PDA

View Full Version : OS X 10.7 Lion na PC-u



Pages : 1 [2]

Sava
14-08-2011, 11:33
Tih fajlova nema na lionu... To sam i ja koristio na Snow...

mladenu
15-08-2011, 15:45
Tih fajlova ima i na lion-u, samo ih potrazi jos jednom... Putanja je kao u prilozenom...
http://img5.imageshack.us/img5/9375/screenshot20110815at340.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/5/screenshot20110815at340.png/) http://img195.imageshack.us/img195/1108/screenshot20110815at343.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/195/screenshot20110815at343.png/)

acasmc
15-08-2011, 21:42
cisto da update-ujem!

ako neko ima RTL81XX LAN i morao je do sada da bootuje Lion u 32bit mod, da bi to radilo, postoji ispravljen IONetworkingFamily.kext koji radi u 64bit modu. licno testirao i potvrdjujem da radi na RTL8139!
Samo ga zamenite sa postojecim u System/Library/Extensions, repair permissions sa kext utility i reboot.

:vb_cheers:


http://www.megaupload.com/?d=LINAXWI9

igne
23-08-2011, 15:39
Imam plocu GA-EP35-DS3L sa Intel C2D i ATi 4870 :)


Ja imam retail Lion koji sam napravio jer sam kupio Lion sa App Store dok sam ima MacBook i bootabilan je jer sam na MacBook instalirao Lion sa njim, medjutim, kada pokrenem iBoot i ubacim DVD sa Lion-om samo na momenat mi izbaci onu belu pozadinu sa jabukom i restartuje mi se PC :confused: >:(

Predlozi? :) Nakon sto sam prodao MacBook veoma mi je stalo da bacim Mac na PC jer sam se smorio neverovatno, sad se kajem sto sam ga prodao :brickwall:

slavke1976
23-08-2011, 17:42
Probaj sa graphicsenabler=no

Koji iboot koristis?

igne
23-08-2011, 17:46
Cool, gde to da upisem? :D Jbg kao sto rece noname, kada kupis jednom pravi mac razmazis se a i zardjas po pitanju hackintosha :D

slavke1976
23-08-2011, 18:03
prvo ubacis da se botuje sa iboot cd-a, onda izvadis taj ibootcd, i stavis dvd sa lionom i stisnes f5, onda ces videti na ekranu kako kaze nest kako error, ali to nije nista jer on ustvari trazi source , i onda ces posle videti na ekranu da ti daje nekoliko opcija ( kao nekoliko dvd drajva ili hdd kao opcije za bootovanje. Ti odaberes onu koja je lion i onda ne stisnes enter vec samo pises i videces dole u donjem levom uglu ekrana da se upisiva to GraphicsEnabler=No
a mozes upisati i PCIRootUID=1

A ima jos jedan problem a to je da nisam siguran dali iboot podrzava lion

igne
23-08-2011, 19:59
Citao sam da je iBoot samo za SL ali ajde reko da probam jer svugde pise za GM verzije dok ja imam bootabilan retail :vb_kez:

Sad cu da probam to sto si napisao :)

slavke1976
23-08-2011, 21:44
Ajd pa javi.
Ako ne uspe onda skini ovo : http://www.kakewalk.se/download/
samo umesto tvoje ploce selektuj ep35-ds3l
moja ploca isto nije podrzana, pa sam ja selektovo neku koja je slicna mojoj.
to ti je samo da bi mogao da botujes lion, a posle uz pomoc multibista i dsdt-a od tvoje ploce ako ima, ces instalirati ostalo a i botloader.

Byakuya
23-08-2011, 21:57
slavke a kako ce da napravi kakewalk kada nema osx pri sebi?

slavke1976
23-08-2011, 22:01
Hmmm :) mozda ima nekog prijatelja da mu prebaci taj retail lion na usb i onda instalira kakewalk. salim se, ali moz da bude.
Ako nikako ne moze, onda nek skine snow leopard, pa ga instalira sa ibootom, i onda napravi bootabilan usb sa kakewalk i onda nek instalira lion, ili izpocetka ili preko tog snowa.

