PDA

View Full Version : iPod touch 4g odusevljenje!!!



zule73
05-03-2011, 11:32
kupio sam ovu malu spravicu juce.i da podelim svoje utiske sa onima koji eventualno planiraju da je kupe.navescu sve prednosti i nedostatke koje sam do sada provalio.a dodacu i jos utisaka posle duzeg koriscenja.
sam uredjaj izgleda neverovatno kvalitetno odradjeno.bolesno je tanak,i to stvarno ostavlja odlican utisak.sa druge strane,ta tankoca po malo smeta pri koriscenju,zato sto ponekad imam osecaj kao da hoce da mi pobegne iz ruke.posto su mu ivice jako tanke i zaobljene,tasteri su malo neprakticni za koriscenje.ali nista strasno.jos jedna nedostatak koji sam primetio je da je display za nijansu losiji od iphone 4 sto se tice ugla gledanja.ali je inace identican sto se tice ostrine i rezolucije.posle koriscenja iPhone-a 4,mogu da zakljucim sledece:
ovo je stvarno iPhone 4 u malom,i jedino sto vam moze nedostajati sa njega je izuzetna kamera.ova ovde zavrsava posao,i samo to.daleko je od bilo kakvog kvaliteta.ali lepo radi i prednja i zadnja.provereno na skype-u.video snimak je isto prilicno dobar,i jako tecna,bez ikakvih seckanja.
i da zakljucim na kraju:
za nekih 180 evra(koliko am ja platio model od 8gb)pa do nekih 250 za jace modele.dobijate spravu koja skoro potpuno ravnopravno moze da zameni iphone 4 u svemu,i da vam pruzi sate i sate zabave dnevno.ja sam apsolutno odusevljen,ako dizajnom,tako i mogucnostima,i preporucujem svakome ko se dvoumi da li da ga kupi,da to slobodno uradi,i sigurno se nece pokajati!
zaboravio sam sledece:
slusalice koje dolaze u pakovanju nemaju na sebi volume control,ni dugme za pauziranje i play,tako da je to malo bzvz.odmah sam ih zamenio sa onima od 4-ke i rade odlicno.

cyborg24
06-03-2011, 04:45
Cestitam na kupovini, pravi izbor po mom misljenju.

Ja imam iTouch4 32GB vec 4-5 meseci i ne prestaje da me iznenadjuje sta sve mogu da radim sa njim.
Slazem se da su tasteri neprakticno postavljeni ali veruj mi to ti nece predstavljati problem jer ces 99% vremena koristiti samo touch screen.
Sto se tice kamere ja ga ne koristim skoro uopste kao fotoaparat osim kada mi je neophodan, ali zato snimam jako lepe filmove u pravom HD-u.
Do sada sam snimio nekoliko videa napolju na dnevnom svetlu sa drustvom i mogu ti reci da su fantasticnog kvaliteta. Slika je jasna, boje su odlicne, zvuk je dobar.
Posle sam ih editovao u iMovie-u na iPod-u sa sve zezancijama, dodatom muzikom, komentarima ispod slike i verujem da kada bih nekome pustio ne bi mi poverovao da sam sve to, od snimanja do krajnjeg videa uradio na iPod-u.
Obavezno isprobaj iMovie jer je neverovatno korisna aplikacija, naravno ako volis da pravis filmice.

Slusalice su jedina po meni mana iPod-a, iako naravno mogu da se zamene bilo kojim drugim, kvaitetnijim.
Jako su loseg kvaliteta izrade, i samo izgledaju kvalitetno zbog lepog dizajna.
Pokvarile su mi se posle nekih dva meseca, tj desna slusalica je prvo pocela sve slabije da se cuje dok na kraju gotovo nije prestala da radi.
Kada sam odlucio da ih bacim odlucio sam da prvo testiram koliko je jeftin materijal i nisam mogao da verujem.
Guma oko sluski se pocepala kada sam je malo jace zaparao noktom kao da je od plastelina, beli kabl sam takodje pokidao jako lako jer je elastican od nekvalitetne gume.

