PDA

View Full Version : OS X 10.7 Lion na PC-u



Pages : [1] 2

noname
03-03-2011, 13:04
VAŽNO: Uputstvo je namenjeno za korisnike koji imaju već neku radnu instalaciju Mac-a, bilo Leoparda ili Snow Leoparda, jer je potrebno pripremiti USB fleš za boot Lion-a iz Mac-ovog Terminala a i formatirati hard disk sa Disk Utilitijem. Za sada je NEOPHODNO da drajv bude formatiran u GUID Partition Table-u. Takođe se pokazalo da XPC ni iBoot često ne prepoznaju eksterne hard diskove tako da je POŽELJNO da particije i za instalaciju i za Lion-a budu na internom hard disku mada je moguće da će raditi i na eksternom.
Ovo uputstvo je namenjeno Intel konfiguracijama sa NVIdia grafičkim kartama.

POTREBNO:
1. USB fleš disk od 1GB za iBoot
2. Bar dve particije na HDD-u koji je formatirane u GUID Partition Table. Jedna za Install fajlove a drugu na koju ćemo instalirati Lion-a.
3. iBoot EFI
http://rapidshare.com/#!download|823dt|450313768|EFI_FAT32.dmg|1253
4. DuetToHDD (
http://rapidshare.com/#!download|362tl2|450282999|DuetToHdd.zip|382
5. Mac OS X Lion 10.7 Developer Preview

Pa da počnemo:


I
Potrebno je da instalirate EFI na USB fleš.
Napravite na Desktopu folder efi i u njega prekopirajte fajlove iz EFI FAT32 (iBoot EFi image koju ste downloadovali i otvorili).

Primer: ako je moj username noname, USB disk1s1, folder efi i DuetToHDD stavljeni na Desktop, naredba bi izgledala ovako:

cd /Users/noname/Desktop/DuetToHdd
./DuetToHdd /dev/rdisk1s1 /Users/noname/Desktop/efi/Efildr20

Vi treba da podesite podatke prema svojim potrebama!

Zatim prekopirajte na fleš efi folder, Efildr20 i Efivar.bin iz efi foldera.

Ovo je bio najbitniji deo, tako da ako to ne uradite kako treba, boot Liona će verovatno biti neuspešan.


II
Treba da uradite mount 10.7 Developer Preview-a

Takođe u Terminalu kucajte

open /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/BaseSystem.dmg

Uradite restore Mac OS X Base System-a na neku particiju. Imajte u vidu da je to samo particija sa koje će ići instalacija. Treba vam još jedna na koju ćete kasnije da instalirate Lion-a.

Na toj particiji na koju ste uradili restore, izbrišite Packages alias iz System/Installation foldera.

Na isto to mesto treba da prekopirate "prave" Packages

kucajte :

cp -R /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/Packages /Volumes/Mac\ OS\ X\ Base\ System/System/Installation

VAŽNO: Ubacite FakeSMC.kext koji već koristite na vašem hackintoshu u System/Library/Extensions i uradite Repair Permissions.

Glavni deo posla je završen. Na redu je boot i instalacija.

III
Ubacite fleš u USB i na boot-u podesite da diže sistem sa njega.
Posle par sekundi trebalo bi da vam podigne iBoot. Pojaviće vam se najverovatnije crni ekran. NE PANIČITE, TO JE U REDU. Verovatno nije podešena rezolucija kako treba. Pritisnite slovo U i sačekajte par trenutaka. Trebalo bi da vam se pojavi na ekranu koja je rezolucija. Ponovite postupak još dva puta i doći ćete do maksimalne rezolucije od 1280x1024.

Pritisnite M. Podesite podatke za vaš procesor i stavite boot parametre, npr -v arch=i386

Pritisnite Esc i trebalo bi da vam sačuva podešenja. Idite strelicama na particiju gde ste uradili restore i prekopirali Packages. Trebalo bi da vam za par trenutaka podigne Lion instalaciju.


Instalirajte Lion na onu drugu particiju koju ste ostavili za njega.

Posle uspešne instalacije trebalo bi da uđete u svoju radnu installaciju SL ili Leoparda i da izbrišete sledeći fajl (u Lionu!):

System/Library/CoreServices/PlatformSupport.plist

Kada ste već u SL, ubacite ponovo FakeSMC.kext u System/Library/Extensions i opet uradite Repair Permissions (takođe u Lionu!).


I TO BI BILO TO!

Ponovo pokrenite iBoot USB, sada pritisnite samo W za GUI i odaberite vašu instaliranu particiju. (trebalo bi sada da su sva podešenja sačuvana, tj. ne bi trebalo ponovo da podešavate rezoluciju i parametre.)

Kada uđete u Lion-a dodajte kext-ove za uređaje koje posedujete. Provereno je da nVenabler radi na Lionu.

Mogući ishod svega ovoga :D : http://img715.imageshack.us/img715/5352/screenshot20110302at103.png

Sava
03-03-2011, 22:33
Hvala na ovom tutorialu. Sacu da probam pa da se javim sta sam uradio... Jel moze na Intel E5200 Dual Core? Ili mora Cor 2 Duo?

noname
03-03-2011, 22:45
Pa zvanično je Apple sa Lion-om poslao u istoriju core duo procesore ali ja mislim da je ovo brisanje PlatformSupport.plist rešilo taj problem. :D

Takođe mislim da nije loše da staviš u iBoot-u arch=i386, za svaki slučaj ;)

zule73
03-03-2011, 22:51
@noname,ajd sad smisli neki nacin da sve ovo proradi na amd-u!ja nikako da predjem na intel!
:D

noname
03-03-2011, 22:54
Proradiće sigurno i to uskoro! Ako je ovako brzo hackovan ovaj Developer Preview onda se može očekivati veoma brzo i Chameleon ili neki sličan bootloader i naravno patched kernel za amd. :)

3gs
03-03-2011, 23:10
e ovo je vec shpansko selo za mene ..... ubio sam se i sa snow leopardom i nissam uspeo
ovo ne vredi ni da pokusavam....

kada pare skupim kupim mbpro i gotovo
skontao sam da
dzabe truda kada neces sve namestiti da ti radi(ILI kamera ne radi ili citac kartica ili zvuk )pa onda resis zvuk i kameru i onda izbaci kernel error ma ubio sam se bez uspeha... ili cu naci nekom da platim pa da mi sve odradi

noname
03-03-2011, 23:18
Ma kakav mbpro, mnogo bre dosadno na njemu, sve radi savršeno pa nema čovek šta da budži i hakuje, prosto zaglupi čoveka :D

Šalim se, ako imaš kinte kupu ga i miran! :)

zule73
03-03-2011, 23:41
pazi,ima u tome i istine.ne valja covek da sve dobije na tacni!pozne da se pretvara u usporenu zelatinastu masu!
: )
bolje malo da se treniraju vijuge,a i osecaj je ekstra,kada posle mesec dana intenzivnog sexa uspes da odradis nesto!
:D

3gs
04-03-2011, 00:16
e da se ja nisam trudio.... ne bi ispisao celu temu onu za hackintosh
ne ne uspevam i gotovo cekam da izbace taj 10.7 i posle normalnu hackovanu verziju hackintosha pa da ga lepo pokrenem na lap top pa da probam oko njega da se ebavam

ovako necu stare verzije na 10.6,10.6.1,10.6.2,10.6.3,10.6.6 nece da radi normalno sve zive kextove sam probao 18.000 puta sam reinstalirao

jadan moj lap top,tek je u garanciji mesec dana a ja cu da ga ubijem reinstalacijama :(

Sava
04-03-2011, 12:54
Sve uradio po tutorialu, i kad bootujem dobijem poruku Mac OS X 10.7 Lion is not Available...

noname
04-03-2011, 17:34
Možeš li malo preciznije da napišeš kada ti tačno izbacuje tu poruku? Gde si stavio install files, na eksterni ili interni hard disk? Da li si stavio GUID?

Sava
04-03-2011, 17:38
Na interni hard disk, napratio USB EFI po tutorialu, bootovo sa particije 10.7, GUID je particija, ali kad treba da idem na setup, i izbaci onu poruku Mac OS X 10.7 Lion is not Available i da kliknem OK kad kliknem OK Dobijem da biram Disk Utility, Time Machine, i ponovo da idem na Setup Lion. Zeza me sto je moj procesor Intel E5200 Dual Core... Ima SSSE3 ali Dual Core, a Lion trazi Cor 2 Duo minimalno...

noname
04-03-2011, 17:44
Praktično si došao do install menija ali ti ne dozvoljava da ideš dalje, je l' tako? Mislim da nema veze sa procesorom, pre mislim da nisi nešto dobro uradio kada si propremao install particiju. Da li si prekopirao Packages uspešno na odgovarajuće mesto?

Sava
04-03-2011, 17:46
E to me malo vise buni,
Na toj particiji na koju ste uradili restore, izbrišite Packages alias iz System/Installation foldera.
Na isto to mesto treba da prekopirate "prave" Packages
A koje je to pravi Packages? I odakle treba njega da prekopiram u System/Installation

noname
04-03-2011, 17:48
Piše ti lepo gore putanja:

/Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/Packages

Sava
04-03-2011, 17:51
Zaboravio sam ovu komandu da otkucam...
cp -R /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/Packages /Volumes/Mac\ OS\ X\ Base\ System/System/Installation
Jesam lud... :D :D :D Idem oept da probam... Nadam se da cu uspeti ovaj put :D Cujemo se kasnije, nadam se sa Liona :D

noname
04-03-2011, 17:53
Kažem ti ja. Mislim da ćeš uspeti ako si već došao do install menija, mada nisi napisao koja ti je konfiguracija jer od toga dosta zavisi...

Sava
04-03-2011, 18:00
Kad otkucam onu komandu dobijem ovu poruku


savas-iMac:~ sava$ cp -R /Volumes/Mac\ OS\ X\ Install\ ESD/Packages /Volumes/Mac\ OS\ X\ Base\ System/System/Installation
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages: File exists
cp: /Volumes/Mac OS X Install ESD/Packages: unable to copy extended attributes to /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/.SIUExtras: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/AdditionalEssentials.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/AdditionalSpeechVoices.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/AddressBook.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Arabic.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/AsianLanguagesSupport.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Automator.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/BaseSystem.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/BootCamp.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/BrazilianPortuguese.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/BSD.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Danish.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Dutch.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/DVDPlayer.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Essentials.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Finnish.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/French.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/German.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/iCal.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/iChat.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Italian.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/iTunes.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Japanese.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/JavaEssentials.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/JavaTools.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Korean.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Mail.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/MediaFiles.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/MigrationAssistant.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Norwegian.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/OSInstall.mpkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/OSInstall.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/OSUpgrade.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/OxfordDictionaries.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/PodcastCapture.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Polish.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Portuguese.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Russian.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Safari.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/SimplifiedChinese.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Spanish.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/Swedish.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/TraditionalChinese.pkg: No such file or directory
cp: /Volumes/Mac OS X Base System/System/Installation/Packages/X11User.pkg: No such file or directory
Jel to ok ili nije?