Byakuya
23-08-2011, 22:05
Pre ce biti ova druga varijanta...vec se nesto dogovaramo...

slavke1976
23-08-2011, 22:08
Pa ako nista drugo onda jedino snow leo pa upgrade na liona.

noname
23-08-2011, 22:19
Nema potrebe kada postoji boot cd za Lion-a

slavke1976
23-08-2011, 22:38
Kako se zove? gde to moze da se nadje?

noname
23-08-2011, 22:39
Zove se Hackboot, pominjao sam mislim baš u ovoj temi pre više meseci, a može da se nađe na internetu.

slavke1976
23-08-2011, 22:45
Hvala, valjalo bi pronaci

milan64586
24-08-2011, 07:37
Posto imam pc sa win7, a hteo bih da instaliram Lion da mi radi kao paralelni OS (da biram os pri boot-u), sta mi je ciniti? Jel moram prvo SL pa onda upgrade na Lion (ne volim upgrade)? I odakle uopste da pocnem? Da li mogu da odradim to sto treba za kreiranje boot-abilnog OS-a na macbook-u (imam macbook), pa da onda direktno instaliram Lion? Hteo bih da probam, ali nemam blage veze odakle uopste da pocnem, a plasim se i da ne zeznem win7 koji sada imam.

noname
24-08-2011, 08:51
Šanse da zezneš win7 su vrlo realne, ako ne znaš šta radiš...

Dobra vest je da si u velikoj prednosti jer imaš već neki radni Mac OS X.
Sve pripremne radnje odradiš na MAcBook-u i pokušaš. Najbolja varijanta bi bila, ako se bojiš za win7, da ceo jedan hard ostaviš za Mac OS X i onda na njemu da eksperimentišeš. Ako sve uradiš kako treba, chameleon (bootloader), koga ćeš instalirati na tom odvojenom hardu, bi trebalo da prepozna sve operativne sisteme koje imaš na kompjuteru.

Za sam početak možeš da iz Lion.app-a mountuješ InstallESd.dmg i uradiš restore na neki fleš. Onda preko njega neki chameleon i onda pokušaš da podigneš sa njega instalaciju i instaliraš na taj odvojeni hard. Gledaj da ti taj hard bude GUID. U bios-u podesi bar da ti bude AHCI. I to je to za početak. Ne obećavam da će da uspe iz prve ali je početak. :)

milan64586
24-08-2011, 09:06
Hvala. Ajde videcu ako nadjem vremena da pokusam. Mada ne bih da izgubim podatke sa win7, posto imam bitnih stvari, a mrzi me da bekapujem, a sto je hdd-a tice, imam samo jedan, tako da je i to prolbmeativno. Ajde ako odlucim, pa cu javiti kako je proslo. ;)

noname
24-08-2011, 09:08
Imaš li neki eksterni hard? Možeš sa njim da probaš i da eksperimentišeš bez ikakve bojazni.

milan64586
24-08-2011, 09:10
Nemam. Samo jedan jedini koji mi je u kucistu. :(

noname
24-08-2011, 09:12
Šteta! Mislim da ćeš 99% da poremetiš boot win-a, ako budeš pravio particiju na istom hardu za Mac OS X. Ništa strašno, ali opet, ako ne znaš kako i šta, može da bude stresno... :(

slavke1976
24-08-2011, 09:14
Onda se bolje nemoj zezat, ako ne znas kako i sta treba, ako neces da sacuvas vazne podatke. jer windows ces sigurno da zeznes. Boje nadji neki externi hdd i onda se zezaj do mile volje kao sto kaze noname.
pretece me noname :)

molim izbrisite ovaj post. greska hteo sam editovat gornji

noname
24-08-2011, 09:22
Baš tako :)

To je najbezbolnija varijanta za početak.

Inače, ako se rešiš, postoji odavno i jedna "automatizovana" varijanta, moram priznati moja omiljena za SL :D, koja sad može da se odradi i sa Lion-om. Manje više sam pripremi fleš za tebe. :)

milan64586
24-08-2011, 09:30
Aj' reci sta je to, pa da imam i to u vidu ako se odlucim. Znaci, ako sam dobro razumeo, ja MOGU da instaliram clean Lion, bez prethodnoh SL-a? I poenta je da hdd ima dve particije od kojih ce jedna biti NTFS za win, a druga u tom mac os x formatu?

noname
24-08-2011, 09:35
http://myhack.sojugarden.com/guide/

Malo upozorenje: još je beta pa ima malih bug-ova, ništa epohalno. Prethodne verzije su radile besprekorno sa Snow Leopardom, tako da će verovatno i ovu ubrzo da ispoliraju. :)

DA, možeš da instaliraš bez SL, samo napraviš fleš sa instalacijom, primera radi sa myhackom, i boot-uješ sa njega.