Savetujem ti da se ne razocaras ako te izdaju i da ih zamenis nekim drugim jer za pare za koje bi kupio nove Apple sluske imas neuporedivo bolji izbor.

Sto se tice toga da li spravica vredi para po mom misljenju je za par godina ispred svega na trzistu i znam da nikada u zivotu nisam imao korisniji komad tehnologije.
Po mnogo cemu mi je cak prakticniji i od PC-a.
Ja sam od svog iPod-a bukvalno napravio prenosni komp, na njemu primam mail-ove, slusam muziku, citam knjige, slusam Audiobooks, surfujem, koristim mape i Google Earth, snimam i pravim video, proveravam Facebook, koristim Skype, citam vesti, ucim engleski, koristim recnike, Wikipedia,stimujem gitaru preko odlicnog stimera, skidam reci i akorde pesama, pevam uz karaoke i pomalo igram igre :)
Meni se totalno isplatilo 200 evra koliko sam ga srecom platio (nov iz Amerike) i planiram da ga zamenim jedino mozda novim modelom iPod-a ili iPhone-a u buducnosti.


Koja je verzija software-a tvog iPod-a, jel si ga Jailbreak-ovao?
Ako imas neko pitanje oko jailbreak-a, Cydia-e, aplikacija uopste, rado cu ti pomoci jer sam dosta toga provalio poslednjih meseci.
Takodje ti savetujem ako si u fazonu da cuvas uredjaje i tehniku obavezno nabavi fullbody foliju jer ces u suprotnom zadnju stranu izgrebati za par dana toliko da ce izgledati kao da je godinama stara, izuzetno je osetljiva na ogrebotine.

Rakic90
06-03-2011, 05:15
Lep i iscrpan text moram reci. :) Vidi se da si voljan da pomognes, sto je vrlo lepo sa tvoje strane, ali nas Zule je matori clan i nije njemu ovo prvi "iDivajs". :P

iSpirit
06-03-2011, 07:52
Zule cestitam..ja imam moj iPod 4G 64GB otkako se pojavio i prezadovoljan sam...

zule73
06-03-2011, 11:23
rakicu,za ovo matori ne moras da mi nabijas na nos!to i ja znam!
:D
i hvala na lepim zeljama!
cyborg 24, 4.2.1 je na njemu,naravno,istog trena kada sam ga raspakovao sam uradio jailbreak,i sada koristim sve cari uredjaja.hvala sto zelis da mi pomognes,ali sam vec sve odradio.i ja sam vec napravio nekoliko filmica sa i movie,i stvarno razbija koliko je korisna aplikacija!
i dalje stojim iza toga da za ovaj novac ne mozete da nadjete ni problizno zanimljiv gadget!
:)

dzenopoljac
06-03-2011, 12:07
Vala kako ste ga opisali, kupiću ga i ja iako imam iPhone 4 :) Ozbiljno sada: jel ima svrhe uzimati i iPod Touch ako već imam iP?

davor
06-03-2011, 12:17
Ima svrhe ako zelis ,, déjà vu" efekt
;)

cyborg24
06-03-2011, 12:24
cyborg 24, 4.2.1 je na njemu,naravno,istog trena kada sam ga raspakovao sam uradio jailbreak,i sada koristim sve cari uredjaja.hvala sto zelis da mi pomognes,ali sam vec sve odradio.i ja sam vec napravio nekoliko filmica sa i movie,i stvarno razbija koliko je korisna aplikacija!
i dalje stojim iza toga da za ovaj novac ne mozete da nadjete ni problizno zanimljiv gadget!
:)

Potpisujem :)

Iako koristim iPod vec oko 5 meseci, svakodnevno naletim na neku zanimljivu aplikaciju a neretko na neku koja me odusevi i postane mi omiljena (Perfect Browser, Articles - Wikipedia App, iGo Serbia, MusicForest, Google Translate, TuneIn Radio, Good Reader).