Sad vidim da nije, pa sam prekopirao rucno... Valjda ce sad hteti da se instalira :)

noname
04-03-2011, 18:05
Naravno da nije ok.

Nije ti dobra putanja, verovatno si preimenovao tu particiju u nešto pa je ne prepoznaje. Takođe da li si izbrisao onaj Packages.alias?

Sava
04-03-2011, 18:07
Rucno sam prekopirao... :) Sad zavrsava kopiranje pa idem da probam... A jesam izbrisao sam Packages.alias

noname
04-03-2011, 18:09
Ok, može i ručno naravno ali je zbog praktičnosti i preciznosti putanja Terminal korišćen u tutorijalu. Sada bi trebalo da bude u redu.

Sava
04-03-2011, 18:25
Instalacija krenula javljam za 10ak min sta sam uradio :-)

noname
04-03-2011, 18:30
Extra!

Samo prati sve one korake koje sam napisao i trebalo bi sve da bude ok.

Sava
04-03-2011, 19:00
Uspesno instalirao, i ovo izgleda bas lepo :)

noname
07-03-2011, 11:19
Mali update :D

Chameleon v2.0 RC5 u kombinaciji sa netkasovim boot fajlom provereno radi na Lionu.


http://netkas.org/?p=660

Zasad sa njim ne može da se podigne SL ali mislim da je i to pitanje dana. :)

acasmc
21-03-2011, 12:52
koliko je ovaj Lion gotov proizvod? mislim da li moze da se zivi sa njim, ili je trenutno samo za slikanje?
ne bih da se smaram satima, da bih dobio samo fancy dock i pozadine. :)

noname
21-03-2011, 14:59
Imajući u vidu da nije ni beta prilično je gotov :D

Meni je trenutno main OS mada ja nisam baš merodavan :D

Šalu na stranu, ima bagova, često su povezani sa ovom Full Screen opcijom u Safariju i Preview-u, mada je meni ta opcija otkrovenje baš konkretno za Preview. Kažem ima običaj da zabaguju te aplikacije ali ništa strašno.

Neke aplikacije ne rade, što je sasvim normalno. Zasad sam primetio da ne radi iStat Menus, Little Snitch (što je prilično loše), Angry Birds :D i još poneka...

Sve u svemu ako ti nije smor da ga dižeš sa fleša(iboot) jer ona opcija sa chameleonom nije baš neka siguracija, obavezno instaliraj!

acasmc
22-03-2011, 01:23
bas cu da sednem sutra da se poigram malo. ako nista da ostavim screenshot na facebook MAC OS X 10.7, pa neka balavi ko zna. :D :D :D :D :D

acasmc
22-03-2011, 21:25
da ne otvaram novu temu. imam particiju od 400Gb sa 150gb free. kako da "odvojim" od aktivne particije deo? za Win sam koristio Acronis, sa cime to mogu ovde?

Sava
22-03-2011, 21:41
Ako vec koristis Mac OS X onda botuj preko CD Mac OS X i preko Disk Utility-a napravi particije... :)

acasmc
22-03-2011, 22:02
pa jel moze tako, a da ne obrisem ono sto vec ima na hdd?

noname
23-03-2011, 09:34
Ne može tako. :D

Pogledaj ovde:

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=14784

konkretno ovaj post

http://www.isrbija.net/showpost.php?p=149929&postcount=7

:D

vladmark
31-03-2011, 12:00
Ja sam instalirao Lion, ali kada prodje welcome screen, tu stane i nista se ne desava samo se pojavi sivi ekran sa tockicem koji se vrti u nedogled... jel ima neko ideju sta bi moglo biti... ?

Moja konfig. je GA-DQ6-X48, Nvidia GF8800 GTS 512MB, 4GB rama, Intel Quad Core 9300 procesor

Ako neko ima predlog, bio bih mu zahvalan...

Pozz

noname
01-04-2011, 17:03
Jesi probao da uđeš u gui u safe modu?

noname
06-04-2011, 09:55
Izinjavam se unapred moderatorima i administratorima što dupliram post :)

Pojavom Developer Preview-a 2 potrebno je pri instalaciji obratiti pažnje na par stvari.

Celo uputstvo na strani jedan je i dalje validno uz sledeće izmene:

1. Kada uradite restore BaseSystem.dmg na neku particiju odmah dodajte FakeSMC (i ostale kextove) u System/Library/Extensions

2. Uradite Repair Permissions

3. Izbrišite Caches folder koji se nalazi u System/Library

4. Prekopirajte Packages (iz InstallESD.dmg u /S/Installation folder)

5. Izbrišite checks OSInstall.mpkg

Pošto je komplikovano da sada objašnjavam kako se to radi ja sam uradio upload celog OSInstall.mpkg fajla kojeg jednostavno treba da prekopirate u Packages folder. :D


http://www.megaupload.com/?d=M7TZXLAI

6. Boot-ujte instalaciju sa istim flash-om koji ste napravili u koraku jedan na prvoj strani.

I to bi bilo to.

Uživajte u novom i poboljšanom Developer Preview-u! :)

3gs
08-04-2011, 23:06
da li mozes da mi das link ka torentu ka Mac OS X Lion 10.7 Developer Preview?

da skinem posto mi samo izbacuje drugu verziju... i da li mogu sada da podelim hdd kada sam vec instalirao mac na jednu particiju?

da li mi ostaje ovaj snow leopard posle instalacije liona?
posto mi nutrebuje :P


hocu sada sa ovim da se bakcem ;)

acasmc
08-04-2011, 23:12
da skinem posto mi samo izbacuje drugu verziju... i da li mogu sada da podelim hdd kada sam vec instalirao mac na jednu particiju?

i ja sam pitao isto, moze, ali nije preporucljivo. pogotovo ako imas nesto bitno na tom hardu. postoji velika verovatnoca da sjebes stvar, pa da izgubis sve. :(

noname
09-04-2011, 10:05
Evo linka:


http://tinyurl.com/3ej5bnn

:D

Moraš da imaš dve slobodne particije na tom hardu, jednu za install fajlove a drugu na koju ćeš da instaliraš Liona, samim tim će ti biti veoma komplikovano i rizično da radiš resizeVolume a da ne pričam da ako ti nije guid partition table da nećeš ni moći da to izvedeš...

Ako sve uradiš kako treba, naravno da će ti ostati Snow Leopard :)


Mali off, ovaj DP2 je fenomenalan! Sve radi veoma brzo i bez bagova, jedino još uvek ne radi bluetooth miš, info za one koji ga koriste...
Izašla je i beta verzija Little snitch-a, koja provereno radi, a gotovo svi ostali programi rade bez problema. Meni ovo veoma liči na gotovu verziju, čak na netu postoje kalkulacije da će izaći veoma brzo taj famozni GM, što je vrlo verovatno kako ovaj DP2 radi.

3gs
09-04-2011, 10:11
a jer moguce da mi ne ostane snow leopard,i dal je moguce da imam lion i samo jednu particiju?
pre no sto sve pocnem hocu lepo da se informisem za sve

guide mi je particija.... ma ebe mi se dal ce mi ostati podaci samo da sibnem liona
sve ja imam na externi sta mi treba :P

noname
09-04-2011, 10:15
Moraš imati na samom početku nekog Mac-a jer moraš da odradiš par stvari iz njega posle instalacije Liona. Posle možeš bez problema da ga izbrišeš.

I da te upozorim da još uvek ne postoji stabilan chameleon za Liona, znači moraš da koristiš iBoot flash da bi podigao Liona.

Sava
10-04-2011, 18:43
Plica: Biostar P31-A7
CPU: Indel Dual Core E5200
Graficka: Nvidia 9400GT 512mb
Sve radi extra, samo sto moj procesor ima 2.50GHz A ne 4.0GHz kao sto se vidi na slici... :)

http://img64.imageshack.us/img64/2279/macosxlion10.jpg (http://img64.imageshack.us/i/macosxlion10.jpg/)

3gs
11-04-2011, 14:38
nista onda cekam da sve izadje po redu prvo original lion pa onda iatkos ili bilo koji hackintosh i chameleon i onda cu se zezati ::::)

Sava
16-04-2011, 21:29
Izasao je update za Mac OS X Lion 10.7 Developer Preview 2 nosi oznaku Mac OS X Lion Developer Preview 2 - Build 11A430e i update je veliki 931.39 MB
Ako neko proba neka javi kakva su iskustva... :)

noname
17-04-2011, 09:26
Uradio sam update čim se pojavio...

http://img819.imageshack.us/img819/2940/liondp3.png

Sve je poboljšano, ubrzano, sve radi kako treba...

Sava
17-04-2011, 13:04
A jesi uspeo da namestis boot? Da ne moras svki put sa USB-a da ga boot-ujes ?

noname
17-04-2011, 18:17
Namestio sam chameleon ali nije stabilan... Tako da je zasad iBoot ili XPC bolja varijanta...

Sava
18-04-2011, 01:26
Koji si chameleon koristio?

noname
18-04-2011, 07:01
Chameleon RC3

noname
01-05-2011, 17:35
Evo najzad dobrih vesti za boot-ovanje Lion-a putem chameleona!

Zahvaljujući cparmu imamo boot fajl koji može da pokrene Lion-a preko chameleona. Ja sam koristio njegov boot fajl i već pominjani chameleon rc3. Evo linkova za boot i source:


http://mirror.netkas.org/Lion/boot

http://mirror.netkas.org/Lion/Chameleon-2.0-RC3-r658-src_PCEFIV10.6-src.tar.bz2


P.S. Samo da dodam da boot fajl funkcioniše i posle najnovijeg update-a koji je izašao 29.4.

Sava
19-05-2011, 12:26
Izasao je Mac OS X 10.7 Lion Developer Preview 3

Mac OS X 10.7 Lion Developer Preview 3 (11A459E) | 3.74 GB

All the best ideas are implemented in the iPad, we make a new operating system, Mac OS X Lion for Mac, which is published in the summer of 2011.

Here is a brief overview of some great features.

App Store for Mac

The best way to search and download the applications for the Mac.
As App Store for the iPad, App Store for Mac offers endless possibilities of search and purchase applications. Install the application can be

purchased with one click, and a second later it is displayed in a new Launchpad. App Store for Mac now available on any Mac running Mac OS X Snow

Leopard. He also will be part of Mac OS X Lion.

