira.Pozdrav


Ajd skini mapu bilo kog dela sveta da vidim koliko zauzima

laki022
12-02-2009, 14:34
Puni mi se sada.Mada prelistao sam celu Srbiju i zauzelo oko 2 mb ALI tako malo zato sto nema ulica.I jedno pitanje.Kako da napravim jos prostora u Cydiji.Malo mi ovo 500 mb izgleda zbog MxTube.Ostalo mi josh 1 mb :o

SMRT!!!
13-02-2009, 14:28
Puni mi se sada.Mada prelistao sam celu Srbiju i zauzelo oko 2 mb ALI tako malo zato sto nema ulica.I jedno pitanje.Kako da napravim jos prostora u Cydiji.Malo mi ovo 500 mb izgleda zbog MxTube.Ostalo mi josh 1 mb :o


ljudi i meni je malo ostalo i izgleda da mi zbog toga baguje i izbacuje iz aplikacija dosao sam do tog saznanja. e sad kako da se napravi veca [articija ili nesto tako jel mislim da je to problem ....
jos jedno pitanje jel za ovaj program treba net?

carlito
13-02-2009, 20:49
Ne, citaj malo, nije na odmet... ;)

laki022
13-02-2009, 21:05
Ja se secam da sam video nesto u vezi povecanja prostora u Cydiji nesto u vezi particija ako ne greshim , ali sam zaboravio i u Searchu ne mogu da nadjem

buxna
20-02-2009, 19:29
danas je 20-i koliko ja vidim,,,,,,, a nista novog vezanog za ovu aplikaciju,,,,,,,,,izgleda da nam ostaje samo da sanjamo,,,,,

iMrawius
20-02-2009, 19:44
Pa imas ti vec da skines xGPS u Cydiji ali bez voice navigation,a najverovatnije ce sutra da bude update za voice.

iMrawius
02-03-2009, 22:45
Izasao voice turn by turn :D u Cydiji se pojavio update

SMRT!!!
03-03-2009, 01:09
ja sam jednom vec skinuo BG i okolinu oko 200 mb i kad sam skinuo nisam imao to sad sam uradio update i sad opet skidam ali uzi deo BG-a oko 80 mb sto je mnogo mnogo je ne znam kako je nekome cela srbija 2 mb?

DjPopa
03-03-2009, 09:35
Cek,cek,ako sam ja dobro razumeo,ovo moze da radi i na iphone 2g SAMO sa externim gps reciverom?

skosan
03-03-2009, 16:08
ja sam jednom vec skinuo BG i okolinu oko 200 mb i kad sam skinuo nisam imao to sad sam uradio update i sad opet skidam ali uzi deo BG-a oko 80 mb sto je mnogo mnogo je ne znam kako je nekome cela srbija 2 mb?


gde si skinuo mapu za bg?

ima li ns??

serbia route?? :)

i72
03-03-2009, 21:07
Imam 3G iphone 2.2.1 softver skinu sam xGPS 1.2 i kada sam na ulici radi super. Ali kada udje u kucu otvorim ili xGPS ili google maps uvek me baci (ako je GPS ukljucen) u Kitwe u Africi. Dali se moze negde namestiti da mi pokazuje bez gps signala ns. Po meni tamo me baci kada nemoze da nadje nikakav signal. Ali me malo nervira . Posto definitivno nisam u Kitweu, pa je to negde neko vec namestio. pa mislim da se to moze promenuti ???

Nesha
03-03-2009, 22:41
nadam se da si u settings->gps->gps to use
odabrao iPhone 3G GPS

Ono sto ja za sada ocekujem od ovog programa je da mi bar omoguci da downloadujem satelitske mape Beograda i okoline.
Koliko vidim u
settings->maps->maps type
postoje 2 opcije
Google Maps
i
Google Maps Terrain

da li je neko uspeo da skine satelitske snimke, i kakve uopste skidate, kad je srbija obicnim mapama samo magistralno i autoputevima pokrivena?