Posto sada kapiram da imas iskustva sa iGadzetima, mozda bi mogao da mi predlozis neke aplikacije koje su ti do sada ostavile najpozitivniji utisak.

cyborg24
06-03-2011, 12:31
Vala kako ste ga opisali, kupiću ga i ja iako imam iPhone 4 :) Ozbiljno sada: jel ima svrhe uzimati i iPod Touch ako već imam iP?

Po meni nema ni najmanje smisla ako imas iPhone4.
iTouch4 nema nista sto nema i iPhone4 niti moze da radi nesto sto ne moze iPhone, tako da osim sto je tanji za par milimetara nema nikakve prednosti, naravno, ako se izuzme cena kao faktor jer vec posedujes iPhone4 .

Rakic90
06-03-2011, 13:57
Ima li svrhe uzimati Mercedes SL63, ako vec imas Mercedes SL63 AMG? :)

zule73
06-03-2011, 14:02
ovo i ja mogu da ti potvrdim,posto sam koristio cetvorku(doduse jako kratko)
ovo je samo jeftinija verzija cetvorke,i ako ne zelis da je kupis cisto zbog prelepog dizajna.onda i nema nekog smisla.sve ovo u slucaju da ne znas sta ces sa parama.

cyborg24,sto se tice aplikacija,stvarno ne znam sta ti volis ukusi su razliciti.ali evo par mojih omiljenih:
battleheart,flick kick football,pro hdr(izuzetna!!!!),gtalk plus,facely,weather hd,imovie,doodlegod,grungetastic(obrada fotki),skype,appzilla,mobile mouse,seismometer.i jos mnogo toga.ali su mi ove trenutno najdraze...

dodatak:
ono sto je najbitnije je da cete za tri puta manje novca dobiti sve cari iphonea 4,i za nekoga ko ne zeli da da citavo bogatstvo na telefon,ovo je idealno resenje!
ja sam kupio 4-ku,ogrebao sam je ,i hteo sam da crknem od muke!i sve to zato sto je preskup uredjaj.ovako mi je mnogo lakse i bezbolnije...
kupicu neko htc telefonce uz ovo da bi se igrao i sa androidom,i sto se mene tice ,pun pogodak!
i kupio sam i poluprofi aparat za slikanje,sve to od jedne jedine cetvorke!
i uopste mi nije zao!
naprotiv.

cyborg24
06-03-2011, 14:26
hvala na odgovoru, probacu neke od ovih aplikacija

dzenopoljac
06-03-2011, 16:58
Ima li svrhe uzimati Mercedes SL63, ako vec imas Mercedes SL63 AMG? :)

Pa pazi, možda želim da se foliram pa da furam oba Mercedesa :)

Rakic90
06-03-2011, 17:15
Pa dobro, kada pogledas, mozes ti da kupis i 10 mercedesa i da ih dozivotno cuvas samo u garazi. :) Ali sumnjam da bi neko zdrav uradio tako nesto sto sam dao u primeru. :P

Pre bi za te pare uzeo S klasu umesto jos jednog SL63. :)

dzenopoljac
06-03-2011, 17:27
Stvar ukusa :) Malo se šalim. Jednostavno nikad se nisam interesovao za iPod pa me je ova priča zainteresovala :) Inače, smatram da sam zdrav iako imam dva mercedesa.

Babakaj
07-03-2011, 02:38
Zule, nek' te dugo i kvalitetno sluzi! ;) Imam i ja ovaj 4g od 8gb. Imao sam pre njega 2g od 8 i 16gb i ne mogu da se porede... Uzeo sam ga novog pre 2 meseca za 150e, ispalo mi fino :D Nema IPS pa ne mozes dispay iskosa gledati ali... Kupio bih i ja tog AMG (ip4) ali neeema se para :D

zelimipod
07-03-2011, 12:05
Pre par dana sam kupio ipod touch 4g 8gb, mislim da je bolja kupovina od 3g 32gb koji otprilike isto košta. Međutim imam par nedoumica...

