PDA

View Full Version : novajlija



strelackm
03-03-2011, 13:15
Kupio bih ovih dana 3gs. Receno mi je da je otkljucan ali nije sim free. Da li biste mi pojasnili problematiku to jest sta mogu raditi sa telefonom u tom slucaju, da li ce sluziti svrsi ili cu samo moci da telefoniram. Do sada sam koristio samo nokiu sa Simbiyanom i generalmobile sa Windowsom6 pa se zato ne razumem. Hvala

neeemanja
03-03-2011, 13:32
Posto nije sim free morash paziti sa update-om u itunes-u da ne podignesh na veci ios i bb dok ne izadje jb i unlock za iste.
Po ovome shto si ti napisao u postu telefon bi trebalo da radi sve kao i drugi telefon pa i vishe( ipak je to iPhone). To sto je otkljucan znaci da mozesh da koristish kartice sa nasih prostora a za to mora biti jailbrakeovan tako da cesh imati cydiju i mocicesh da instalirash neke tweakove koje je apple "zaboravio da napravi".takodje 99% aplikacija koje se placaju preko app storea cesh moci da instaliras crackovane(free charge).
Ako te jos nesto interesuje pitaj ali isto tako procitaj malo po forumu pre nego sto mozda postavis neko glupo pitanje :)


Sent from my iPhone 4 :) FW4.2.1 BB02.10.04 (locked) using Tapatalk

strelackm
03-03-2011, 16:25
Hvala. priznajem da nisam stigao da procitam dosta toga ali to neznaci da je pitanje glupo. Naravno da sam spreman da ucim pogotovom sto je iphon i njegov os za mene nesto novo. Ono sto mi stvarno treba jest pomoc oko toga da li da uzmem ovaj koji nije simfree za nekih 310€ ili simfree za380€. moram brzo odluciti. bez adekvatne pomoci pogresicu sigurno. hvala jos jednom.

dzenopoljac
03-03-2011, 16:31
Ja bih uzeo simfree. Nema glava da te boli. Od kada imam simfree sve mi je mnogo jednostavnije. Samo pazi da stvarno bude simfree.

neeemanja
03-03-2011, 16:57
Niko nije rekao da je pitanje glupo nego da pazish da ne postavish neko glupo kasnije u postavljanju drugih pitanju.sve u svemu pitanje ti nije glupo i kupi sim free ako imash para :)


Sent from my iPhone 4 :) FW4.2.1 BB02.10.04 (locked) using Tapatalk

SloboUgljevik
03-03-2011, 17:24
@strelackm
Ja bih kupio non sim free bez razmisljanja posto je tolika razlika u cijeni, ali tebi bih toplo preporucio sim free.

strelackm
03-03-2011, 18:38
razlika u ceni je i zato sto je ovaj sim free od 32gb. Gledam da prodjem sto bolje a posto ce mi ovo biti prvi iphon(ako ne racunamo sve kineske kopije koje sam imao) i nov os onda i sto jeftinije. Telefoni su iz Nemacke i donosi ih neki lik koga poznaje moj drug,inace serviser mobilnih telefona. Forum je extra pa cu citati i uciti.

iLudak
03-03-2011, 18:54
+1 za SIMFREE , neces pogresiti nikako , vredi platiti malo vise i na sigurnom si sto je najvaznije ;)

strelackm
04-03-2011, 16:49
Da rezimiramo stvar: koriscenjem sim free iphona isto je kao i koriscenje legalnog os na racunaru. Nema potrebe za muckanjem vec samo pokretanje telefona i sve je dostupno. Ako je tako a posto bi se prvi put sreo sa ovim telefonom,kupio bi sim free,savladao termine i tehnike tako da sledeci model mogu da kupim iako nije sim free. ako sam u pravu potvrdite a ako ne poducite jos malo. hvala na razumevanju i strpljenju.

komsa
04-03-2011, 18:21
potvrdjeno! :cool:

p.s.ako kupis simfree GS-a,NIKAKO nemoj dizati na 6.15 modem firmware(BB)

cikajoca
07-03-2011, 22:16
Ja bih svakako uzeo simfree. Dosta mi je čekanja da izađe te ovo te ono, te tethered , ma nije velika razlika u cijeni, neće te boljeti glava.

mallena
07-03-2011, 22:30
Moj savet je da pre kupovine prvo iscitas,i pokusas da upamtis termine i da na osnovu komplikovanosti ili ne komplikovanosti se odlucis za simfree ili non simfree model !Licno moj prvi iphone je non simfree i nije mi se desilo da sam ga slucajno zakljucala ili slicno ali sam dosta vremena i truda ulozila u savladavanju (i jos ucim) jb i instalacija iz cydia-e i iscitivanja sta kako i gde :)!Moj savet je prvo da saznas sta je ili sta su sledeci pojmovi :
Simfree ;Non sim free;Fw ;BB;Shsh's;Restore;Shift +Restore;Tinyumbrella;6.15 BB;Custom;Aktivacija;Jb;unlock i za sta je vezan :)
Ovo su neki od osnovnih pojmova koje bi trebao da poznajes :),a samim tim olaksace ti i donosenje odluke :)!