Naravno, mora imati particiju za sebe.

milan64586
24-08-2011, 09:43
Kad kreiram na istom hdd-u particiju za mac os x, koji alat koristim? I nisam siguran da razumem sta je chameleon bootloader. Jel to samo nesto sto ce mi omoguciti da na pocetku biram OS, ili je to nesto sto je stalno aktivno i trosi neke resurse?

noname
24-08-2011, 09:47
Možeš bilo kojim alatom za manipulisanje particijama ili iz samog win-a da napraviš jednu particiju, ali obavezno je stavi u fat32. Kada pokreneš posle instalaciju, Mac OS X će je prepoznati i onda je sa Disk Utilitijem formatiraj u HFS+.

Chameleon je bootloader, između ostalog, koji ne troši nikakve resurse. Omogućiće ti da biraš OS na boot-u, bio on win, mac, linux ili neki drugi...

slavke1976
25-08-2011, 14:26
Imam jedan problem.
Na LION-u nikako da mi proradi Eternet ( internet adsl )
Instaliro sam Lion, instaliro oficijalni realtekov drajver , i internet je proradio, medjutim kad sam restartovo komp, internet vise ne radi.
Instaliro sam posle onaj modovan kext , ali opet nista
kad odem u sistem preferens, kliknem na netvork, eternet svetli crveno i pise cable unplugged
Nikako nece da proradi.
To mi se vec desilo kad sam pre instaliro lion, a na snow leopardu radi ok internet.
Ima neko neku ideju?

milan64586
25-08-2011, 15:53
Treba mi odgovor na ovo pitanje sto pre, posto trenutno pokusavam da instaliram Lion na PC. Odlucio sam da pratim ovo uputstvo


http://myhack.sojugarden.com/guide/

i da instaliram na internom HDD-u, gde vec imam instlairan WIN7.

Da li cu ako ispratim ovo uputstvo moci da racunam da ce chameleon na kraju prepoznati i moju instalaciju win7 i ponuditi mi na pocetku da biram koji cu OS, ili je za to potrebno uraditi JOS nesto pored svega navedenog i sta?

noname
25-08-2011, 16:07
Ako ispratiš myhack i uradiš sve kao što piše, on će ti instalirati chameleon koji će ti 100% prepoznati win. Problem je u tome što postoji šansa da će ti chameleon uništiti boot win-a, odnosno, najverovatnije ćeš morati da radiš repair boot-a sa win install diskom.

@slavke1976

Ako si instalirao prave kext-ove, proveri da li ti je sve sa kablovima u redu. Malo ih ispravi i vrati svaki pojedinačno u svoj slot.

milan64586
25-08-2011, 18:11
Nece, pa nece. Evo celo popodne se zezam i nece. :(

Probao sam da na macbook-u uradim erase na FAT i na MAC OS EXTENDED (JOURNALED), pa da zatim pustim MyHack da odradi svoje (skinuo sam sa app store-a Lion OS X). Probao sam sa ukljucenim AHCI, bez ukljucenog AHCI, na PC-u. Sta god da uradim dobijam isto, a to je kada boot-ujem sa flash-a, pojavi se prvo par sekundi ekran gde mogu da udjem u podesavanja. Ako to otvorim imam tri opcije, kao na slici. Biram prvu. Ako ne diram nista, tih par sekundi, on sam nastavlja dalje, a dalje se desava isto i ako rucno izaberem i ako ga pustim da sam nastavi. Dakle stoji mi jedno minut, dva siva pozadina i flash disk daje indikaciju da nesto radi. Posle toga pojavi se crni ekran sa nekom sivom linijom u dogrnjem levom uglu i tada flash disk prestaje da daje indikaciju za transfer, a to tako ostaje i nista se dalje ne desava.

Na pc-ju sam preko acronis disk manager-a napravio novu particiju koju sam formatirao u FAT32.

Probao sam sve sto mi je palo na pamet i nece. Ne znam sta dalje da radim. :(

slavke1976
25-08-2011, 20:23
Ma kablovi su 100% uredu, jer na win 7 mi radi internet
i instalirao sam prave kext ove, valjda, mislim iste one kao i kad instaliram na snow leopard, tada radi a na lionu ne.

noname
25-08-2011, 21:26
Potraži neke novije kextove za koje piše da rade na Lionu.