Uređaj je naravno odličan... Brz, lep ekran, odlično snima video, i sve to, ali ima i nekih po meni veoma teških mana.
-Apple samo što mi nije tražio da napišem šta sam jeo juče za doručak prilikom registracije, a poludeo sam kad sam dobio poruku da mogu samo na 5 kompjutera da registrujem uređaj.
-Svaki put kad se poveže na komp on krene da se puni, što isključuje mogućnost da ga stalno povezuješ i isključuješ jer time se šteti baterija, pa moram da čekam da se isprazni da bih ga povezao na komp da ubacim nešto na njega, a i kad ga povežem moram da čekam da se napuni.
-Kad sam hteo da updateujem softver u itunesu sa 4.1 na 4.2 posle sat vremena downloada, kad je završio download prijavio mi grešku, nešto kao network connection error, i tako dva puta. Jel zna neko zbog čega je to?
-Ne mogu da snimim web stranu u safariju da čitam kasnije, ili bar nisam našao način da snimim. Da li neko zna neku foru za snimanje web strane?
-Tasteri na uređaju su čudno postavljeni, kao što je neko već pomenuo, ali navikne se čovek na to.

E sad glavno pitanje se tiče jailbreaka. Da li postoji dobar jailbreak za 4.2 sa kojim ne moram da se plašim da li će mi se uređaj ugasiti? I sam ga gasim kad ga ne koristim. Da li postoji šansa da se brickuje uređaj prilikom jailbreaka i šta se u tom slučaju radi ako se to desi? Da li može neko uputstvo ili link ka istom?

Hvala svima,
Pozdrav!

cyborg24
07-03-2011, 13:42
Imam par saveta za tebe, nadam se da ce ti biti korisni:

1) "Apple samo što mi nije tražio da napišem šta sam jeo juče za doručak prilikom registracije, a poludeo sam kad sam dobio poruku da mogu samo na 5 kompjutera da registrujem uređaj"

- iTunes program prilicno frustrira zbog gomile ogranicenja i na to treba da se naviknes.
Mene uzasno nervira na primer to sto nema mogucnost otvaranja vise stranica u isto vreme nego moras jednu po jednu stvar da gledas.
Srecom pa postoje programi kao sto su iFunbox npr. preko kojeg mozes da ubacujes skoro sve osim muzike u iPod i koji je mnogo fleksibilniji od iTunes-a.

2) "Svaki put kad se poveže na komp on krene da se puni, što isključuje mogućnost da ga stalno povezuješ i isključuješ jer time se šteti baterija, pa moram da čekam da se isprazni da bih ga povezao na komp da ubacim nešto na njega, a i kad ga povežem moram da čekam da se napuni"

- Ovo sto si napisao je potpuno netacno i samo mozes skratiti vek trajanja baterije ako tako postupas sa njom.
iPod baterija je litijum jonska sto znaci da nema veze koliko je cesto punis niti koliko to dugo radis.
Mozes je puniti 5 min ili 2 sata, nece joj stetiti.
Ono sto joj moze nastetiti, odnosno skratiti joj vek je da cekas da se isprazni do kraja i onda je tek puniti.
To nije preporucljivo za litijum jonske baterije i moze joj nastetiti.
Baterije koje se formiraju i koje je potrebno potpuno isprazniti da bi se napunile vec odavno nisu u upotrebi za mobilne telefone pa tako i za iPod-e.
Znaci zakljucak :
ne trebas cekati da se izprazni kako bi ga povezao na komp (puni je vec kada padne ispod 30% - 40%) kao i da cekas da se napuni do kraja dok je povezan, upravo suprotno, cesce punjenje baterije ce je osvezavati i duze ce ostati ispravna.

