PDA

View Full Version : pomoc,beo ekran



jovanmimmy
26-02-2011, 16:29
ljudi,ako znate u cemu je problem sa ovim iphonom,imam ga jeftino,pa da vidim da li se isplati uzeti ga i popraviti,i sta mu je???
http://i54.tinypic.com/t9taw5.jpg

komsa
26-02-2011, 16:35
daj nam vise detalja.......ako znas firmware,BB,kad se ovo desava...........da li moze da se ukljuci,da li ga itunes prepoznaje........da li si probao restore?

jovanmimmy
26-02-2011, 16:38
ne znam nista care.kaze da je donesen iz amerike,i da je tamo radio!

komsa
26-02-2011, 16:42
kad se desava da je beo ekran,kada ga ukljucis ili kad se prikljuci na punjac,pc?instaliraj itunes pa vidi da li ga prepoznaje......kad budes nesto vise saznao,pitaj pa cemo da vidimo sta se moze a sta ne......beli ekran moze da bude uzrokovan software-skom greskom a moze da bude i neki hardware-ski kvar

jovanmimmy
26-02-2011, 17:55
itunes vidi normalno telefon!da mu nije ekran stradao?

djosavl
26-02-2011, 22:51
Ekran 100% kod mene na 3g bio takav problem nakon pada niz stepenice, touch radi sve sve ali se nista nevidi... Beo ekran, servis 100e :-)...

Mesija
26-02-2011, 23:02
Beo ekran moze da bude i kada se pomerio konektor za display sto ce reci otvori ga proveri jel lepo ustekan pa probaj.

coa
27-02-2011, 23:42
meni tako bilo kad ga pritisnes oko zvucnika za uvo, moze da bude ili ekran ili digitajzer. pogledaj ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=SFtuew6a1_0&feature=related

pa ga malo pregledaj mozda je stvarno konektor se otkacio....

foka
09-06-2011, 12:20
Pozdrav, imam isti problem sa belim ekranom, koji se ponekad pojavi kada pokusam da otkljucam telefon... Nije uvek i cesce se ne pojavljuje nego pojavljuje... Sta da radim? Sta moze da bude u pitanju? Ja na tom belom ekranu kao uspem da otkljucam telefon - cuje se zvuk otkljucavanja, ali to je sve. Moram da cekam krace ili duze da se vrati u normalu. Pomoc, ako neko ima ideju o cemu se radi :(

coa
09-06-2011, 14:51
Ili ti otiso konektor ili digitajzer. Pregledam moj video post iznad tvog mozda mora da menjas. Ja sam
menjao ceo ekran. Pogledaj na limundo imas likove sto prodaju ekrane.
Poz


Sent from my iPhone using Tapatalk

foka
09-06-2011, 15:27
Cekaj, cekaj, nije on "zauvek" beo. Bude beo, pa se "povrati", bude sve normalno. Da li i dalje mislis da je nesto crklo?

coa
09-06-2011, 22:47
Tako je i kod mene bilo kad ga stisnem kod zvucnika on pobeli pa se povrati. Ja sam imao rezervni ekran i zamenio ga a kad sam zvao neki servis rekli mi ili je crklo jedno ili drugo ali da mora da se menja. Pogledaj video koji sam postavio pa cackaj malo mozda ti se konektor nekako izvuko pa gubi kontakt.
Good luck


Sent from my iPhone using Tapatalk

cliosport24
09-06-2011, 22:51
najlakse ti je da stavis drugi ekran i da proveris sa njim.kupis jeftino ili pozajmisa ako imas gde
velika verovatnoca je da je crko ekran, ali jos vise i cesca varijanta kod 3g,je da strada chip na ploci koji napaja ekran,to vec nemoze da se sredi. hoce i sam konektor na ploci da izgubi vod,od vlage ili cupanja.

foka
13-06-2011, 10:42
coa - sam si menjao ekran? I meni se cini da je isti problem kao kod tebe - provalila sam da isto reaguje na pritiskanje kod zvucnika :(

cliosport24
13-06-2011, 11:00
vrlo lako se proverava sta je u pitanju.

foka
13-06-2011, 16:08
A kako se proverava sta je u pitanju i koliko ce to da me kosta? :confused:

coa
13-06-2011, 16:42
coa - sam si menjao ekran? I meni se cini da je isti problem kao kod tebe - provalila sam da isto reaguje na pritiskanje kod zvucnika :(

Sam po onom snimku sa youtuba nije tesko ich samo lagano i pazljivo. Navataj nekog namajstoricavog i zavrsice ti ocas posla. A da treba ti i ekran nov ili polovan al ispravan ;)

Srecno


Sent from my iPhone using Tapatalk

Davorin
13-06-2011, 18:59
Da se nadovežem na sve ove post-ove.

WSoD (White Screen of Death) -
Ne mora značiti da je display otišao i da ga moraš menjati. Probaj prvo da rastaviš telefon (treba imati malo znanja sa tehnikom za to) i spojiš ponovo sve kontakte da budeš siguran da su svi 100% ispravno stavljeni. Jer iz iskustva znam ako ti se neki kontakt (1 & 2) odvoji samo 1 milimetar neće ti raditi ekran.

Ukoliko ne bude do toga problem moguće je da je oštećeno flat-kablo. Zamjena display-a riješava taj problem.