Live here all your applications.
Launchpad provides instant access to all your applications - like the iPad. Just click the Launchpad in the Dock. Open windows will disappear, and

in their place will be convenient full screen list of all applications on your Mac. You can navigate to other pages of the application gesture

swipe, and you can organize applications convenient way, by dragging to new locations or integrating them in folders. When you download an

application from the App Store for the Mac, it automatically appears in Launchpad and ready to go.

Once the application - and nothing more.
On the iPad each application is displayed in full screen mode - you have nothing distracting, but you can easily switch to other applications. With

Mac OS X Lion's available on the computer. You can expand the window to full screen with one click, go to another full-screen application swipe

gesture on the trackpad, and the same gesture back to the desktop and go to other applications. All these actions can be performed without leaving

full screen mode. System support enables third-party developers to take advantage of a full-screen technology and make applications more

attractive. Now there is nothing to distract you from work, and the game will become even more exciting
Mission Control

Control Center Mac.
Mission Control - a powerful and useful new feature that lets you know what applications are running on a Mac. You can see them all, including

Dashboard widgets and full-screen applications. A simple swipe gesture - and your screen appears Mission Control. Here you can view all open

windows grouped by application, preview full-screen applications and Dashboard widgets in a single view. For any item in Mission Control can pass a

single click. You will control your Mac entirely.

Convenient way to control your Mac.
Thanks to the Multi-Touch gestures any actions for the iPad simple and intuitive. Now an advanced Multi-Touch technology is available and on a Mac.

You will appreciate the instant dynamic response by using gestures, such as smooth scrolling, zooming of images and pages, swipe in full screen

mode. In Mac OS X Lion every gesture swipe, zoom and scroll looks and feels more realistic.
Auto Save

noname jesi probao? :) Kakava je procedura da se instalira na PC? :)

noname
19-05-2011, 15:22
Narvno da sam probao, update je izašao još 13. maja, nego je mene mrzelo da više bumpujem ovu temu :D

Kod mene je procedura bila sledeća:

1. Software Update...
2. Install

:D

Inače, već može na netu da se nađe i 10k521 beta update za Snow Leoparda.

http://img841.imageshack.us/img841/3811/nonamelion.png

Sve je OK, osim Safarija koji žešće baguje.

Sava
19-05-2011, 15:51
Video sam da ima Delta update za Snow Leopard... Ali necu jos da instaliram dok ne izadje Finalni 10.6.8 :)

Cekacu ja beta ili finalnu verziju Liona pa cu onda da ga instaliram... :)

vladmark
27-05-2011, 10:55
Jesi probao da uđeš u gui u safe modu?

Jesam, ali nece uposte da udje u safe mod...

noname
27-05-2011, 18:10
Uf brate al' si ti brz na odgovoru! :D

Da li si probao više puta da instaliraš po mom uputstvu i ako jesi da li se svaki put pojavljuje isti problem?

Mogao bi problem da bude sa grafičkom. Da li si instalirao neke kextove za nju?

vladmark
28-05-2011, 13:17
he he...Nisam probao po tvom uputstvu, a za graficku nisam ubaciovao kextove... jer na 10.6 koristim efi strings i sve sljaka ok... sad sam skinuo 10.7 verziju 2 i probacu sve po tvom uputstvu pa javljam.... i ja predpostavljam da nesto grafika zeza... ali ajd videcu... pozz

Byakuya
28-05-2011, 14:20
noname AMD i dalje nije u igri?

noname
28-05-2011, 14:43
Koliko ja znam nije jer Apple izbacuje source za kernel tek po izlasku zvanične verzije OS-a :(

@vladmark

Nisi radio po mom uputstvu?!?!?!?! :D
Mora biti da je to razlog što ti instalacija nije uspela :D

Sandi
28-05-2011, 17:14
Moze li lion da radi side by side sa win7?

noname
28-05-2011, 18:12
Pošto sada može chameleonom da se podigne Lion trebalo bi da može. Ja lično nisam probao ali po nekoj logici stvari bi trebalo.

Ako stavljaš na odvojen hard disk onda 101% može jer jednostavno na boot-u (npr. f12 ili šta već) odabereš sa kog HD-a podižeš sistem.

Sandi
28-05-2011, 18:43
Mislio sam kao ubuntu... Na startu me pita koji sistem da podize. Razumes?

noname
28-05-2011, 20:48
Pa ja ti gore lepo napisah: upravo chameleon to radi...

Sandi
28-05-2011, 22:39
Napisao si ako je na posebnom hdd a ne na posebnoj particiji... Reci mi koliko zauzima taj os kad se instalira?

noname
29-05-2011, 09:00
Chameleon je bootloader za hackintosh. On bi trebalo da pronađe sve sisteme koje imaš na kompjuteru, nebitno da li su na istom hardu ili particiji, i da ih ubaci u listu na boot-u.

AKO, iz nekog razloga, on ne odradi svoj posao onda u svako doba možeš da uradiš ono što sam ti rekao sa f12.

Lion zauzima relativno malo, tek nekoliko gigabajta, ali od one prvobitne verzije koja je izašla krajem februara, pojavilo se nekoliko update-a, tako da je to sada možda nekih 10ak GB, ne više.

vladmark
29-05-2011, 19:29
Koliko ja znam nije jer Apple izbacuje source za kernel tek po izlasku zvanične verzije OS-a :(

@vladmark

Nisi radio po mom uputstvu?!?!?!?! :D
Mora biti da je to razlog što ti instalacija nije uspela :D

Uradio sam po tvom uputstvu Lion ver.2, instalira sve ali kada restartujem dodje do sivog ekrana koji predje u crno, samo pokaze mis i to je to... mozda treba da ubacim jos neke kextove... ne znam koja sljaka za moju grafiku gforce 8800 gts 512mb...

noname
29-05-2011, 20:09
Eto vidiš da si napravio napredak sa mojim uputstvom! :D Pojavio ti se kursor! :D

Samo stavi bilo koji NVenabler i uradi repair permissions. Trebalo bi to da odradi posao. Kasnije, kada instaliraš chameleon, graphicsenabler=yes bi trebalo da bude dovoljan za tu grafičku.

vladmark
29-05-2011, 21:46
he he, to sam uradio, sada nema vise crnog ekrana, samo sivi sa misem.... probacu jos neki NV...

vladmark
30-05-2011, 10:44
Evo ovako, na kraju sam nasao uputstvo na insanlymac [ne znam jel smem da postavim link] ista prica kao i sa tvojim uputstvom s'tim sto se instalira fajl Extra Lion i Cameleon RC5. Cela instalacija je prosla glatko i posle sam ubacio NVenabler64 i graphicsenabler=yes, sada grafika sljaka u full-u :).... ostalo je jos da se igarm sa zvukom, wirellesom, ethernetom.. itd

Hvala na pomoci !

noname
30-05-2011, 13:08
Nema na čemu i čestitam! :vb_cheers:

U principu ti ne treba i NVenabler i graphicsenabler. Ili jedno ili drugo.
U svakom slučaju problem je bio u grafičkoj, zar ne?

vladmark
30-05-2011, 21:16
Jes upravu si... stavio sam na kraju samo NV i sljaka, 99% da je bila grafika, a uspeo sam i sve ostalo da mi proradi.. :)

Sava
12-06-2011, 20:44
Noname, kako da instaliram Lion DP 4 na PC? Imas li mozda tutorial?


Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
13-06-2011, 11:10
Nema nekog posebnog uputstva, ja sam samo uradio update i upalilo je. Ništa nisam morao dodatno da podešavam. :)

Sava
13-06-2011, 14:16
Nemam trenutno net, pa zato te pitam, a hteo sam da ubacim Lion umesto Snow Leoparda...

Edit:
Vise ne vazi ono upustvo. Ne moze da boot-uje... Jbg nemam net inace bi poteazio kako da sredim i to, ali ovako... :-(

Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
13-06-2011, 16:43
Koje uputstvo ne važi?? :confused:

Šta si tačno uradio, pa ne može da boot-uje?

Sava
13-06-2011, 17:47
Koristio sam upustvo za Mac OS X Lion DP2... A ja sam hteo da instaliram Mac OS X Lion DP4. Uradio sam sve po upustvu, i kad sam ubacio flash, bootovo ga, namestio rezoluciju, pritisnuo M podesio ostale parametre. Izabrao particiju pritisnuo enter kad ono Pise Restarting Computer i restartuje se... Samo da napomenem da sam Mac OS X Lion DP2 instalirao bez problema sa onim upustvom. Sad sam kod sestre pa cu potraziti kako da sredim boot za DP4...

poluks
14-06-2011, 21:30
Mozda je malo off,ali nisam htio otvarat novu temu,a imam samo jedno pitanje u veZi novog liona.
Zanima me na koji nacin ce se instalirat novi os lion kada izadje.
Znaci bit ce dostupan preko maccstorea i preko njega se kupi i onda se samo instalira kao novi update ili se ipak mora ono kao ma windowsima,sve iz kompa oBrisat,ili formatirat kako god.Ili ga se kednostavno updatea instalira i restarta i nakon toga sve ostane na kompu kako je i bilo?

Sava
14-06-2011, 23:36
Ako imas original Mac racunar, onda samo kupis upgrade i instaliras to je 30$ a ako nemas original Mac, e onda moras sve ponovo da instaliras...

Noname instalirao sam Mac OS X Lion DP2 i cekam da uplatim net pa da uradim update na DP4 :-) A mozda odnesem racunar kod sestre pa uradim update.


Sent from my iPhone using Tapatalk

poluks
14-06-2011, 23:40
E to me samo zanimalo.Imam iMac i znaci to kad kupim samo napravim update ,a cekaj kako ce onda oni koji na pc vrte os x?

Sava
14-06-2011, 23:50
E oni moraju da brisu sve i da instaliraju ponovo sve... :)

noname
15-06-2011, 10:43
Evo jednog članka u kome je solidno obajšnjeno kako će to (najverovatnije) sve da izgleda:


http://www.macgasm.net/2011/06/13/reinstall-lion-disc/

Inače ja sam već pisao da je već nađen način kako će se ta instalacija koja je downloadovana iskoristiti, a to je pomenuto i u ovom gore članku. Proces je sledeći:



Purchase and download Lion from the Mac App Store on any Lion compatible Mac running Snow Leopard.
Right click on “Mac OS X Lion” installer and choose the option to “Show Package Contents.”
Inside the Contents folder that appears you will find a SharedSupport folder and inside the SharedSupport folder you will find the “InstallESD.dmg.” This is the Lion boot disc image we have all been waiting for.
Copy “InstallESD.dmg” to another folder like the Desktop.
Launch Disk Utility and click the burn button.
Select the copied “InstallESD.dmg” as the image to burn, insert a standard sized 4.7 GB DVD, and wait for your new Lion Boot Disc to come out toasty hot.