3) "Kad sam hteo da updateujem softver u itunesu sa 4.1 na 4.2 posle sat vremena downloada, kad je završio download prijavio mi grešku, nešto kao network connection error, i tako dva puta. Jel zna neko zbog čega je to?"

- Ne znam zasto ti se to desilo, pokusaj ponovo da downoadujes software

4) "Ne mogu da snimim web stranu u safariju da čitam kasnije, ili bar nisam našao način da snimim. Da li neko zna neku foru za snimanje web strane?"

- Da bi snimio stranu u safariju za citanje kasnije imas nekoliko nacina.
Prvi je da downloadujes aplikaciju "Offline Pages Pro" (www.Apptrackr.org) da podesis sve po uputstvu i time ces moci da citas strane u offline-u samo sto ces to raditi u toj aplikaciji a ne direktno u safariju.
Ono sto ti ja preporucujem je da downloadujes "Perfest Browser" koji je mnogo bolje resenje od safarija i po meni najbolji trenutno browser za mobilne uredjaje (ucitava strane u background-u, ima mogucnost save-a stranica u njemu, pravi tabovi kao na desktop racunarimaa, povecavanje fonta za lakse citanje, scroll opcija).
Naravno imas u Cydia-i razne opcije kako bi poboljsao sam safari (Tab+, Fulscreen for safari, Home page in safari, safari download manager, safari tab closer, torrent downloader safari) ali za ovo sto ti hoces dovoljan ti je Perfect Browser.

5) "Tasteri na uređaju su čudno postavljeni, kao što je neko već pomenuo, ali navikne se čovek na to"

- Ako ti smeta koriscenje tastera, npr home dugmeta i sleep button-a mozes podesiti da sve radis preko gesture-a.
Instaliras sbsetings i sa njim dobijas Activator u setings-u iPoda.
Onda mozes podesti da raznim potezima (gesture) zamenjujes funkcije iPod dugmica, npr zakljucavas iPod tako sto ga protreses ili prevlacenjem prsta preko status bara u levo zamenjejes funkciju Home dugmeta kao i jos mnoge druge fore.
Ja skoro i da ne koristim iPod dugmice jer sam se navikao na ove poteze i mnogo mi je prijatnije koriscenje uredjaja jer sve radim preko touch screen-a.

6) "E sad glavno pitanje se tiče jailbreaka. Da li postoji dobar jailbreak za 4.2 sa kojim ne moram da se plašim da li će mi se uređaj ugasiti? I sam ga gasim kad ga ne koristim. Da li postoji šansa da se brickuje uređaj prilikom jailbreaka i šta se u tom slučaju radi ako se to desi? Da li može neko uputstvo ili link ka istom?"

- Postoji odlican Jailbreak za 4.2.1 software i zove se Greenpois0n (http://www.greenpois0n.com) i koji je untethered (sto znaci da mozes da palis i gasis iPod bez bojazni da ponovo treba da instaliras Jailbreak)
Skini, instaliraj prema uputstvu.
Ne postoji sansa da se brikuje uredjaj ovim Jailbreak-om jer uvek ako nesto zeznes mozes da vratis na oficijalni Apple-ov software.
Uputstvo:
http://www.ianatomija.info/2011/02/uputstvo-kako-jailbreakovati-sve.html

Posle Jailbreak-a odmah instaliraj Appsync sa Cydia-e kako bi mogao pokretati crack-ovane aplikacije.

Jos jedna napomena:
Nema potrebe da gasis iPod kada ga ne koristis da bi mu stedeo bateriju jer iPod u standby-u trosi minimalno bateriju cak i sa ukljucenim Wifi-om (novina u 4.2.1 firmware-u)
iPod u standby-u moze trajati nedeljama bez punjenja.


Nadam se da sam ti malo pomogao, ako ti nesto nije jasno ili te jos nesto zanima, slobodno pitaj.

Luk492
07-03-2011, 13:46
Tldnr.....

zelimipod
07-03-2011, 14:57
@cyborg24, hvala na iscrpnom odgovoru.