@milan64586

Sve je to ok, odabereš tu prvu ikonicu i na njoj kucaš neke od boot opcija:

-v
-v -x
-v -x arch=x86_64

Probaj tako pa vidi ima li neke promene.

milan64586
25-08-2011, 21:53
To je to. :( Toliko sam se mucio ceo dan i sada kada sam ukucao -v -x arch=x86_64 (ovo ostalo nisam probavao) proradilo je (kako to da nije nigde pisalo u uputstvu :( ?). Sta sam uopste uradio ovom komandom? Ispisivao mi je gomilu nekog teksta na dosta strana, prvo na sivoj pozadini, a onda na crnoj i na kraju je pokrenuo setup. Medjutim sada imam novi problem. :( Ni mis ni tastatura mi ne rade, tako da ne mogu da izaberem opciju vec na prvoj strani za jezik setup-a. :( Sta sada?

Ako imas neki predlog molim te napisi, pa cu probati sutra. Danas nemam vise zivaca. Ceo dan se zezam i vec su mi popustili zivci. :(

noname
25-08-2011, 21:59
Imaš li neki usb miš ili tastaturu?

Ono što je tebi pomoglo je najverovatnije ovo arch=x86_64, sa kojom boot-uješ u 64bit modu.

-v je verbose mode, to je napravilo da ti ispisuje taj silni tekst, a -x je safe mode.

milan64586
25-08-2011, 22:02
Uh, ajde pokusacu da nadjem USB misa i tastaturu. Ovi moji su PS/2. Mislis da ce to da pomogne?

Jel mislis da ce mi se onda OS X instalirati u 64-bitnom modu? WIN mi je u 32-bitnom. Jel to nesto smeta? I jel 64-bitni Lion nesto komplikovaniji zbog drajvera, programa ili cega vec i da li ce otezano raditi posto imam 2 GB rama?

noname
25-08-2011, 22:06
Ako su ti i miš i tastatura ps2, onda bi trebalo da rade, ali je verovatno ovo -x (safe mode) zaslužno za neprepoznavanje istih. Možeš eventualno da probaš bez -x, znači -v arch=x86_64. Da imaš usb miša i tastaturu ovo -x ne bi pravilo nikakav problem.

Ništa ti neće smetati, verovatno će ti brže raditi. Nikakav problem za drajvere i aplikacije.

milan64586
25-08-2011, 22:08
Ok, hvala za svu pomoc. Ne mogu vise danas da se zezam sa ovim. Sutra cu pokusati, pa javljam kako ide. Pozz

noname
25-08-2011, 22:10
Nikakav problem. Moje skromno mišljenje je da si napravio solidan napredak, imajući u vidu da radiš samo jedan dan na ovome. :D

milan64586
26-08-2011, 07:38
Hvala na moralnoj podrsci. :D

Evo nastavljam borbu i nailazim odmah na sledeci problem.

Stavio sam USB tastaturu i bio si u pravu, proradila je, odnosno mogao sam da izaberem engleski jezik. Medjutim odmah na sledecem prozoru sam dobio poruku sa slike. :(

Da li je moguce da ima neke veze sa tim 64 bita i 32 bita? Ja sam Lion skinuo sa mog macbook-a, gde sam instalirao Lion sa appstore-a, ali iskren da budem nemam pojma da li je 32 bita ili 64 bita. Da li je moguce da posto sam Lion skinuo sa svog apple id naloga, da sam skinuo recimo 32 bita, a da sam sada na pc-u sa komandom arch=x86_64 zahtevao da se instalira 64 bitni, sto nije moguce jer je instalacija samo za 32 bita? To je cisto neko moje razmisljanje. Mozda nema veze sa realnoscu.

slavke1976
26-08-2011, 08:36
Koji procesor imas?
ako je neki dual core, lion ne podrzava dual core
ako mislis da je do tog 64 bita onda ukucaj arch=i386
a moguce da je problem i to sto si skinuo sa macbook-a

milan64586
26-08-2011, 08:53
Procesor je:

Intel Core 2 Duo E6320
Intel(R) Core(TM)2 CPU 6320 @ 1.86GHz


Ploca je Gigabyte P35-DS3L

slavke1976
26-08-2011, 08:56
Procesor je podrzan, svi core 2 duo su podrzani.
Ploca isto moze.
Probaj sa tom komandom , to je za 32 bit
a ako i to ne prolazi onda je moguce da je verzija koju si skinuo za macbook, i ne moze da se instalira na PC, bar tako sam negde procitao.