Tako da po svemu sudeći za hackintosh zasad nema zime :D

Sava
15-06-2011, 19:12
Instalirao sam Mac OS X Lion DP2 i uradio update na DP4 i radi super. Cak i bolje od Snow Leoparda, radi mi i Sleep sto nije radilo na SL. Evo i slike... 4607


Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
15-06-2011, 19:22
Ekstra! :vb_cheers:

Malo (više) baguje Safari ali preživećeš :D

Sve u svemu željno iščekujemo golden master :worship:

Sava
15-06-2011, 19:33
Nisam jos uplatio net kuci tako da... Kad uplatim pricacu o bagovima.. :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

priest77
16-06-2011, 23:23
Da se pohvalim i ja :)
Jako mi se svidja kako radi a narocito launchpad.

http://www.dodaj.rs/t/1x/5v/2g1oVnHM/screen-shot-2011-06-16-a.jpg (http://www.dodaj.rs/?1x/5v/2g1oVnHM/screen-shot-2011-06-16-a.png)

noname
17-06-2011, 09:30
Lepo, lepo :D

Congrats! :vb_cheers:

mladenu
17-06-2011, 12:11
Hoce li biti dostupan update sa Snow-a na Lion, kada ovaj drugopomenuti zvanicno bude izbacen ili ce morati "jovo-nanovo"? :) Da pljusnem odmah DP4 ili da idem na DP2 pa update? I da li da koristim HowTO ovaj sto si ti prezentovao noname-e? na postupak instalacije mislim... :) ne zameri mi sto ne ukljucujem vijuge, posto ih vec trosim na sto strana... :D

EDITED 1:
Ufffffff, nikako da pokrenem iBoot EFI... ne vredi... black screen i to je to... cini mi se da i tastatura zaglavi tako da ne mogu ni da pokusam sa "u" i "d" tasterima... Sta i kako dalje?
Vidim ja da ce ovde morati chameleon da radi, umesto iBoot-a....
EDITED 2:
Kao sto sam i prognozirao, morao je da radi chameleon! :) Uspesna instalacija LION-a i sve zacudjujuce dobro radi... :) Pusticu par slicica uskoro... :D

http://www.dodaj.rs/t/2t/B3/34yxzFQR/screen-shot-2011-06-18-a.jpg (http://www.dodaj.rs/?2t/B3/34yxzFQR/screen-shot-2011-06-18-a.png)

EDITED 3:
Jedino sto me buni je kako dodati Aplikaciju u LAUNCHPAD?
Nikako mi ne polazi za rukom...

EDITED 4: Sredjen i LAUNCHPAD, malo je bagovao po svoj prilici...

noname
19-06-2011, 09:50
Uputstvo sa prve strane je i dalje 100% validno. Bez ikakvih problema iBoot diže Lion DP4, naravno pošto se fleš ili HD pripremi po mojim uputstvima.

Ako si pratio temu, pojavio se odavno chameleon za Lion-a tako da je za one koji znaju šta rade to možda jednostavnija varijanta. Takođe, pojavio se i fix za MBR, tako da više ne mora da se drajv formatira u GUID pri instalaciji, ali i to je za malo naprednije korisnike. Sve u svemu, princip pripreme install medija je ostao potpuno isti kao pre gotovo 4 meseca kada sam izbacio uputstvo, a kako stoje stvari to se neće ni menjati u skorije vreme. Jedino može da se bira bootloader, da li će da se radi sa iBoot-om ili chameleonom.

mladenu
19-06-2011, 12:09
Uputstvo sa prve strane je i dalje 100% validno. Bez ikakvih problema iBoot diže Lion DP4, naravno pošto se fleš ili HD pripremi po mojim uputstvima.

Ako si pratio temu, pojavio se odavno chameleon za Lion-a tako da je za one koji znaju šta rade to možda jednostavnija varijanta. Takođe, pojavio se i fix za MBR, tako da više ne mora da se drajv formatira u GUID pri instalaciji, ali i to je za malo naprednije korisnike. Sve u svemu, princip pripreme install medija je ostao potpuno isti kao pre gotovo 4 meseca kada sam izbacio uputstvo, a kako stoje stvari to se neće ni menjati u skorije vreme. Jedino može da se bira bootloader, da li će da se radi sa iBoot-om ili chameleonom.

Noname, drugare moj, nisi ni ti mene skroz pratio, vidim ja.. :) iBoot je napravljen po uputstvima i on definitivno radi i isproban je na drugom hardveru, ali u mom slucaju najverovatnije zbog cipseta usb tastatura ne daje znake zivota, tako da ne mogu da se oslobodim crnog ekrana i podesim rezoluciju.. Probah i ps/2, ali ne ide... I koliko vidim chameleon, bar ovaj koji sam ja koristio za r1020 je dosta novijeg datuma nego iBoot, tako da je i tu mozda razlog u boljoj kompatibilnosti i prepoznavanju periferija... Sto se tice Partition Table-a tu sam ravnodusan, jer sam polako na putu da raskrstim skroz sa "Prozorima"! :D

Sava
19-06-2011, 13:22
noname, sto ne mogu da instaliram ostale apdejtove? Zadnji update koji sam uradio je 11A459e... I kad idem Software Update nema vise apdejtova, a vidim da neki imaju i 11A494a... I ne radi mi App Store... Ovo pise No GUID is available. Contact Support for assistance. Kad hocu da se ulogujem...

noname
19-06-2011, 16:38
Ako je takva situacija bojim se da ćeš morati da skineš Lion DP4 i da odradiš instalaciju od nule. Kada instaliraš imaćeš još jedan update preko Software Update-a koji će ti podignuti Lion na 11A494a. Sorry... :(

Sava
19-06-2011, 18:08
Sutra se igram oko toga, kad skinem 11A480 :-) A da li moze iBoot ili mora Chameleon?


Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
19-06-2011, 20:21
Može i jedno i drugo. Svakako je chameleon elegantnije rešenje. :)

Sava
19-06-2011, 20:30
Nisam nikad ubacivao Chameleon na instalaciju. Tako da cu da koristim iBoot :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
19-06-2011, 20:32
Hahaha, pa što onda pitaš? :D

Ako imaš već urađen iBoot ne vidim razlog zašto bi komplikovao, so iBoot it is! :D

Sava
19-06-2011, 22:41
Meni iBoot sa upustva nece da botuje DP4... Kako da ubacim Chameleon, dajte neko upustvo :-)
Edit: Snasao sam se, instalirao sam DP 4, sutra nosim do sestre racunar da uradim update i kacim slike :-)

Sent from my iPhone using Tapatalk

noname
20-06-2011, 08:19
E pa bravo! :D

Samo još jednom da ponovim, lično sam testirao iBoot sa DP4 i definitivno radi. Jedino što mi pada na pamet jeste da možda nije ubačen FakeSmc ili možda NVenabler ako se nvidia koristi.

EDIT> Evo nekih slika :D

http://img24.imageshack.us/img24/2209/screenshot20110620at808.png
http://img202.imageshack.us/img202/354/screenshot20110620at822.png

Sava
20-06-2011, 14:13
Ja se pridrzavam onoga, Sto lagano kad moze i tesko :D Nego reci mi koliko je veliku update na 11A480 na 11A494 ? :)

noname
20-06-2011, 16:09
Hehehe, to ti je dobar pristup :D

Ima oko 900 i nešto megabajta. Još ako ti ponudi za neku aplikaciju, računaj oko 1GB :)

Sava
20-06-2011, 16:15
Upravo zavrsavam sa Apdejtovanjem... 1.5gb... Sad odo da instaliram i kad se vratim da okacim sliku :)

Edit: Evo je i slika... :)
http://img853.imageshack.us/img853/6208/screenshot20110620at434.th.png (http://img853.imageshack.us/i/screenshot20110620at434.png/)

mladenu
30-06-2011, 16:18
Danas pazarih Ati Radeon 5770 Vapor-x 1Gb DDR5 i mogu da vam potvrdim da na lionu sve radi bez ikakvih peripetija i enablera i kextova, tj. kako je ubacih sve fercera kako se i zapoveda.. :-) Izvorno su podrzane neke od Ati-jevih serija 5xxx i 6xxx jos od 10.6.7 MacBook verzije Snow-a...

http://img7.imageshack.us/img7/700/screenshot20110630at413.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/7/screenshot20110630at413.png/)

noname
03-07-2011, 11:35
Evo i ja da okačim neku sliku :D

http://img402.imageshack.us/img402/9828/screenshot20110703at112.png

Sava
03-07-2011, 12:28
Noname, koja je procedura...? :)

Edit: Instalirao sam GM kasnije cu staviti i sliku :-)
Edit:
http://www.dodaj.rs/t/3M/mB/1Du9FwCv/screen-shot-2011-07-03-a.jpg (http://www.dodaj.rs/?3M/mB/1Du9FwCv/screen-shot-2011-07-03-a.jpg)

Samo da napomenem da sam koristio upustvo sto je noname napisao za DP2... :) I sve je proslo bez ikakvih problema :)

mladenu
03-07-2011, 16:12
Zasto nije ponudjena ova GM verzija u UPDATE-u?

Sava
03-07-2011, 17:32
@mladenu nije GM verzija ponudjena u Update-u...

poluks
03-07-2011, 21:33
Danas mi kaze frend da je skinuo gm lion i da ga je stavio instalirt na svoj bijeli macbook i sve je proslo u redu i u biti sve sto mu je bilo na kompu je i ostalo onak kak je i bilo.Znaci sve app,filmovi ono bas sve.
pa jel
To moguce da se znaci novi os u biti samo updatea ono kao najobicniji update.
Ovo sto je on stavio je u biti samo dmg koji je skinuo preko neta i tako ga je instalirao.

unknown99
03-07-2011, 21:34
Da, samo se updatea.