-navikao sam se na itunes, nije mi problem da ga koristim, nervira me samo što apple traži mnogo podataka od korisnika
-što se baterije tiče, znam kakve su litijum jonske baterije, znam da nema formiranja, memorijskog efekta i slično i znam da nema potrebe da se čeka da se baterija isprazni. ja ga stavim da se puni kad mi prvi put izbaci poruku: battery low ili kako već i ne skidam ga dok se ne napuni. jel to ok? ja sam jako zadovoljan performansama baterije i sa softverom 4.1, kapiram da će sa 4.2.1 biti xtra i da ću moći da ga ostavim u standby sa uključenim wifi i push mail, skype i da će mi duže trajati nego sad.
-navikao sam se na korišćenje tastera, kao što rekoh ne smeta mi puno, ali mogli su malo bolje to da odrade. iskreno meni se više sviđa dizajn sa oštrijim ivicama, kao što je recimo iphone4 nego ovaj sa elegantnim zaobljenim ivicama kao na ipod4
-hvala za informacije u vezi jailbreaka :) samo jedno da pitam, ako ja pustim da se ipod updateuje na poslednju verziju preko itunesa, da li je to verzija 4.2.1 za koju ima jailbreak, ili će se updateovati na neku noviju za koju nema?
-hvala za informaciju o browserima i offline čitanju, probaću taj browser koji mi preporučuješ, nisam znao da i on radi dobro. ja sam se držao safarija zbog kinetičkog skrola koji na ipod4 radi odlično i onog fensi pitch zooma koji isto radi perfektno.
-hvala za tip u vezi standby, sad više neću da ga gasim.

edit:
još dva pitanja
-sredio sam mail aplikaciju da radi sa moja 2 mail naloga, gmail i yahoo. sa yahoo radi super jer svaki mail stiže u inbox, ali sa gmail mi ne radi lepo jer imam neke filtere koji mail od određenih ljudi baca pravo u tab predviđen za njih, a skipuje inbox, tako da mi ne prikazuje lepo kad mi stigne mail, jer prikazuje samo mailove koji stignu u inbox.
-4.1 nema multitasking? video sam ortaka na iphone3gs pritisne i drži onaj jedan jedini taster, i izbaci mu dole koje su aktivne aplikacije i može da ih ugasi. ja to kad probam izbaci mi glasovnu kontrolu

hvala na savetima, i izvinjavam se što puno pitam, ovo je totalno novo za mene

pozdrav!

cyborg24
07-03-2011, 15:25
-što se baterije tiče, znam kakve su litijum jonske baterije, znam da nema formiranja, memorijskog efekta i slično i znam da nema potrebe da se čeka da se baterija isprazni. ja ga stavim da se puni kad mi prvi put izbaci poruku: battery low ili kako već i ne skidam ga dok se ne napuni. jel to ok?

Ok je potpuno napuniti bateriju do 100%, duze ce trajati do sedeceg punjenja, samo nema potrebe da cekas ako ne zelis.



ja sam jako zadovoljan performansama baterije i sa softverom 4.1, kapiram da će sa 4.2.1 biti xtra i da ću moći da ga ostavim u standby sa uključenim wifi i push mail, skype i da će mi duže trajati nego sad.

Tacno tako, posebno su poradili na 4.2.1 da se baterija na standby-u ne trosi iako je na WiFi-u i kod mene to sljaka odlicno, imam iTouch4 32 GB 4.2.1. To mi je bilo najvece smaranje jer sam uvek razmisljao da li sam iskljucio WiFi, ovako vise nemam problema.



-hvala za informacije u vezi jailbreaka :) samo jedno da pitam, ako ja pustim da se ipod updateuje na poslednju verziju preko itunesa, da li je to verzija 4.2.1 za koju ima jailbreak, ili će se updateovati na neku noviju za koju nema?