milan64586
26-08-2011, 09:02
Au, kako onda da napravim flash sa instalacijom preko myhack-a, a sa Lionom koji nije sa macbook-a? Bas sam hteo da instaliram taj "moj" Lion, posto bi mi onda oba racunara bila vezana za isti apple id, a i imao bih legalan OS na oba. Jel onda da trazim po netu? Kako da znam koji Lion je za koji mac? Jel ima neka oznaka u nazivu ili kako?

noname
26-08-2011, 09:11
Naravno da nema. Jedan je jedini Lion.app. Čak je poželjno da imaš originalni Lion, iako ga instaliraš na PC.

slavke1976
26-08-2011, 09:16
Mozda ovo nije za ovu temu, ali dali onda ako uz macbook dobijes os x snow leopard, taj snow leopard moze da se instalira na iMac ili Powermac?

noname
26-08-2011, 09:21
Mi ovde pričamo o Lion-u, a ne o Snow Leopardu. Pogledaj naslov ove teme. Retail Mac OS X možeš da instaliraš na bilo koji MAc, a Lion je upravo to. Power Mac je nešto sasvim treće.

slavke1976
26-08-2011, 09:26
Znam o cemu se prica ovde, ali sam dao primer za snowleopard jer nisam siguran da se lion instalacioni disk daje uz macbook na primer, osim uz mozda najnovije. Ali ako se Lion moze instalirati na bilo koji mac onda ok.

noname
26-08-2011, 09:34
Ključna reč je RETAIL. Zbog promene politike, odnosno zbog download-a OS, logično je da taj Lion.app upravo retail varijanta.

Elem, da se vratimo na Milana. Ovaj problem što se pojavio je najverovatnije vezan za to što ti je ceo hard disk formatiran u MBR, a ne GUID. Jedino što možeš da probaš jeste da zameniš OSInstall.mpkg na myhack flešu sa prepravljenim za MBR. Takođe radiš na Macbook-u i jedna je komanda u terminalu :)

slavke1976
26-08-2011, 09:48
Milan64586
Nesto mi je cudno ovo tvoje instaliranje, procitao sam par strana unazad.
Ako sam svatio ti si sa acronisom napravio jednu particiju na HDD, i dali ti kad stavis Lion da instaliras, samo selektujes da se instalira na tu particiju? Ako particija nije formatirana u Mac OS X Extended journaled onda mozda zbog toga izbacuje da se ne moze instalirati na taj sistem.
Kad ti se pokrene instalacija i kad kliknes na jezik english onda ti krece instalacija, e pre nego sto krenes dalje onda ces gore videti u toolbaru da pise utilities, kliknes na to i iz padajuceg menija biras disk utility
onda iz disk utilitya pronadjes tu tvoju particiju i formatiras je u Mac OS X Extended jurnaled ali pre nego kliknes apply kliknes dole na options i selektujes GUID onda ok i na apply, tada ce ti particija biti formatirana.
onda zatvoris disk utility
i krenes dalje sa instalacijom, izaberes tu tvoju novu particiju da se na nju instalira lion i to bi bilo to.

noname
26-08-2011, 09:59
Ne može on ništa da uradi ako mu izbaci onu poruku gore. 99% je do GUID-a.

milan64586
26-08-2011, 10:07
Uh. :( Sta je sada GUID?

Jel ima neke veze sa AHCI (opet ne znam sta je) u BIOS-u? Tu mi se isto juce nesto mnogo cudno desavalo, ali nisam hteo da pisem o tome, posto i ovako je sve vec dsota konfuzno. Dakle juce, pokusavajuci da boot-ujem Lion sa flash-a, probavao sam i sa ukljucenim i sa iskljucenim AHCI u biosu. Kada ukljucim AHCI, tada bios vise NE VIDI hdd. Kada ga iskljucim, ponovo ga detektuje, vidi. Nisam 100% siguran, posto sam rpogbavao milion kombinacija, ali milim da iako ne vidi HDD, kada pokrenem normalno sistem, on ucitava WIN7, sto znaci da ga ipak vidi.