Na taj nacin ces isto updateati slzbenu verziju.Samo ces je preuzeti preko storea.Nema clean instala ni reinstala.

poluks
03-07-2011, 21:54
Aha tako znaci.Pa bogami meni se to bas svidja.
Bas su super to napravili.
E hvala na odg.
I da,sta kad izadje oficijelni lion i sad ja njega kupim ,a vec imam na macu ovaj gm lion.?
Da li isto samo updateam preko tog gm ili ce se morati nesto kemijat.Isto tako,ako imam 2 maca da li moram za svaki possbno kupovat oficialni lion ili taj jedan mogu stavit na oba kompa!?

mladenu
04-07-2011, 13:31
Evo ga Lion GM... :)

http://img190.imageshack.us/img190/469/screenshot20110704at125.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/190/screenshot20110704at125.png/)

CJay
04-07-2011, 23:42
Evo i ja da se javim sa Liona! :) Doduse nije na PC-u nego na MacBook-u, ali nema veze :) Za sad mi se svidja i to bas bas! Jedino ne mogu da se naviknem na obrnuti scroll! :)

unknown99
04-07-2011, 23:43
Cek, ti bi rade na PCu umjesto na macbooku lol :P

CJay
04-07-2011, 23:46
hahahaha...ma ne, nego je tema za PC, a ja sam je malo omasio :)

unknown99
04-07-2011, 23:51
:) Da, kuzim te, ali morao sam da pitam jer je to tako pisalo kao mucenje da si na mac-u hehehe :)

Reverse scrolling, umh mislim da to mozes maknuti, szstem preferance - trackpad - pa uncheck onaj gornji box (ako se dobro sjecam)

CJay
05-07-2011, 00:26
U pravu si, jeste taj prvi :) Ali ipak cu ovako da ostavim, nekako mi je kul! :) Sto bi rekli: Practice makes perfect! :D

poluks
06-07-2011, 00:35
Da li je netko stavio lion gm na imac.J a sam stavio i na macbook i na imac i na macbooku mi radi ,islim imam ikonu airdropa u sidebaru,a na imacu je nema.Znaci uopce je nema ni u pref.da bi se mozda mogla chekirat ili nesto.Znaci nema je uopce!

I cini mi se da mi je macbook nekako sporiji!
Brijem da cu kupit ofic.kad izadje samo me zanima da li cu morat kupit 2 komada liona ili cu moci onaj koji sam stavio na macbook stavit i na imac?

unknown99
06-07-2011, 11:15
Da li je netko stavio lion gm na imac.J a sam stavio i na macbook i na imac i na macbooku mi radi ,islim imam ikonu airdropa u sidebaru,a na imacu je nema.Znaci uopce je nema ni u pref.da bi se mozda mogla chekirat ili nesto.Znaci nema je uopce!

I cini mi se da mi je macbook nekako sporiji!
Brijem da cu kupit ofic.kad izadje samo me zanima da li cu morat kupit 2 komada liona ili cu moci onaj koji sam stavio na macbook stavit i na imac?

Posto se kupuje direktno preko Mac storea bit ce ti ista pravila i do sada sto si kupovao aplikacije, i stavljao ih na oba racunala.
Ako se ne varam, do 5 racunala je za 1 accaunt.U svakom slucaju neces morati kupiti 2x Liona.

Sto nebi kupio, 29$, sreca pa to nisu windowsi :)

poluks
09-07-2011, 03:26
Posto meni lap totalno radi usporeno i cudno na lionu,mislio sam ga vratit na snow leoparda medjutim ozgleda da se to nemoze.
Ubacio sam disk i htio polrenut instalaciju ali izbaci poruku da ss nemoze.Pa
Mislim to mi je totalno bez veze.
i kak da sad to covjek napravi!

E sad mozda i da pricekam da izadje preko appstora lion i onda kad ga kupim ,da li ce se taj koji sam ja kupio jednostavno instalirat preko ovoga gm ili cu morat izmisljat kojekakakve gluposti da bi ga instalirao?

CJay
09-07-2011, 10:25
Cek, lose ti radi na MacBook-u, ako sam dobro skontao iz prethodnih postova? Da li si instalirao ovu GM verziju? Ja sam nju kod sebe stavio i radi savrseno. Ako hoces, mogu u toku dana na PM da ti pustim linkove odakle sam ja skinuo.

poluks
09-07-2011, 12:45
Pa gm datu sam stavio i lap mije cijeli cudan.Trackpad slabo regira,kad nesto na lapu trazim isuse pa nikad otvorit folder ili naci itd.Kad kliknem ono desni klik nekad cekam po 3 sekunde ,a na leopardu toga nije bilo ni priblizno.
A ajd posalji, ali ja cu ipak kupit oficijelni kad viss izadje.Jel se zna kad ce to bit?

noname
09-07-2011, 19:30
Da li si uradio update ili clean install?

poluks
09-07-2011, 19:45
Pa samo update,clean install nisam ni mogao napravit kad je na lapu vec bio snow leopard frisko stavljen par dana prije nego sto sam dobio liona od frenda.Ja sam s tog cda prebacio lion na desktop i samo pokrenuo i to je to.

noname
09-07-2011, 19:50
Pa, moguće je da je tu problem... Ako možeš uradi clean install, mislim da će ti to 100% raditi kako treba...

P.S. Ubuduće, obavezno pre bilo kog eksperimentisanja napravi CCC backup instalacije. Ako nešto krene po zlu sve vraćaš za par desetina minuta na prvobitno stanje...

poluks
09-07-2011, 20:17
E gle al ja neznam kak da napravim taj clean install.
A glemeni nije problem da sad sve sto imam na njemu jednostavno obrisem.
Znaci ne treba mi nista od podataka!

noname
09-07-2011, 20:25
E pa na pravom si mestu! :D

Da bi radio clean install treba ti samo jedna slobodna particija. Kada pokreneš instalaciju izabereš nju i on će ostalo da odradi! :)

ILI, još bolja varijanta, pošto kažeš da ti ništa od podataka ne treba: napraviš install dvd i instaliraš kao što se radilo sa retail Snow Leopardom!

Za instrukcije pogledaj drugi deo ovog mog posta:

http://www.isrbija.net/showpost.php?p=212713&postcount=79

poluks
10-07-2011, 00:31
decki hvala vam na pomoci ,ali imam samo jedno pitanje.
Ako ja odlucim pricekat verziju preko appstorea i kad je kupim ,da li cu ondaa isto samo moci ju pokrenuti i napraviti update i to ce bit to,ili cu morat ipak ovako kaako je gore opisano.To jest,ako pokrenem tu verziju preko appstorea da li ce to znaciti clean install ili ne,posto ce samo preci preko ove gm postojece?
Kuzite sta mislim1

unknown99
10-07-2011, 01:40
Zasada jos nema potvrde dali ce se GM moci "pregaziti" sluzbenom verzijom Liona kad izade.
Kad je kupis preko Appstorea ostaje ti zabiljezeno da je kupljena, i pri sljedecom reinstalu kad radis nakon instaliranja SLeoparda samo odradis update Liona preko storea, nema cd-eova.

btw, pricas li ti o instaliranju na original mac hardware, ili hackintosh jer imam osjecaj kao da ti noname prica o stavljanju na PC, ili je prekasno i moj mozak ne radi vise :)

poluks
10-07-2011, 02:28
Ma orig.mackbook pro.!
I ja sad imam samo liona na macu.
Pokusao sam sinoc veatit na snowleopard ali nikaki nisam uspio.

noname
10-07-2011, 09:07
Sve ovo što sam gore napisao važi isključivo za mac hardware. Pogledajte prvu stranu teme da vidite razliku u proceduri :D

@poluks

Napravi Lion dvd i instaliraj kako sam ti rekao. Samo iz instalacije formatiraj drajv iz Disk Utilitija. Ili eventualno napravi jednu particiju za Liona pa instaliraj na nju iz Snow Leparda.

Mislim da neće biti nikakve razlike u proceduri ni sa originalnim Lionom sa AppStore-a. Znači, iako kupiš, opet ćeš raditi kao sam ti napisao: ili na novu praznu particiju sa Snow Leoparda ili da napraviš Lion dvd. Zasad nema treće varijante :D

poluks
10-07-2011, 19:42
Mislim ja sa sad lud,nist ne kuzim.
Recimo ,ako big sad htio vratiti na leoparda,trebam znaci u disk utilityu napraviti jos jednu particiju od recimo 20 gb.Na nju trebam s cd snow leoparda stavit na tu particiju(kako ?) i nakon toga pokrenut ju iz cega?

noname:

ili kako kaze noname
Napravi Lion dvd i instaliraj kako sam ti rekao. Samo iz instalacije formatiraj drajv iz Disk Utilitija. Ili eventualno napravi jednu particiju za Liona pa instaliraj na nju iz Snow Leparda.

e ovo nisam nista skuzio?

Jebemu led deck kad sam totalno slab u tim stvarima!

Pokusavao sam tako da kad ga ugasim i prilikom paljenja drzat c tipku da mi dozvoli da podignem snowleoard ,ali se ne desava nista osim da mi nakon nekog vremena ekran posiivi i zbaci poruku da da moram resetirat laptop.
Kad sam palio ,a drzao option key onda sam dosao do onog macintosh hd i recovery hd ,ali opet iz toga nisam mogao nista napraviti.

Nadam se samo dace se s ofic.verzijom taj gm moci samo pregaziti ,a to bi mi nekako bilo i logicno.

noname
10-07-2011, 19:56
Ma prosta je to stvar! :)

Ako želiš clean install Liona, imaš samo dve opcije, zasad:

1. Napravi još jednu particiju i na nju instaliraj Liona.
ili
2. Napravi Lion install dvd po onom uputstvu što sam gore ostavio.

Ako odabereš ovu drugu opciju, držiš C i podigneš dvd. Kada dođeš do install menija uđeš u Disk Utility i formatiraš ceo drajv po želji. Posle toga instaliraš Liona i za 10-15min sve gotovo! :yes:

Ako želiš da instaliraš Snow Leoparda, treba ti Snow Leopard retail dvd. Opet ista procedura: držiš C i podigneš dvd, format drajva i install.

Kažem ti, ne verujem da ćeš nešto drastično različito dobiti kupovinom Liona, a velika je šansa da ti neće dozvoliti da ga pregaziš... Zaključak: uradi jednu od ove dve opcije i ne brini ništa! (ili se vrati na Snow Leopard)

unknown99
10-07-2011, 20:06
Poluks, pogledaj na stranici 4 - Restoring to factory settings

http://manuals.info.apple.com/en_US/Snow_Leopard_Installation_Instructions.pdf

Noname, ali ne bih se bas slozio da GM moze biti na duge staze. Ipak ima bugova, makar ovako u radu nema problema i cini se fluidan.
Ipak radi se o samo 29$ updatea, a zasigurno da ce izbacivati i updateove.
Cijena je ipak prihvatljiva da bi se zezao sa "piratskim" verzijama.

EDIT: Ja bi osobno sada reinstalirao SL ako ima problema, a podaci mu nisu potrebni, sacekao tih par dana jer za srijedu su velike spekulacije da izlazi Lion, i onda samo uradio update.

noname
10-07-2011, 20:11
Ma opušteno, ja sam uvek za originalnu verziju, naročito što su stvarno smešno jeftine!