Ako vec nisu izbacili 4.3 onda je to jos uvek jedina opcija.
Uvek mozes da skines sa neta 4.2.1 oficijalni update i da ga updatujes sa njim



-hvala za informaciju o browserima i offline čitanju, probaću taj browser koji mi preporučuješ, nisam znao da i on radi dobro. ja sam se držao safarija zbog kinetičkog skrola koji na ipod4 radi odlično i onog fensi pitch zooma koji isto radi perfektno.

Perfect Browser ima sve to sto ima i safari ali i jos dosta boljih stvari, Full Screen Browsing npr koji ti oslobadja ceo ekran za surfovanje sto dosta znaci na malom ekranu kao i Hyper Skroll koji ti pored klasicnog kinetickog scrola jos dodaje funkciju skroll-a sa strane slicnog kao na desktop browserima.
Probaj ga, verujem da ces ga koristiti vise nego safari.



-sredio sam mail aplikaciju da radi sa moja 2 mail naloga, gmail i yahoo. sa yahoo radi super jer svaki mail stiže u inbox, ali sa gmail mi ne radi lepo jer imam neke filtere koji mail od određenih ljudi baca pravo u tab predviđen za njih, a skipuje inbox, tako da mi ne prikazuje lepo kad mi stigne mail, jer prikazuje samo mailove koji stignu u inbox.

Ne znam za ovo, ne koristim toliko gmail tako da nisam to primetio.



-4.1 nema multitasking? video sam ortaka na iphone3gs pritisne i drži onaj jedan jedini taster, i izbaci mu dole koje su aktivne aplikacije i može da ih ugasi. ja to kad probam izbaci mi glasovnu kontrolu

Kada drzis home dugme izbacuje ti glasovnu kontrolu ali kada prittisnes dvoklik izbacuje ti aktivne i neaktivne otvarane aplikacije tj multitasking.
Ako pritisnes home dugme kratko to te vraca na pocetnu stranu, to si verovatno sam provalio :)

Pozdrav!

zule73
07-03-2011, 16:42
@cyborg24,svaka ti cast!ovo je pravi primer odlicnog clana spremnog da svima pomogne!
sta god da sam hteo da napisem,ti si me vec pretekao!
:)

Babakaj
07-03-2011, 21:00
Zelimipod, toliko si se nalupetao da mi je muka, ali stvarno! Kupi nokiu 3310 - iTunes te nece nista pitati kad je zakacis na komp, mozes da je povezes sa neogranicenim brojem accounta, deblja je, svi tasteri su ergonomicni maksimalno, mozes da je punis kad i koliko hoces, softwer ne moras da updateujes, wi-fi doslovno NE TROSI bateriju, problema sa citanjem WEB sadrzaja NECES IMATI, a ni mail ti nece praviti probleme. Multitasking nema, ali nece ti ni trebati...
I da, jailbreak ne moras ni da radis, sve aplikacije rade na njemu. Zmiju posebno preporucujem ;)
P.S. Nemoj moooolim te da pises kako bi Apple mogao da popravi dizajn!

zelimipod
16-03-2011, 19:02
najpre želim da se od sveg srca zahvalim korisnicima cyborg24 i zuleee73 koji su spremni da pomognu ljudima, a potom i da izrazim svoje nezadovoljstvo postom korisnika babakaj za koji smatram da nije na mestu jer je na nivou učenika srednje škole, i najmanje sam očekivao da na ovakav odgovor naiđem na ovom forumu. ne želim dalje da komentarišem jedan ovakav post.