Ako nije nista do ovoga, jel mozes da mi kazes kako da uradim ovo sto si rekao?


da zameniš OSInstall.mpkg na myhack flešu sa prepravljenim za MBR. Takođe radiš na Macbook-u i jedna je komanda u terminalu :)

noname
26-08-2011, 10:09
Pa valjalo bi da ti bude uključen AHCI... HAjde pre nego što probamo sa ovim, uključi AHCI i boot-uj sa fleša.

milan64586
26-08-2011, 10:28
Ne moze. Upravo sam probao. Inace pojavio se sada JOS jedan problem. Dakle kada ukljucim AHCI u biosu, prvo definitivno ne vidim vise hdd, ali ono sto je bitnije je sto kada pokusam sa ukljucenim AHCI da pokrenem win7, ne moze. Pocne par sekundi da ga ucitava, krenu oni neki sareni baloni ili sta su vec da se spajaju i tu se samo prekine, restartuje i sve ispocetka. Kada vratim AHCI na disabled, win7 se ucita bez problema.

I jos nesto. Probao sam ovo sto je slavke1976 rekao da udjem u disk utility na pocetku instalacije, ali to nije moguce. Sve opcije su "sive".

EDIT:

HDD koji imam, ako je to od nekog znacaja je Samsung Spinpoint F3 500GB (HD502HJ).

noname
26-08-2011, 10:34
To sa winom se događa jer je on instaliran sa isključenim AHCI-jem. Mora naknadno da se odradi iz win-a da bi radio sa uključenim AHCI-jem...

Što se tiče myhack-a, ranije je bilo obavezno da drajv bude formatiran u GUID-a. Koliko sad vidim tog upozorenja nema, što će reći, već je ugrađen modifikovan OSInstall.mpkg. Moja pretpostavka je da jednostavno taj mod ne radi, odonosno, ne radi na određenom hardveru. Evo ti linka za ovaj drugi OSINstall.mpkg, pa probaj sa njim:


http://blog.nawcom.com/Lion_OSInstall_GM.tar.bz2

Otpakuj to i videćeš jedan folder, a unutar njega još dva. To su ti ujedno i putanje. Jednostavno stavi ta dva fajla na fleš, naravno da budu na tim putanjama.

EDIT: Dakle, izvučeš ta dva fajla koji se nalaze u tim folderima i staviš svaki na svoje mesto. :D

milan64586
26-08-2011, 11:04
O Boze. Sad samo ovo dobijam.

http://img97.imageshack.us/img97/9582/20110826110251.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/97/20110826110251.jpg/)

noname
26-08-2011, 11:11
Da li ti je i dalje uključen AHCI i da li si oba prebacio gde treba na flešu?

milan64586
26-08-2011, 11:14
Iskljucio sam AHCI jer nisam mogao da podignem win sa ukljucenim. Da iskljucim pad a probam? Sta ce biti sa win7?

Prebacio sam oba na mesto gde je trebalo.

noname
26-08-2011, 11:16
Obavezno mora da ti bude uključen AHCI za myhack. Ne brini zasad o windows-u. Posle kada podesiš sve isključi ahci, uđi u win i odradi šta treba da ti radi sa uključenim ahcijem.

milan64586
26-08-2011, 11:21
Hm, sad se malo promenio izgled pocetnog ekrana. Stoji slika hdd-a i pise ispod FAT32, sto ranije nije bio slucaj. Medjutim, bilo da ja udjem u to ili da pustim spontano da prodje, napise mi na kratko can't find match_kernel i ponudi mi opet ove dve windows ikonice.

noname
26-08-2011, 11:30
Baš neobično da učita myhack a da ne ponudi njega samog... Ti modifikovani OSInstall.mpkg su još uvek puni bugova...

Za retail varijantu je prilično bitno da bude GUID drajv, naravno da komponenete budu sve kompatibilne, jer je krajnji rezultat gotovo identičan pravom Mac-u. Ti to ne možeš da uradiš a da ne izbrišeš sve sa hard diska. JBG.

Jedino što ja mogu da ti predložim jeste da probaš sa nekim distroom, kao što je iAtkos s3 v2, jer on može bez problema na MBR a mislim da ćeš ga bez većih problema instalirati.

milan64586
26-08-2011, 11:36
Nista, dizem ruke, bar za sada. Nemam previse slobodnog vremena, a ovo ocigledno zahteva bas dosta istog.

Hvala u svakom slucaju na savetima.

noname
26-08-2011, 11:39
Nema problema. Evo ja sam ti uploadovao još jedan OSINstall.mpkg, pa probaj sa njim, jer si veoma blizu instalacije...


http://www.multiupload.com/4DM8QRI3V1

Ako budeš imao vremena, napravi opet myhack i zameni samo ovaj OSInstall.mpkg pa probaj i tako.

milan64586
26-08-2011, 12:02
Gde tacno da stavim ovaj OSInstall.mpkg?

