PDA

View Full Version : Iphone 4 nema 1Ghz procesor... wtf!?



conspiritor
19-02-2011, 21:17
Pogledajte ove rezultate testiranja link (http://www.anandtech.com/show/4177/samsungs-galaxy-s-ii-preliminary-performance-mali400-benchmarked)

Ja ovo nisam znao do sad :eek:
Odgledao sam celu prezentaciju IP4 i Ipada prosle godine i lepo su rekli da Ipad koristi A4 procesor na 1Ghz a za IP4 su samo rekli da korsiti A4 procesor ali ne i frekvenciju i naravno svi su pomisleli da je na 1Ghz!! Znaci kakav markentiski trik ovo je prevara veka...

Ispada cak da je IP4 sproriji od 3gs u renderovanju 3d-a... svasta....

priest77
19-02-2011, 21:26
Kakve veze ima na koliko mhz radi kada je telefon brz i sve radi brzo kada ga koristis.
Najverovatnije da su spustili clock malo da bi dobili na autonomiji, ali dokle god radi brzo i moze da pusta igrice kao Infinity Blade sa grafikom o kojoj ostali samo mogu da sanjaju, ne vidm razlog zasto bi se uopste opteretio sa brojkama o megahercima.

en3s
19-02-2011, 21:29
Negde sam procitao nisam siguran gde da je cpu ustvari undervolted iliti smanjen zbog , pregrejavanja aparata kao i potrosnje baterije . Meni licno nebitna stvar zato sto radi extra i sa tih 800

priest77
19-02-2011, 21:33
Odakle sada tebi 800mhz? :D

SloboUgljevik
19-02-2011, 22:05
Pa mjesec dana posto je izasao testovi su pokazali da radi na 800mhz.

conspiritor
19-02-2011, 22:19
Ma niko ne spori da on dobro radi, nego hocu da kazem kakvi su oni lopovi tamo u Apple-u znaci kakav trik jer svi su pomislili da radi na 1ghz bez obzira sto nigde ne pise evo i na gsmarena (http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-3275.php)pise da je na 1ghz...

@priest77
Ima veze kako nema, ako ne sad mozda kasnije kad izadju naprednije igrice takodje je vrlo bitno i zbog emulacije...

priest77
19-02-2011, 23:23
Zasto su lopovi ovi iz apple?
Oni nisu nikada rekli na koji takt im radi procesor vec samo koji procesor koriste, jer to i jeste najbitnije.
Znaci iPhone ima toliko optimizovan iOS da na 800mhz radi ono sto ostali ne mogu ni na 1000mhz, pa sad ti vidi sta ti je bolje. :D
Slicna je i prica sa fotoaparatima gde ljudi koji pojma nemaju o fotografiji biraju aparat koji imaj najvise megapixela, i to im je najbitnije

Pre bi se moglo reci da su ostali nesposobni jer moraju da podignu takt i time skrate autonomiju telefona i na kraju ne mogu da pustaju igrice sa grafikom sto moze iPhone.

conspiritor
19-02-2011, 23:34
To nije tacno noviji telefoni imaju dosta bolji hardver i autonomiju od IP4 a skoro su duplo jeftiniji...
Sto se tice sw i on je dosta napredovao na svim platformama(osim symbian...RIP :) ) e sad jeste da su sve iskopirali od Apple-a ali otom potom...

Znaci ceka se IP5, koji bi trebalo da ima nesto stvarno drugacije(znaci da ne menjaju samo masku) kako bi se izborili sa vec sada zajeabanom konkurencijom...

AKo opet promene samo masku... uzimam LG... :)

Dexy
19-02-2011, 23:37
Iz ovo testa se vidi da ajfon4 spada u donji prosjek sto se tice performansi ....ovi cortexA9 su strasni ,pogotovo galaxy II - 1ghz dual core ,1GB Ram, 1080p@30fps u 8.6mm :0.....Mogao bi Apple izgubiti bitku ove godine.....

conspiritor
19-02-2011, 23:48
Pa dobro IP4 se ne moze realno ni porediti s njima jel su ovo telefoni izasli pre neki dan i svu su dual core...
Ali da bude slabiji od 3GS pfff... mislim stvarno...
Pa koja je fora da nabijes ovolku rezoluciju i da telefon usporis za neznam kolko % a da je pritom ta razolucija neprimetna za ljudsko oko...

priest77
20-02-2011, 00:01
Ja tebe ne razumem, tebi su bitne samo cifre, dok u realnom koriscenju konkurencija moze samo da sanja cak i na 1000Mhz grafiku kao sto nudi iPhone na Infinity Blade na primer.
Ti kupi neki sto znas sigurno da ima 1000mhz i divi se tim megahercima :) (za nista drugo ni ne mozes da ih koristis) a ja cu se diviti mogucnostima koje nudi telefon na kome cak ni ne znam (niti me zanima) na koliko mhz radi.

Sto se tice rezolucije, apple sa retinom je uradio pravu stvar jer nema nista lepse od toga kada imas toliko ostru sliku da ne mozes videti pixele. Na ostalim telefonima ako hoces da vidis pixele mozes da ih vidis dok na retini kada citas tekst, imas utisak da citas stampanu stvar i sve je ekstra ostro.
Takodje i autnomija je vrhunska na iPhone, i naravno da tu veliku ulogu igra i taj procesor.

Markonatom
20-02-2011, 01:55
Pa realno je da ce telefoni koji su izbaceni pre par nedelja...dana.. imati jace procesore. Slazem se sa @Priest77 ovde se radi o trci o sto jacem procesoru a u stvari treba da razmisljamo o tome sta nam telefon nudi i zbog cega je vazna snaga procesora. U svakom slucaju na CNET-u sam skoro procitao da ce iPhone 5 doci sa novim A5 dual core 1Ghz procesorom( do 3 puta brzi), tako da ce i oni kojima je vazan sam naziv procesora mnogo znacit:)

valdy
20-02-2011, 02:00
i5 ce ih oduvati sve kad se bude pojavio,kako po specifikaciji,tako i u realnom vremenu,a o os je bespotrebno pricati,jer se tu vec sve zna!

Rakic90
20-02-2011, 02:23
@Conspirator

Jel ova tema ima neke veze sa tvojim nick-om ili kako? :)

conspiritor
20-02-2011, 12:49
Nebitno... ocigledno niste hardware entuzijasti, nema poente onda pricati o ovome ovde...

rikee
20-02-2011, 14:10
Za hardware entuzijaste treba da gledas PC i android forume jer oni svasta overclock-uju od racunara do tostera...za Apple zajednicu je bitno kako hardware radi u kombinaciji sa softwareom i tu je kraj...a sto se tice brzine, pogledaj ili jos bolje probaj iste aplikacije na 3Gs i iPhone 4 pa onda sudi dta je brze i bitnije.... mozda iP4 ima brzu flash memoriju? Mozda je u tom grmu zavera :-)

iSpirit
20-02-2011, 16:18
malko OFFl...da li iPod 4G ima 1GHZ Procesor?i koliko uopste ima memorije...radne naravno...