u međuvremenu sam jailbreakovao uređaj, i sredio sve što mi je zadavalo muke.
-nesuglasice sa itunesom sam rešio korišćenjem jednog zanimljivog programčeta zvanog iFunBox sa kojim instaliram aplikacije, ali za video i dalje koristim itunes, šta će biti kad ispucam bonus od 5 dozvoljenih kompjutera pojma nemam, već sam dva potrošio.
-što se punjenja baterije tiče i appleove (ne)brige o korisnicima, tj. ne isporučivanja punjača sa uređajem, imam jedan savet, mada i nije neka fora, verovatno svi već znaju za to. ukoliko imate neki usb hub sa eksternim napajanjem možete na njemu da punite ipod i kad komp ne radi. ja u te svrhe koristim usb hdd docking station koji ima na sebi usb hub.
-što se čitanja web stranica offline tiče, perfect browser je stvarno savršen za to, a i ovako je odličan, od kako ga imam ne palim safari više, hvala cyborg za savet, browser je zaista odličan. smatram da je mogućnost čitanja web stranica offline na ipodu jako bitna s obzirom da nemate svuda wireless u pokretu, a ipod nema gsm data protok.
- problem sa mailom nisam rešio, jer izgleda da mail aplikacija ne može da vidi poruke koje skipuju inbox i bivaju arhivirane. zato sam morao da obrišem sve filtere i sad je ok.

edit: još dva pitanja. napakovalo mi se oko 500mb other fajlova, a s obzirom da moj ipod ima 6.5gb dostupno korisniku to nije malo. jel zna neko koje nepotrebne fajlove smem da brišem i gde se nalaze? i drugo, nedostaje mi gps na ovom čudu. postoje dve aplikacije sa cydie koje omogućavaju upotrebu bt gps modula- roqybt4 i btstackGPS. ako je neko nekad pokušao da sredi gps na svom ipodu, da li bi mogao da preporuči koji program u kombinaciji sa kojim bt modulom sigurno radi dobro. ne bih da kupim bt modul i da provalim kako neće da radi...

sve u svemu uređaj je zaista odličan, ali da bi se iskoristio njegov pun potencijal potrebne su i neke fore i cake. no, za to i služe ovakvi forumi.

cyborg24
16-03-2011, 21:46
Nisam čuo za te programe koje si naveo, ja uglavnom koristim iGo za Srbiju. Iako ne koristi GPS pošto ne postoji na iPodu on koristi simulaciju GPS-a koja može biti veoma korisna.
Sve ono što sam ja tebi rekao je nešto što sam saznao u ovih par meseci korišćenja iPoda a to očekujem i od svih koji ga koriste.
Možda sam optimističan ali ne vidim zašto bi bio problem podeliti informaciju za koju ti je potrebno pola minuta da napišeš ako to nekome može da znači sate search-a.
Slažem se da je iPod nedovoljno iskorišćen bez Jailbreak-a i raznih dodataka ali kao i sa Windowsom, niko ne koristi zvanične programe da bi npr puštao filmove (WMP) i ostalo... ;)

zelimipod
16-03-2011, 22:36
apsolutno, kao i bilo šta drugo, tako i ipod. ako si prosečan korisnik koristiš ga onako kako si ga dobio, eventualno instaliraš nešto dodatno, na i uređajima je strašno lako instalirati stvari. ali svi mi želimo maksimum od svog aparata, pa delimo saznanja među nama.

u vezi gps-a da li će na ipodu raditi onaj igo što može da se nađe na apptrackr-u, iako on nema interni gps? ovi programi koje sam ja naveo služe samo da omoguće da ipod radi sa bt gps modulom, pošto standardno to nije moguće. to nisu programi za navigaciju, za to se koriste standardni programi kao što je igo, kada ostvariš konekciju sa bt gps modulom.

Espada
15-05-2011, 10:29
Pozdrav, interesuje me jesu li ti ipod 4g 8gb od 180e polovni i ako nisu jesu li kupljeni negde u Srbiji?

iphon
21-05-2011, 11:51
Neverujem da su polovni,u srbiji sigurno nisu kupljeni jer u srbiji nov ipod touch kosta 29999,sto je naduvana cena,sigurno su kupljeni u inostranstvu,evo u americi ipod touch 4 kosta 229$>17340 dinara :D http://store.apple.com/us/browse/home/shop_ipod/family/ipod_touch?mco=MTM3NTEyOTc