EDIT:

Nasao. /system/installation/packages

milan64586
26-08-2011, 12:29
Veliki problem. :(

Izgleda da sam uspeo NESTO. Prosao je onu fazu i otovorio sam disk utility. Tu sam uradio erase za tu jednu particiju koja je bila fat32, stavivsu mu sada mac os extended journaled. Napravio sam mozda gresku sto nisam pazljivo procitao sta je napisano, pa sam umesto repartitioning ja procitao repairing, pa sam mu pustio repair takodje.

Sada sam planirao da udjem u win i sa acronisom da povecam particiju. Medjutim sada kada pokusam da pokrenem win, dobijam samo poruku DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER. :(

Sta sad da radim? Nisam valjda zeznuo sada sve podatke na hdd-u? :(

EDIT:

Probao sam repair sa instalacionim diskom za win7 i on je kao prepoznao i ispravio problem, ali i dajle ne mogu da boot-ujem win. Ne znam da li smem da koristim one fixmbr i ostale komande? Sta tacno treba da uradim da povratim win? To mi je sada prioritet. :(

slavke1976
26-08-2011, 16:15
Probaj da botujes windows sa myhack usb stikom
znaci kad ti se pocne botovat onda prtitisnes bilo koji taster na tastauri, i onda bi trebalo da dobijes 3 opcije, taj myhack usb stil, i trebalo bi da bude 2 za windows, ti klikni na 1 windows ( to bi trebalo da je sistemska particija) i onda bi trebalo da se podigne windows.

milan64586
26-08-2011, 16:25
Jel mislis na ovo kao na slici?

http://img97.imageshack.us/img97/9582/20110826110251.jpg

Nesto me strah da to pokrecem. Nemam pojma sta cu time pokrenuti? Da ne krene da pokusava da instalira LIon na ntfs ili ko zna sta? Sta mislis? Ne smem da se zezam, jer imam mnogo bitne podatke na hdd i ne mogu da verujem da sam takav debil da nisam sacuvao sve to pre nego sto sam poceo da radim ovo.

slavke1976
26-08-2011, 16:33
Da to, slobodno stisni ovaj sto je u boji, trebalo bi da se pokrene windows. Nece se instalirati lion.
Jer i da imas instaliran lion, onda bi pored te dve windows opcije imao i lion opciju i tako biras koji sistem hoces da podignes.

Lazar
26-08-2011, 16:33
milane moja preporuka da otkacis HDD odneses kod nekog i napravis backup... ja sma tako bio sve obrisao...

pnext
26-08-2011, 16:35
da li mogu da instaliram Mac na ovoj konfiguraciji?

http://img834.imageshack.us/img834/349/unledbrj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/834/unledbrj.jpg/)

graficka je Gforce Nvidia 7200

milan64586
26-08-2011, 16:50
Uspeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelo!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

Hvala slavke1976!!!

Usao sam u win. Ne znam sta ce dalje biti posto je projavljivao neke greske, ali bitno mi je samo da sa usao nekako i sada idem da bekapujem sve zivo. Posle cu da eksperimetisem i pokusavam dalje.

In the meantime...

Odlucio sam da kupim jos jedan HDD, tako da cu imati dva, jedan za WIN, drugi za MAC OS X.

Mozete li da mi po tackama napisete sada, posto cu sve ispocetka da radim, ukljucujuci i instalaciju WIN-a, sta tacno treba da radim i kojim redosledom? Dakle da funkcionise i AHCI i MBR I GUID da budu podeseni kako treba i sve da bude bas onako kako bi trebalo da bude?

slavke1976
26-08-2011, 17:01
E fala bogu kad je uspelo. I bas dobro da si odlucio da kupis jos jedan HDD. nece biti nikakvih problema tada.
Napisat cu ti ja upustvo.

milan64586
26-08-2011, 17:04
Imao sam vise srece nego pameti, ali dobro je. Ispalo je ok.

Ajde molim te napisi to uputstvo kad stignes. ALi znaci ono bas ispocetka. Da prvo skroz "ubijem" ovaj win hdd, sa sve particijama (ranije sam koristio fdisk, ne znam sada sta je aktuelno), pa onda kako i sta da radim sa tim novim diskom, da bih namestio taj GUID i tako dalje.

