PDA

View Full Version : kako šaljete i primate MMS?



iNiko
24-02-2011, 11:34
ubacio sam podešavanja iz uputstva sa ovog foruma ali ne kapiram kako primam i šaljem mms? nisam ništa instalirao , da li messages default aplikacija može to da radi?

pozdrav svima niko

Lazar
24-02-2011, 12:32
ako ukucas podesavanja za mms i restartujes tel pojavice se opcija u default aplikaciji :)

iNiko
24-02-2011, 13:18
pod default aplikacijom mislimo na messages, jel da? restartovao više puta, nema ničeg novog? gde treba da se pojavi šta?

Lazar
24-02-2011, 13:27
da mislim na messages... jel si podesio mms? to jest da li si ukucao one parametre? treba da se pojavi kao fotoaparat na levoj strani onog box-a u kome kucas tekst poruke

iNiko
24-02-2011, 13:29
hm, nema slikice fotoaparata, cekaj sad cu da ukljucim data(sbsettings) pa da restartujem.

EDIT1:hm, sad sam ukucao u settings/phone/mz number i pojavila se ikonica, sad sam poslao test! :-) valjda ce da radi :-)

EDIT2:radi, he he samo je bila fora da ukucas ceo svoj broj izgleda. da li znaš da li ima veze ako je egde/gprs iskljucen preko sbsettinga? i, ajde još preporučite mi neku aplikaciju za mms i to je to :-)

hvala za pomoć Lazare

niko

Lazar
24-02-2011, 14:02
nema potrebe da instaliras nista od aplikacija za mms... dovoljna je default aplikacija...

za edge nisam siguran ali mislim da mora da bude on da bi primio mms... neka me neko ispravi ako gresim a mozes i sam to da probas :P salji mms sebi kad je upaljen i akd je ugasen edge i videces da li radi ili ne...

BiTrAtE
24-02-2011, 14:30
Moze li se slati mms kroz BiteSms?

iMorris
24-02-2011, 14:47
Moze. BiteSMS zakon ;)

Mora biti net ukljucen da bi primio MMS