Stvar je u tome da njemu sada ne funkcioniše komp kako treba i mislim da može ovo da pokuša, pa ako uspe-uspe! Verujem da njemu loše radi baš zato što je uradio update preko Snow Leoparda, mada dosta ovde ljudi na forumu prijavljuje kako im radi ok posle update-a. Ko bi ga znao...

Ako ova varijanta ne uspe, onda lepo sačeka oficijelnu verziju i gotova stvar.

unknown99
10-07-2011, 20:24
Ma sve 5 :)

Osobno sumljam da je problem zbog updatea. Recimo dosta ih se zali zbog flasha plugina u Safariju.
A moguce i radi toga jer je ipak i dalje beta, tako da tesko je govoriti sa sigurnoscu. Zato kazem posto je ipak dan do izlaska vec mjeren u danima, neka reinstalira sada SL. U tih sitno sigurno mu se sistem nece puno promijeniti, ne mora cak ni stavljati programe tako da ce do Liona imati prakticki clean install.
Sve 5 sto ti kazes, samo ja to volim po sto kracem postupku bez previse instaliranja :)

poluks
12-07-2011, 23:18
e pa odlucio sam da vratim na snow leoparda.e sad ja imam original cd od svog imaca ,pa taj valjda radi i na macbooku.Kad ga ubacim u laptop i ugasim ga i pri paljenju drzim c on vrti ono 5 min i onda mi izbaci siv ekran i na njemu pise na vise jezika da moram restartat laptop.Znaci nikako nemogu s tim c uci u taj boot ili kak se to vec zove.

Ako želiš da instaliraš Snow Leoparda, treba ti Snow Leopard retail dvd. Opet ista procedura: držiš C i podigneš dvd, format drajva i install.

znaci kod mene ova opcija ne radi. e sad nisam dobro skuzio ,ali ako sam vas dobro shvatio .mogao bih u disk utilityu napravit jos jednu partiviju od recimo 10 gb i na nju prekopirati ili sta vec sve to sto je na snow leopardu cdu i onda ?

Ma
Sta god napravim nece.Napravio sam novu particiju i po svemu treba ugasit laptop upalit i drzat c dok se ne pojavi na ekranu one ikone macintosh hd ,i meni se pojavi samo ta,recovery i poavi mi se snow leopard disk.Kad kliknem na njega opet ucitava nekoliko minuta i opet samo sivi ekran i moram restirat.
E sad sam uspio doci do ovoga pa sad mislim da mozda u disk utilityu probam izbrisat macintish hd na kojem je lion al mi nisya ne reagira ,na sta god da kliknem.

http://tapatalk.com/mu/5d8fe092-cc3f-03a6.jpg
Ostaje mi samo nada da cu ksd kupim liona preko appstorea jednostavno pregazit gm sa final izvedbom,ali nekako bi mi to bilo i logicno.

poluks
13-07-2011, 01:21
Unknown:
Evo gle pokusao sam i restore fabric settings,ali kad kliknem double na ikonu install macosx dobijem ovu poruku na ekranu i nemogu uopce doci do imstallera da bi sve ono napravio sto pise u uputstvima.

http://tapatalk.com/mu/5d8fff75-d75a-3a3e.jpg

poluks
13-07-2011, 07:09
E pa da vam javim da sam nakon cijle noci uspio npravit clean install ,ali liona i to nakon sto mi je neznma sad tocno koji clan poslao linkove za lion s kojih je on skinuo liona,imoram vam reci da mi se za sd cini da je sve ipak puno bolje nego sto jebilo.

Decki u svakom slucaju hvala vam na svim prijedlozima i savjetima i moram vam prizna t da sam naucio puno stvari,sto se tice same instalacije,particioniranja it'd.a to prije bas i nisam znao..Imate po zuto svaki.

noname
13-07-2011, 09:03
E pa bravo! :vb_cheers:

Znaš kako kažu: "Bez muke nema nauke!" :D

Znači definitivno je bilo do samog Lion.dmg-a. Verovatno si skinuo ranije neku od beta izdanja, a za njih se zna da su imale dosta bugova.
Bitno je da ti sad sve radi kako treba! :) Uživaj u Lion-u! :)

unknown99
13-07-2011, 12:26
Good job

Bitno da si instalirao :)

E hebem vise apple s tim odugovlacenjem Liona, nek daju barem datum :)
Sve pripremih za update :)

acasmc
21-07-2011, 10:04
da li je neko probao ovu varijantu:


http://tonymacx86.blogspot.com/2011/07/xmove-multibeast-install-os-x-107-lion.html

izgleda previse jednostavno? :confused:

noname
21-07-2011, 10:13
Iskreno tog lika tonymac-a ne gotivim, a nisam jedini koliko čujem... Još kad vidim njegov "magični" multibeast već počinje da mi kuva u stomaku...

U svakom slučaju, ako si voljan probaj, ali ja bih čekao, ako baš tražiš te "instant" metode, "Project v0ltr0n":


http://blog.nawcom.com/?p=720

acasmc
21-07-2011, 10:27
licno ni ja ga ne volim nesto. :) probao sam samo jednom njegov multibeast i nije mi zavrsio posao. realno ga izbegavam, samo mi cudno da je ovako prosto???
mada citajuci komentare ispod, nije bas sve tako bajno. :S

sacekacu torrent Lion-a, pa cemo polakice. :) mada mislim da treba sacekati prvi update, recimo 10.7.1, cisto da rese decije bolesti, kojih sigurno ima. :)

noname
21-07-2011, 10:29
Da, i ja sam malo čitao komentare, evo jednog koji rezimira situaciju:


Anonymous said...
bof !!

rien ne vaut la bonne méthode manuel !!

foutaise !!

July 20, 2011 6:12 PM

:D

acasmc
21-07-2011, 10:35
jako interesantno ovo V0ltr0n! :D pogotovo zbog sleep! :)

hvala za info, probacu ga sigurno, ako naprave. ;)

acasmc
21-07-2011, 10:36
jako interesantno ovo V0ltr0n! :D pogotovo zbog sleep! :)

hvala za info, probacu ga sigurno, ako naprave. ;)

noname
21-07-2011, 10:42
Da, izgleda dobro! :)

Samo pitanje je kada će to biti, jer je nawcom već objavio da se povlači zbog bolesti ali da će nastojati da odradi taj Voltron... Mada, ja bih ti preporučio da, ako imaš vremena, odradiš ručno :D sa nekog flash-a, imaš sada i razne varijante sa chameleon-om, za MBR itd, ako te mrzi da se zezaš sa iBoot-om...

I da, zaobiđi sleep, haha :D

Johnny Bravo
21-07-2011, 12:18
Jes' da ne gotivite tonymac-a :) al samo da javim da je po njegovom uputstvu sve proslo uredno. Kao i svaki put do sada po njegovom uputstvu. Reko' da kazem ako nekom bude trebalo.

BTW ako neko bude pratio taj tutorijal - ako se koristi GM (a ne App Store) pre xMove-a je potrebno mountovati image Lion-a.

noname
21-07-2011, 13:37
Ne vole ga mnogi i to sa razlogom ali to je druga priča...

Super je da je uspelo kod tebe, ako nije problem napiši koja je tvoja konfiguracija, čisto ako nekom bude trebalo da uporedi ;)

Mene recimo interesuje, da li si radio na MBR ili GUID i kako si uradio particionisanje drajva?

Johnny Bravo
21-07-2011, 14:05
cpu Q9550
mb Asus P5Q PRO TURBO
ram 2 x 2GB DDR2/1066 Kingston HyperX
hdd Samsung F3 500GB

HDD je pola - pola. 250 Win7 (treba mi za posao), a 250 OS X. Jos pre sam na njega instalirao SL. Tabela je GUID.

noname
21-07-2011, 14:12
A grafika?

Pitam te za particionisanje jer je ponekad nemoguća misija napraviti dodatnu particiju sa Disk Utilitijem (kako piše tamo u uputstvu), već mora da se koristi terminal.

Johnny Bravo
21-07-2011, 14:53
Izvini. Otisao sam od kompjutera, i sve mislim da sam nesto zaboravio da napisem :)
U svakom slucaju grafika je Gigabyte Nvidia 8400GS. Skinuo sam neki gotov DSDT za moju plocu i sve radi kao podmazano.

Ne mogu sad tacno da se setim ali proces instalacije je otprilike bio ovakav:

Podignem masinu pomocu iBoot-a. Onda izbacim iBoot i ubacim SL Retail DVD.
Pomocu Disk Utility-a spremim disk za dual boot. Izaberem GUID Partition Table, napravim dve particije. Jednu za OS X (Mac OS Extended (Journaled)), jednu za Win (MSDOS (FAT)).
Instaliram Win na drugu particiju i preformatiram je u NTFS.
Instaliram OS X na prvu particiju i koristim MultiBeast da sredi izmedju ostalog boot priority.
Ubacim DSDT i kext za mrezu i to je to.

noname
21-07-2011, 15:34
Sve je to cool, nego sam mislio kada radiš po onom uputstvu za Lion-a... Tamo piše da se na postojećoj particiji SL-a doda još jedna za Installation. To sam te pitao.


STEP 2: Prepare the Installer Partition

1. Boot back into your existing Snow Leopard installation.
2. Open /Applications/Utilities/Disk Utility
3. Highlight your Snow Leopard drive in left column.
4. Choose the Partition tab, and Click the + to Add a Partition.

iSpirit
21-07-2011, 18:23
Da li je moguce da Lion retail ima samo 3.5 gb...jel moze na PC?videh na piratebay_u...

