PDA

View Full Version : Kako instalirat safari na macbook



poluks
21-02-2011, 19:30
Napravio sam glupost.Imam jedan macbook na kojem u safariju od jucer ne radi youtube.I sad sam ja izbrisso sa appzapperom safari komplet iz macbook a nemam nijedan drugi preglednik na njemu.I kako da sad vratim safari nazad.?Molom vas pomoc. Evo uspio sam na stik stavit dmg safarija i instalirat ali youtube ne radi ni dalje.Otvore se svi linkovi i video prozori na youtubeu ,ali nigdje nema tipke za play ili nesto.Skinuo sam sad i mozillu na mac i u mozilli sve radi.Da li netko mozda zna u cemu bi bio problem?

noname
21-02-2011, 20:16
Pretpostavljam da koristiš Snow Leopard?

Ako je to slučaj, uđi u Applications>Utilities i otvori Terminal

Onda kucaj (ili paste :D) ovo:


curl -o ~/Desktop/Safari.dmg http://appldnld.apple.com/Safari5/041-0020.20101201.RegPt/Safari5.0.3SnowLeopard.dmg

Na desktopu će ti se pojaviti Safari.dmg (posle download-a). Klikni na taj dmg i instaliraj taj Safari.pkg koji se nalazi unutra.

poluks
21-02-2011, 20:18
Ej hvala ti puno .Nisam tako napravio ,ali ce mi i ovo s terminalom super posluziti.Covjece moram vise skuzit taj terminal.Jel ima
Negdje kakve literature za *****e za terminal recimo.? I sta da s tim youtubeom radim.?

noname
21-02-2011, 20:24
Pa za početak pogledaj ovde:

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=8491 :D

Ostataak na netu :D

Da li si instalirao Adobe Flash Player?

poluks
21-02-2011, 20:29
Pa neznam s obzitom da je do maloprije youtube uredno radio.
A sta onda da skine flash player za mac i da instaliram?

noname
21-02-2011, 20:32
Pa ne vidim šta bi drugo moglo da bude u pitanju. Reinstaliraj najnoviji Adobe Flash pa vidi kako se ponaša...Gledaj da ti recimo Safari bude potpuno isključen kada radiš instalaciju Flash-a.

poluks
21-02-2011, 23:03
Evo i dalje nista.Instalirao sam flashplayer,reinstalirao safari ,resetirao safari,obrisao cache,history itd.i ne radi youtube .Na mozilli na istom tom laptopu radi.

mknjizar
22-02-2011, 09:08
Imao sam isti problem! Dakle udjes u aplikacije,zatim na safari kliknes desni klik pa na get info! Tu samo otkacis da radi na 32-bit! I to je to! You tube mora da radi na 32!

poluks
22-02-2011, 17:53
Ej stari svaka ti cast,hvala ti .Sve radi.