PDA

View Full Version : Ipad i telenor internet problem



petarta
20-02-2011, 23:13
Dobio sam nov Ipad, kupljen u nemackoj (i receno mi je da je sim free), startovao ga i sve radi ok. Zatim sam ubacio telenor internet karticu (koja mi je u USB modemu sluzila kao mobilni internet), u gornjem levom uglu nakon pretrage mi se pojavilo "Telenor SRB 3G" i na pokazivaču 3 crtice. Dakle prepoznao je mrežu i povezao se, ali mi nikako ne uspeva da ga povežem na internet jer mi bez obzira na postavke (apn = net ili internet, a username i pass = ili prazno ili telenor 063). Poruka je "You are not subscribed to a cellular data service"

Šta se dešava, da li je neko imao ovakav problem.

Demonix
20-02-2011, 23:33
Ne znam koliko ti je ovo od pomoći, ali moj drug je jednom pokušavao da namesti karticu za Telenor Internet da radi u njegovom telefonu (neka Nokia, ne sećam se tačno), ali nikako nije išlo. Sećam se da je posle mnogo muke ustanovio da su parametri potpuno drugačiji nego za "normalne" Telenor kartice.
Možda da odeš do neke Telenor radnje da ih pitaš koji su parametri?

petarta
20-02-2011, 23:45
Na žalost nije isto podešavanje na Ipadu i USB modemu. Na Ipad-u postoji samo APN USER I PASS i bez obzira koju kombinaciju upišem, ne radi!

mikenzi
21-02-2011, 00:42
Zar nije APN: internet, username: telenor, Password: gprs, restartujes i sve radi bez problema???

Belgrade011
21-02-2011, 01:49
Dobio sam nov Ipad, kupljen u nemackoj (i receno mi je da je sim free), startovao ga i sve radi ok. Zatim sam ubacio telenor internet karticu (koja mi je u USB modemu sluzila kao mobilni internet), u gornjem levom uglu nakon pretrage mi se pojavilo "Telenor SRB 3G" i na pokazivaču 3 crtice. Dakle prepoznao je mrežu i povezao se, ali mi nikako ne uspeva da ga povežem na internet jer mi bez obzira na postavke (apn = net ili internet, a username i pass = ili prazno ili telenor 063). Poruka je "You are not subscribed to a cellular data service"

Šta se dešava, da li je neko imao ovakav problem.

Radi telenor, ja imam vec 3,4 meseca tu karticu i koristim je za net na IPAD-u.. inace IPAD svi iPad-ovi su simfree, ne postoje zakljucani tako da ne treba to da te brine.
Postoje dva problema uglavnom..

1. Moras tacno uneti apn username i pass.. imas ovde tacno na forumu sta treba ukucati (nisam pri ipad-u pa ne mogu da pogledam sada) ali ako ne nadjes samo reci i pusticu ti poruku sa parametrima.
2. problem koji sam ja imao je do samog telenora. Ako ti kartica nije prebacena za net, jako brzo potrosi kredit. Ja sam imao 300 dinara i otvorio 5 strana i onda mi je pisalo to sto i tebi. Dopuni kredit i prebaci za net tu karticu u korisnickom servisu i bice sve ok.
Garantovano radi, tako da ne brini.. :
ako treba jos nesto samo reci

Rakic90
21-02-2011, 02:53
Zar nije APN: internet, username: telenor, Password: gprs, restartujes i sve radi bez problema???

Ovo je tvoje pravo resenje problema. ;)

petarta
21-02-2011, 16:51
Da, to sam i sam shvatio sinoc. Sve vreme sam umesto passworda: gprs upisivao 063. Uplasio sam se da je uredjaj zakljucan (nisam imao informaciju da su svi sim-free).
Hvala svima na pomoci!

CiraEcchi
14-03-2011, 17:18
E sad ja :) Net mi radi sa user i pass a i bez ali brzina ne prelazi 512kbps bio u centru grada ili periferiji sto me chudi pošto primer kolega ima isti paket samo preko usb modema i njemu ide uvek oko 2mbps :( Da li je to do iPada ili da zovem telenor?