Sava
21-07-2011, 18:27
@iSpirit (http://isrbija.net/member.php?u=11468) Moze... Procedura istao kao i za DP2 :) Ja sam probao kod druga danas... :)

Johnny Bravo
22-07-2011, 00:20
@noname

uradim bas kao sto pise. Na SL particiji koristeci Disk Utility napravim tu od 8GB koju posle obrisem, tj. vratim SL particiji. BTW nisam se nikad nesto preterano zezao sa particionisanjem, ali kad god mi je nesto trebalo radio sam pomocu Disk Utility-a, nikad nisam morao da operisem terminalom.

acasmc
22-07-2011, 17:15
evo ja sam upravo probao tonymacx proceduru i nece! ustvari, hoce na usb flash, uspesno sam instalirao i boot-ovao sistem na USB flash, ali kada izaberem moju postojecu particiju na kojoj je Snow Leopard, kaze this disk cannot be used to start your mac!

mislim WTF?? na flash hoce, na hdd nece??

probao sam i ono "resenje" da uradim resize sistemske particije i opet nece?
da li imate ideju zasto?

ne bih da radim clean install, jer kada sam boot-ovao sa flash-a, ne prepoznaje mi LAN, pa nemam net. a po onom uputstvu, sve sto je radilo na SL, trebalo bi da radi i posle upgrade-a na Lion-u! :(

noname
22-07-2011, 20:54
Ne znam šta bih ti rekao, kakav tony, kakvi bakrači :D

Uradi clean install i uživaj! >:D

acasmc
22-07-2011, 23:29
HELL YEAH! uspeo, clean install, koristio sam Chimera bootloader. proradio RTL8931 kextom iz 10.6.8, sad cackam zvuk... :D

https://img.skitch.com/20110722-e4u7sn5aubwpd42h874buwmub9.jpg

**al me 'ebe ovaj skrol naopako!** :)

acasmc
23-07-2011, 00:09
uspeo i zvuk! lol

dsdt auto patcher, prebacio dsdt.aml u /Extra folder, prekopirao AppleHDA.kext sa Kexts.com, uradio repair sa najnovijim Kext Utiility i gotovo!

ahhh, kakva radost! fully working Lion! :D :D :D

Babakaj
23-07-2011, 00:14
e, nisam lenj i koristim google i citam forum, medjutim :)
imam par pitanja pa ako moze neko od vas da mi da pocetni uput, da imam osnovu -
Sony Vaio c2d @ 2.26
4500MHD
2GB@800MHz
1. Gde da proverim je l moze za moj komp? je l ima neki listing komponenti?
2. Koji OS da (probam da) stavim? da l moze da sljaka ovaj Lion (najnoviji?) na njemu?
za pocetak toliko, necu da mracim suvise :)

acasmc
23-07-2011, 00:21
pocni odavde:


http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

daj link ka specifikaciji laptopa?

Babakaj
23-07-2011, 00:38
nemam link za specifikaciju jer je model za japansko trziste, beda.. napisacu ti ja konfiguraciju

Sony Vaio VGN-NS50
Procesor: P8400 Core 2 Duo 2.26GHz
Graficka: Intel 4500MHD
Mreza: Intel(R) WiFi Link 5100 AGN
Marvell Yukon 88E8055 PCI-E
Hard: 250GB Hitachi
jos nesto? :)

mikenzi
23-07-2011, 00:58
Evo i ja da podelim moje utiske - samo sto sam ja radio update na Macbook Pro 13iz 2010 godine model... Instalacija bez problema, sve za sada radi kako treba, ali malo usporeno na trenutke... Cini mi se da je nekako suvise cetvrtast napravlje, da prozori imaju i suvise ostre linije... Jedina stvar, polu ozbiljan za sada koja mi smeta i nece da proradi je ZTE 3G modem koji je bez problema radio na Leopardu...
Inace, za sve vas koji radite update sa Leoparda jedno upozorenje - verujem da vec znate da opcija command+R vas uvodi u recovery mode odakle mozete da pristupite disk utility opcijama i da reinstalirate Lion bez diska/usb-a. Medjutim, kada hocete da reinstalirate on vam trazi Apple ID i pri logovanju izbaci poruku da taj ID nije kupio Lion i ne moze da se koristi...
Ako zelite da se vratite na Leopard-a, morate da formatirate disk ponovo, jer ne moze da pokrene instalaciju bez formatiranja.

P.S. Nisam citao sve stranice, izvinjavam se ako je neko vec ovo napomenuo.

noname
23-07-2011, 09:03
nemam link za specifikaciju jer je model za japansko trziste, beda.. napisacu ti ja konfiguraciju

Sony Vaio VGN-NS50
Procesor: P8400 Core 2 Duo 2.26GHz
Graficka: Intel 4500MHD
Mreza: Intel(R) WiFi Link 5100 AGN
Marvell Yukon 88E8055 PCI-E
Hard: 250GB Hitachi
jos nesto? :)

Ne bih da te deprimiram, ali ta grafička ne može da se pokrene, kao ni wifi. Može da se nabudži da imaš recimo pravilnu rezoluciju, ali nije to to. Jbg.

Babakaj
23-07-2011, 09:24
Ma u redu je. ;) video sam i ja da nema nje na listi komponenti koje apple koristi kao i da ovi intel 5xxx zezaju.
Sad definitivno odustajem :)

noname
23-07-2011, 09:26
Da je recimo x3100 integrisana, mogao bi bez većih problema da staviš Snow Leoparda. Ali bilo koja varijanta 4500 ne radi...

acasmc
23-07-2011, 13:39
Rece ti noname. :( maler! Jedino da promenis laptop. :(

Babakaj
23-07-2011, 19:03
ma necu da menjam ovaj :) trenutno sam ekstra zadovoljan, pu pu :D
kad dodje vreme uzecu neki apple i to je to ;) hvala jos jednom na htenju da se pomogne :)

noname
24-07-2011, 22:12
10.7.2 update safe for hack >:D

http://img807.imageshack.us/img807/9520/1072.png

P.S. Hvala @Sava za link. :)

Sava
24-07-2011, 22:21
noname, nista... Tu smo da se pomazemo :)

acasmc
25-07-2011, 00:00
razmisljam i ja da ga probam. jel imas neki savet noname? samo update, ili si radio neku pripremu?

noname
25-07-2011, 00:02
Ako imaš Extra folder samo pokreni taj .pkg :)

acasmc
25-07-2011, 00:04
it shall be done! ;)

noname
25-07-2011, 00:06
A i da bude nešto imaš onaj CCC backup, tako da si siguran! :)

(samo nije loša ideja da preko tog CCC-a na eksternom HDD-u pustiš i chameleon, just in case :))

duge
25-07-2011, 03:50
Ne radi mi lan na 10.7. Radi se o Realtek 8169. Probao sam lnx2mac i rtgmac 2.0.0. Ima li neko neku ideju?

Sava
25-07-2011, 09:07
@duge Instaliraj ovaj


http://www.multiupload.com/VPWGG5D36B

Kext, i radice kao sat...

Satyr
25-07-2011, 12:03
jel može nekako Lion da se instalira na PC, bez SL-a, ja njega nikako ne mogu da bootujem na mom lapu?
tj ne mogu nikako da ga instaliram

Sava
25-07-2011, 12:06
Moze ako imas Mac OS X iPC Leopard Live... Pa preko butabilnog live diska da pravis lion... To ti je jedini nacin... Ili ako imas karticu i App Store i na njoj 40$ minimun uplatis i kupis retail :P Sala mala :)

Satyr
25-07-2011, 12:08
au ljudi, ako bi samo neko mogao da mi instalira taj SL, ja sam to nedelju dana pokušavao i nikako nije išlo :(

noname
25-07-2011, 12:11
Ili ako imaš pristup nekom drugom Mac-u na kome ćeš recimo da napraviš Usb stick sa Lion instalacijom...

Ili da koristiš novi HackBoot za Lion-a, ali ti opet treba Mac da napraviš i Lion DVD...

duge
25-07-2011, 12:50
@duge Instaliraj ovaj


http://www.multiupload.com/VPWGG5D36B

Kext, i radice kao sat...
Radi odlicno :)

kovacevic031
28-07-2011, 13:28
Instalirao i ja na GA-P55-USB3, grafika GT240. Sve radi (zvuk, mreža, grafika) vrhunski, jedino me hebe bootloader. Ne mogu ga natjerat da se sam boota (kada ubacim USB sa Kakewalkom i bootam s tim bootloaderom uđe normalno).

Evo i screenshoota u verbose modu:
http://i54.tinypic.com/29vgynp.jpg

Sava
28-07-2011, 13:50
@Kovacevic031 instaliraj ovaj

http://www.kexts.com/downloads.php?do=file&id=1201
Chameleon i radice super... Ja ga koristim na Lionu. Kad ga instaliras nece ti trebati nikakac boot cd...

kovacevic031
28-07-2011, 14:00
Hvala na odgovoru, idem probati pa javim rezultate.

Btw. što bi se dogodilo da instaliram Kakewalk na PC (nudi i tu opciju)? Postoji li šansa da onda koristim taj njegov bootloader koji očito radi jer tako mogu bootat Lion?

Sava
28-07-2011, 14:03
Nikad nisam instalirao Kakewalk, ALi sa onim Chameleonom radi 100% proverio sam na vise racunara. A onaj Chameleon je mnogo dobar, posto moze da bootuje i Windows particije, tj ako imas Windows, preko njega mozes i Windows da botujes bez problema :) A za Kakewalk stvarno ne znam.

kovacevic031
28-07-2011, 14:27
Ne radi, cak mi vise ne da bootat ni preko Kakewalk USB-a. Idem ponovo instalirat sve pa cemo vidjeti.

EDIT: Uspio, nakon instalacije Liona, samo sam sa istog USB-a pokrenuo Kakewalk i instalirao ga na PC.

Sava
28-07-2011, 16:07
@kovacevic031 Dobro je sad da radi :)

kovacevic031
28-07-2011, 18:54
Ne vjerujem kak je u biti jednostavno, sreca pa mi je palo na pamet instalirati Kakewalk sa sticka
:)

neciteci
04-08-2011, 19:25
Klonirao sam SL na drugu particiju, digo sistem sa nje i krenuo instalaciu Liona sa Lion boot diska koji sam narezao po ovom uputstvu:http://www.isrbija.net/showthread.php?p=212713
Izabrao istu particiju. Instalacija se zavrsila, ponudila mi restart, restartovao ubutovao se ponovo na tu particiju i ponovo je na 10.6.8!! Nisam pametan, de sam pogresio??

noname
04-08-2011, 19:56
Nema logike da uđeš u radni SL i sa njega da pokreneš dvd sa instalacijom Lion-a. Ako si to radio onda je tu greška. MAda me čudi da ti je uopšte dozvolio da pokreneš instalaciju.

Kada narežeš dvd po onom uputstvu, njega moraš da koristiš samo u kombinaciji sa nekim boot cd-om. Ako je hackintosh u pitanju, naravno...

neciteci
04-08-2011, 20:25
Ma jeste hacintosh!! Posto nisam mogo da pokrenem instalaciju preko iboota onda sam probao ovako iz SL mauntovao dvd i krenula instalacija normalno ponudio mi moguce particije ja ponovo izabrao ovu sa koje sam pokrenuo i vec sam reko gore da mi ponudio restart i kao da se nista nije desilo nakon restarta!! Mislio sam da ce da bude lakse ovako...

noname
04-08-2011, 20:30
Nažalost ne može tako... Moraš da nađeš odgovarajući boot cd, ako hoćeš da koristiš taj narezani dvd, ili da uradiš restore na neki usb, ali opet mora da se urade neke dodatne stvari da bi to sve radilo na PC-u.

neciteci
04-08-2011, 20:46
Nisam pametan!! Probacu sutra po onom tvom tutorijalu!! A zar nemoze preko iboot cd ja njega koristim??

noname
04-08-2011, 20:50
Potraži na netu HackBoot Lion.

neciteci
05-08-2011, 14:13
Najzad uspeo:) Samo sam pokrenuo xMove kad sam doso kuci pronaso sve sto mu treba i instalirao na particiju koju sam napravio po uputstvu sa tonymacx86!! Samo sam ubacio FakeSMC.kext po tvom uputstvu pokrenuo instalaciju iboot CDom u verbos modu i to je to!!

Hvala NONAME

Sava
05-08-2011, 15:52
@neciteci (http://isrbija.net/member.php?u=1229) koji si kext koristio za graficku? Posto vidim da ti pise ime graficke... Ja imam 9400 GT 512mb ali ne pise mi ime graficke :S

neciteci
05-08-2011, 17:57
Ma nisam koristio nista za grafiku samo sam u MultiBeast-u provalio koja je varijanta kextova za mreznu i audio ostalo sam po uputstvu iso redom, a to za graficku mi nije bilo dok nisam ubacio DTDS onaj patch!!! Mozda sam kad sam selektovao u MultiBeast FakeSMC plugin stiklirao za maticnu i NVidiu!!

Sava
05-08-2011, 17:59
@neciteci Aha Okey :)

noname
05-08-2011, 19:04
@neciteci

:vb_cheers:

@Sava

Ne treba ti nikakav kext, samo stavi graphicsenabler na yes i prepoznaće ti pravilno karticu. (naravno ako koristiš neki noviji chameleon)

Sava
05-08-2011, 19:05
@noname koristim Chameleon-2.RCr790 Ali ne vidi lepo karticu :S

noname
05-08-2011, 19:08
A jesi li stavio ovo gore u com.apple.boot.plist?

Sava
05-08-2011, 19:09
Jesam... Imam i onal Chameleon u System Setting i tu sam stavio graphicsenabler na yes i opet isto

noname
05-08-2011, 19:10
Nemoj preko njega, proveri da li ti to zaista stoji u com.apple.boot.plist...

Sava
05-08-2011, 19:12
Oke, kasnije cu kad budem kuci, sad nisam... :) Hvala ti unapred :)

noname
05-08-2011, 19:16
Nema problema, ako ne upali možeš da staviš i neki noviji chameleon.

Sava
05-08-2011, 19:36
<key>Graphics Mode</key>
<string>1280x1024x32</string>
<key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>
<key>Kernel Flags</key>
<string>arch=i386</string>

Eto i slika...

noname
05-08-2011, 19:40
Jedno pitanje: da li kada ideš na verbose mode imaš pci configuration i ne prikazuje nikakav text do samog GUI-a?

Sava
05-08-2011, 19:53
Nema kextova... Probao sam i sa Chameleon_2.0_RC5_r974 takodje ne prikazuje ime graficke...

noname
05-08-2011, 19:55
Da li to "nema kextova" znači da ti na boot-u u verbose modu ne ispisuje nikakav tekst do boot-a? :D

Sava
05-08-2011, 19:55
Bas to znaci :)

noname
05-08-2011, 19:57
Hahah, hajde probaj ovo: dodaj ovo u Kernel flags:

<string>arch=i386 npci=0x2000</string>

Uradi restart i pokreni u verbose, pa javi ima li neke promene :D

Sava
05-08-2011, 20:09
Da, sad ocitava kextove, ali opet ne pise ime graficke :)

noname
05-08-2011, 20:12
Jesi siguran? hahaha :D

Probaj još ovo: instaliraj Chameleon-2.0-RC5-r1083 pa vidi ima li neke promene.

Sava
05-08-2011, 21:27
Isto i sa tim Chameleonom... :-/

noname
05-08-2011, 21:32
Onda još jedino da dodaš dstd.aml... Ne znam šta drugo...

Sava
05-08-2011, 21:33
To nisam nikad radio... A da probam da dodam ovo

<key>model</key>
<string>nVidia GeForce 9400GT 512MB</string>

Edit: Dodao i opet isto...

@noname kako da dodam dstd.aml ? :)

noname
05-08-2011, 21:39
Ne znam da li će ti to nešto promeniti, ti parametri se nalaze u efi stringu... Probaj...

EDIT: Možeš sam da formiraš sa dsdt patcherom ili da nađeš gotov za svoju ploču (što je ponekad odlična stvar :))

Sava
05-08-2011, 21:41
noname, procitaj post iznad :)

sagus
06-08-2011, 09:53
Savo jesi probao da dodas NVEnabler kext?

Sava
06-08-2011, 09:57
Taj Kext i koristim, ali ne pise ime graficke, ali je prepoznaje full... Mogu igrice da teram, Filmove Full HD... Samo me nervira sto ne pise ime... Juce sam digao ruke od toga :D

Byakuya
06-08-2011, 10:23
To je toliko nebitna stvar....bitno je da radi grafika...sta pise pise i na tarabi...

Sava
06-08-2011, 11:07
@Byakuya pise i na tarabi.... Pa jedan slomio... :D Sorry za mali off :)

Byakuya
06-08-2011, 11:13
kapiram ja..ali ako menjas rezolucije tj mozes da ih menjas znaci da je grafiku prepoznao sto je super...imas ti programe sa kojima mozes da ispravljas About this mac...

Sava
06-08-2011, 11:15
Da, da mogu sve rezolucije da menjam... Cam ih imam vise nego na Win 7 :)

noname
06-08-2011, 11:16
Ma da, prepoznao je karticu sigurno, ako piše unknown nVidia 512MB... Ništa nećeš dobiti sa ovim da piše kako treba, samo je kozmetičke prirode...

Byakuya
06-08-2011, 11:33
To mu i ja kazem...ok necemo viste offovati temu...

Sava
07-08-2011, 11:10
Izasao OS X Lion 10.7.2 11C35 , kome treba link neka se javi na privatnu poruku :)

noname
07-08-2011, 11:25
Ko je instalirao betu (10.7.2), mora da prvo pokrene OS X Lion 10.7.2 Reversioner 11C35.pkg pa odmah, bez restarta, da pokrene 10.7.2 update.

Sava
07-08-2011, 11:27
Ima li sta novo? Ili je isto? Jel se brze botuje ?

noname
07-08-2011, 11:29
Nisam još instalirao, mrzelo me :D Verovatno ću u toku dana, mada mislim da neke značajne promene nema...

Sava
07-08-2011, 12:36
Da ne otvaram novu temu, pitacu ovde... Koliko je Windows "stabilan" na GUID drajvu ?

Johnny Bravo
07-08-2011, 12:44
Isto koliko i sa MBR tabelom.

kovacevic031
07-08-2011, 13:01
Izasao OS X Lion 10.7.2 11C35 , kome treba link neka se javi na privatnu poruku :)
Ček, ček, jel može netko objasnit zašto se taj update ne vidi na "Software update"?

Sava
07-08-2011, 13:16
Nema ga zato sto je jos uvek za programere i nije final...

kovacevic031
07-08-2011, 13:18
OK, a zašto se ne vidi ni 10.7.1? :D Tj. nakon instalacije Liona skinuo sam nekakav update, ali pod version još piše 10.7.

Sava
07-08-2011, 13:20
Pa nije jos uvek izasao 10.7.1 nesto si drugo skinuo... Mozda iTunes 10.4 ili nesto drugo :)

kovacevic031
07-08-2011, 13:28
Da, bio je neki iTunes i još nešto, ne sjećam se šta :D
A onda sam nešto pomiješao, jer se u isto vrijeme pisalo po forumu da se sprema neki 10.7.1 :D

Sava
07-08-2011, 13:35
Na ovoj stranici


http://support.apple.com/downloads/

Mozes da pratis kad koji Update izadje svanicno... Sve ostalo sto se pojavi je Beta verzija ili verzija za programere...

kovacevic031
07-08-2011, 13:37
Zahvaljujem =)

Byakuya
07-08-2011, 14:45
pa moze tako ili jabuka pa sof update...elem...nece ni biti 10.7.1 vec odmah 10.7.2 mozda i 3 :)

ali za sada je on za developere...naravno uvek na netu mozete da nadjete i da skinete...

noname
07-08-2011, 20:35
Predlažem da ne radite ovaj "update". Ono što sam mogao da primetim je da u System Preferences - Mail, Contacts & Calendars podešavanja ne rade... Nemoguće je ući u njih... I da, ikone u Launchpadu su (bar) 2 puta veće :D, tako da eventualno ko ima problema sa vidom može da uradi update :D

Pavle
07-08-2011, 21:25
procitao sam da ovo vazi samo za one koji su imali instaliran mac leopard ili snow leopard....sta ja mogu da uradim imajuci u vidu na nisam imao ni jedan od ova dva os...planiram da napravim boot sa win 7...??...sta predlazete...:P

noname
07-08-2011, 21:28
Vrlo je teško izvesti bez nekog Mac OS X-a, jer je potrebno odraditi neke pripremne radnje iz samog OS X-a.

Pavle
07-08-2011, 21:30
pa sta da uradim da instaliram Mac OS-X...pa da posle ubacim lion...:P..??...ima li neko lakse resenje...:P

noname
07-08-2011, 21:31
PA to ti je najlakše rešenje :D

Pavle
07-08-2011, 21:33
oke...da li to mogu da uradim preko tutorijala koji sam nasao ovde negde na sajtu...da ubacim Mac OS-X...:P...i onda samo pratim tvoja uputstva..??

noname
07-08-2011, 21:35
Imaš posebnu temu za instalaciju OS X-a na PC, tamo izbaci svoju konfiguraciju, pa ćemo da vidimo šta može da se uradi :)

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=6952

Pavle
07-08-2011, 21:36
da da na tu temu sam mislio ma imam jaku masinu...pokusacu ako nesto ne uspe znam gde mogu da se obratim...:P...hvala ti...

noname
07-08-2011, 21:38
Ok, nema problema, u svakom slučaju tamo, u samoj temi, imaš većinu odgovora na tvoja buduća pitanja :D

Sava
13-08-2011, 19:36
E ljudi vi koji imate Hackintosh... Jel vam radi App Store na Lionu? :)

mladenu
13-08-2011, 21:26
Radi AppStore..

Sava
13-08-2011, 22:42
Ja sam izbrisao NetworkInterfaces.plist i posle restarta opet ne radi :S

mladenu
14-08-2011, 10:36
Probaj ovo, ja sam ovim resio problem AppStore-a na Snow-u..

http://www.isrbija.net/showpost.php?p=163148&postcount=11