PDA

View Full Version : iPad mrtav



BiTrAtE
03-03-2011, 12:10
Stiglo mi 5 komada s Amazona, medjutim jedan ne radi. Naime nikako da ga prepozna comp i itunes... Pokusao sam sve, nece ni da udje u dfu mode (na njemu daje oznaku za dfu) ali na compu nece da se pokrene nista. Sve sam zivo pokusao, ima li jos neko nesto da predlozi? Firma od koje sam uzeo iPad bez problema je prihvatila zamjenu ali problem prave smradovi na carini koji traze napismeno garanciju da bih mogao da izvezem uredjaj! :brickwall:

BiTrAtE
04-03-2011, 16:30
Bas niko? :)

cikaaca
04-03-2011, 18:27
pa nek ti posalju garanciju,ta firma od koje si uzeo,ili neki papir overen da ga vracas na servis,mislim da ako nece da ga prepozna na kompu da je hardwerski problem i da to neces softwerskim putem resiti...pozdrav

BiTrAtE
04-03-2011, 21:30
Kontaktirao sam ih vec jednostavno su "gluvi" na to, kazu da je moj racun s amazona moja garancija i to je to.

Rakic90
04-03-2011, 21:49
A zasto tebi nece da prihvate na carini taj racun sa Amazona?

BiTrAtE
04-03-2011, 22:15
Nece, kao da mi na izlazu nebi naplacivali carinu i ostale dadzbine moram imati garantni list s potpisom i pecatom... Mada stvarno uredjaj sam slao dhlom pa mora da prodje spediciju. Videcu da posaljem obicnom postom, niko me nece nista pitati, nebi trebalo :)

priest77
04-03-2011, 22:52
Jedino da probas da saljes iz neke zemlje iz komsiluka koja ti nece praviti problema.

Rakic90
05-03-2011, 03:17
Probaj obicnom postom. ;) Samo nemoj da se negde zagubi paket...

iLudak
05-03-2011, 03:26
Ako zelis da imas jos uvek taj iPad ne slusaj Rakica ;)

Ledenica
07-03-2011, 01:04
Zao mi je sto ti se to desilo ali zar stvarno mislis da bi ti neko sa carine trazio bilo sta od papira a da ga na to ne obavezuje neki zakon? Cim nesto ne ide onako kako je mali perica zamislio da treba, odma su svi smradovi...

lujomanga
09-03-2011, 13:57
Put pod noge do Rumunije, ona je najbliža i pošalji to dhl-om.
Mislim da je varijanta obicne pošte katastrofalna.
I ako ga neko ne ukrade, jednostavno ce se polomiti uz druge pakete.

BiTrAtE
12-09-2011, 18:11
Da nije jos nekome palo na pamet sta da uradim? Dakle kad ga upalim dobijem klasicno, jabuku..zadrzim power+home i dobijem dfu mode al itunes nece da pokrene nista...probao sam vise compova, vise usb portova ne znam sta bi moglo da bude...Uredjaj je jos uvijek u garanciji tako da imam nekih par mjeseci jos fore da reklamiram ali je kao sto sam objasnio vec ogromno cimanje, prvo zbog garancije a drugo zbog troskova prevoza koje prodavac ne zeli da snosi.

mallena
12-09-2011, 18:13
vidi da li igne moze da ti pomogne...to mi je jedi palo na pamet

igne
12-09-2011, 23:03
Najbolje resenje ti je da odes do budimpeste i resis to tamo... Zamenice ti 100% e sad jedino je pitanje koliko ti je problem to cimanje...

technobuba
13-09-2011, 01:33
Prodaj ga u dijelovima:) isplatnije ti je nego se peglati negdje... Iako izgubis malo to je nista naspram cimanja... Ali opet ga probaj na nekom Macu, 'ebo Windows... Sretno!

dzmidzak
13-09-2011, 02:03
evo da ti pomognem ja, jer sam imao slican slucaj. kupio sam polovan ipad, neaktiviran tada. da bi provjerio na licu mjesta da li radi konektor, spojim ga na strujni punjac i sve uredno puni. medjutim, kada sam dosao kuci, ipad ni na jednom racunaru(win, mac) nije davao znakove zivota te ga nisam mogao aktivirati, tako da sam se dao u posao. rastavio ipad i nasao da je problem u konektoru. dirajuci dock konektor uspio sam dobiti da radi u jednom polozaju, ali sam svejedno posle stavio novi.