Hvala unapred.

slavke1976
26-08-2011, 17:12
Ajd napisi koja ti je ploca i procesor

milan64586
26-08-2011, 17:29
Procesor je:

Intel Core 2 Duo E6320
Intel(R) Core(TM)2 CPU 6320 @ 1.86GHz


Ploca je Gigabyte P35-DS3L

slavke1976
26-08-2011, 17:36
Evo na ovoj stranici imas kako da podesis BIOS, verovatno nije isto kako na tvojoj ploci, ali verovatno imas nesto slicno pa pokusaj


http://tonymacx86.blogspot.com/2010/04/iboot-multibeast-install-mac-os-x-on.html

Reci dali imas jos onaj macbook?
i sta si uradio sa onim myhack usbom?
dali si napravio taj myhack usb i moze da se bootuje lion sa njega?

milan64586
26-08-2011, 18:08
Evo na ovoj stranici imas kako da podesis BIOS, verovatno nije isto kako na tvojoj ploci, ali verovatno imas nesto slicno pa pokusaj


http://tonymacx86.blogspot.com/2010/04/iboot-multibeast-install-mac-os-x-on.html

Ok, pokusacu. Sa ovog uputstva pratim samo podesavanja za bios, nista drugo?


Reci dali imas jos onaj macbook?

Imam ga.


i sta si uradio sa onim myhack usbom?
dali si napravio taj myhack usb i moze da se bootuje lion sa njega?

Imam i njega i dalje. Napravio sam ga po onom klasicnom uputstvu stim sto sam zamenio kao sto mi je noname rekao u ovom postu.


http://www.isrbija.net/showpost.php?p=233919&postcount=315

Ne znam da li da napravim ponovo bez da ista menjam, ili da ostavim ovaj izmenjen?


I imam jedno pitanje. Posto sam danas izgubio ceo dan, a novi hdd cu sutra imati tek posle podne, da li mogu da pocnem nesto da radim sa ovim jednim HDD-om? Da instaliram Mac os x ili mozda win7? Ili da cekam taj drugi, da to sve povezem, pa da onda pocnem?

noname
26-08-2011, 18:15
Opušteno na njega instaliraj Mac OS X :D

Ako možeš da podigneš myhack, kada dođeš do disk utilitija formatiraj ceo drajv u GUID i instaliraj Mac OS X.

milan64586
26-08-2011, 18:22
To sam bas sada razmisljao. Znaci da koristim onaj myhack sto sam pripremio sa onim izmenjenim fajlom sto si mi dao? Da ukljucim pre pocetka AHCI iz biosa? Jel treba nesto posebno da podesavam za taj GUID ili samo da iz disk utility-ja ubijem sve particije i kreiram jednu u mac os extended journaled?

Jel da diram jos nesto u bios-u, kao sa onog uputstva ili sam da ukljucim ovaj AHCI?

igne
26-08-2011, 18:23
noname, nisam te razumeo, taj hackboot moze da bootuje na pc lion retail koji ja imam?


kakav sam ***** trebao sam to da uradim dok sam imao mac kod sebe >:(

noname
26-08-2011, 18:28
Da, trebalo bi da na većini hardvera radi. :) Mada je pripremljeni fleš uvek bolja varijanta...

@milan64586

Pa sa izmenjenim jer ti onaj neće doći do install menija. Obavezno uključi AHCI, za početak.

milan64586
26-08-2011, 18:32
A ovo?

set Optimized Defaults, and set HPET to 64-bit mode. Ovo prvo mogu da uradim, ako ima potrebe, a ovo drugo nemam.

I ovo, da li ima potrebe?

http://2.bp.blogspot.com/_Et4TDn3YFa8/S8DMZ4RI4FI/AAAAAAAAAbw/p8RXJAdtxe8/s1600/Bios+3.JPG

http://2.bp.blogspot.com/_Et4TDn3YFa8/S8DMak3R9qI/AAAAAAAAAb4/vlhP4nHh6PM/s1600/Bios+4.JPG

noname
26-08-2011, 18:32
Pa probaj bez toga, mada neće ni to da škodi.

milan64586
26-08-2011, 18:40
Ok, cekam da mi se zavrsi bekap podataka, pa cu onda da restartujem komp pa da pokusam.

noname
26-08-2011, 18:43
Pošto je Lion uveliko zvanično izašao, a uputstvo na prvoj strani je postalo outdated :D sva pitanja u vezi sa instalacijom bilo koje verzije Mac OS X-a možete postavljati u ovoj temi:

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=6952

Hvala!
:vb_cheers: