PDA

View Full Version : koji je bolji samsung galaxy tab ili ipad



stefkoss
19-02-2011, 20:35
sta je bolje od ovo dvoje.

mr.hide
19-02-2011, 20:37
ti si neki komicar ?
sta mislis sta je bolje dacia ili audi ?

1024
19-02-2011, 20:42
Za nekoga sa prosecnom platom bolja je Dacia.

Sto se dva tableta tice, ne svidjaju mi se ni jedan ni drugi, ali je iPad bolji. Samsung Galaxy Tab ima previse mana da bi se ozbiljno shvatio.

OzzY
19-02-2011, 20:44
Covek je dosao na iForum da pita da li je bolji iUredjaj ili Samsung uredjaj. :eek:
Stvarno mislis da ce ovo da se zavrsi u korist Samsunga?

Kiza82
19-02-2011, 20:49
@OzzY haha. Zaostaju za IPad- om ko m.... za veprom!

Predrag
19-02-2011, 20:56
samsung je igracka za decu (do 7god) :)

1024
19-02-2011, 21:08
Nije poenta u tome da mu mi slepo kazemo "iPad je bolji jer je iPad i ima i ispred Pad i ima jabuku i Steve Jobs je rekao da je magican i zato je bolji a samsung je bezveze samo zato sto je iz Samsunga i nema jabuku i zato mora da je losiji je l' da?" Od toga nema mnogo vajde, jer se takve poruke uglavnom odbacuju kao "Apple sektasi, sta oni znaju". Poenta je u tome da coveku damo kvalitetne argumente zasto su nasi omiljeni uredjaji bolji od konkurencije. (Ne kazem da to sto je Steve Jobs rekao da je magican nije kvalitetan argument, ali nekim ljudima treba vise ;) ) U suprotnom nismo nista bolji od Apple hejtera koji smatraju da je sve iz Apple-a precenjeno i beskorisno samo zato sto ima jabuku, iz Apple-a je i kosta 50% vise od konkurencije.

U slucaju Galaxy Taba, umesto podrugljivih komentara treba da objasnimo coveku da je Samsung samo pozurio da izbaci "konkurenciju" sto je pre mogao, bez da je sacekao da Google napravi verziju Androida koja podrzava tablete (Android 3.0), i da je zbog toga ostao na velicini uredjaja od 7 inca, koja je prevelika za telefon (sto taj uredjaj izmedju ostalog i jeste, sto mu samo daje dodatnu dozu neozbiljnosti) a premala za tablet, uredjaj koji ce postati prevazidjen istog momenta kad pocnu da se pojavljuju pravi Android tableti, sto je... samo sto nije. Na kraju, Galaxy Tab postoji iskljucivo da bi bio konkurencija iPad-u, sto generalno nije za pohvalu.

Vrlo je moguce da sve te argumente ne bi dobio na nekom drugom mestu, jer bi ga saleteli "Linux sektasi"* i poceli da pljuju po Apple-u zato sto je "zatvoren" i skup i da hvale sve sto u istom pasusu ima rec "open-source", i pogresno protumacenim argumentima bi mu iskrivili misljenje jednako ili vise od "Apple sektasa", (koji barem obicno nemaju nikakve argumente, cak ni pogresne ;) ) Kolicina kvalitetno argumentovane diskusije je kriticno mala i kod jednih i kod drugih, ali ovde barem nema pogresnih argumenata ;)

* objasnjenje termina je irelevantno za ovu temu, a predugacko da se njime bavim ovde. Ako neko ima zelju da me prozove na tu temu, objasnicu o cemu pricam, ali nece biti kratko :)

Sharky
19-02-2011, 22:28
Danas sam bas gledao Samsung Galaxy i prva mana mu je to sto je mnogo mali za jedan tableb gadget.
iPad sto se toga tice ima savrsenu velicinu.

somewhoo
19-02-2011, 22:56
@1024 respect!

stefkoss
20-02-2011, 12:14
ok hvala vam.

mr.hide
20-02-2011, 14:56
ti si neki komicar ?
sta mislis sta je bolje dacia ili audi ?

salio sam se malo, ali iz ove sale mozes naci odgovor na tvoje pitanje
sto se tice galaxy taba ,8jedan sam od prvih koji ga je dobio na testiranje :)
vip mobile su ih prvi uvezli, tako da sam imao ekskluzivnu priliku na jednoj konferenciji ,pre nego sto je pusten u promet ,da ga malo testiram
sve u svemu nije lose mada mnogo daleko ispod ipada ( mogu ga nazvati solidna kopija )

Tactman
20-02-2011, 15:29
U slucaju Galaxy Taba, umesto podrugljivih komentara treba da objasnimo coveku da je Samsung samo pozurio da izbaci "konkurenciju" sto je pre mogao, bez da je sacekao da Google napravi verziju Androida koja podrzava tablete (Android 3.0),

dok je za to vreme apple pljesnuo telefonski os na tablet od 9.7 incha, ali je to naravno genijalan potez:worship: pa na ipadu kad razvučeš telefonsku aplikaciju na 9.7" ona izgleda savršeno, ali na samsungu od 7" izgleda naravno bezveze...dakle, ipad+telefonski os, neprilagođen za tablete=genijalno! samsung tab+telefonski os, neprilagođen za tablete=propast! svašta se ovde komičnog može pročitati...

djoni1980
20-02-2011, 22:26
@stefkoss, uz ogradu da nisam koristio tab, već samo pogledao gomilu klipova na youtube i pročitao dosta tekstova:
- samsung ima ekran od 7 inča, ipad od 9.7". Sa stanovišta preglednosti (web browsing, filmovi, knjige), ipad je u prednosti, dok je galaxy tab lakši za nošenje.
- samsungov browser podržava flash, za razliku od ipada; s druge strane, na svim klipovima laguje za razliku od ipada
- tab ima kameru, ipad ne
- tab praktično nema softversku podršku, dok za ipad imaš milion igara i aplikacija prilagođenih baš za njega
- postoji 6 verzija ipada - sa 16, 32 i 64 GB rama, sa ili bez 3G, dok je tab samo jedan. Dakle svaki tab je telefon, dok ipad ne mora da bude.
- galaxy tab je generalno skuplji od ipada (što je po mom mišljenju suludo za ono što nudi)
Evo ti i jedan brz youtube klip za orijentaciju:
http://www.youtube.com/watch?v=I1EBIaBWLxM

1024
20-02-2011, 22:37
dakle, ipad+telefonski os, neprilagođen za tablete=genijalno! samsung tab+telefonski os, neprilagođen za tablete=propast! svašta se ovde komičnog može pročitati...

Nacin na koji je Apple preradio iOS za iPad mi se takodje ne svidja, ali je on barem preradjen. 2X mod za iPhone aplikacije je zamisljen kao prelazno resenje dok ne nalete programeri sa pravim iPad aplikacijama (i to se pokazalo prilicno dobrim prelaznim resenjem) Verzija iOSa za iPad je bila drugacija od predjasnjih verzija za iPhone, nije kao da su stavili iOS 3.0 na njega. Takodje, stock aplikacije su preradjene da podrzavaju rezoluciju/odnos strana ekrana iPada. Sve u svemu, bezveze ali zadovoljavajuce.
U slucaju Galaxy Tab-a, na njega je bukvalno stavljen Android 2. ... 1 ili 2, koji je vec poslednji bio u tom momentu, i to upravo ona verzija koja ide na mobilne telefone. Cak je i odnos strana onakav kakav se nalazi na telefonima upravo iz tog razloga. Slicna stvar je i sa velicinom, koja je direktna posledica ogranicenja te verzije Androida, odnosno Android Marketa, bez kojeg bi uredjaj bio skoro neupotrebljiv.

Kao sto rekoh, ni jedan ni drugi uredjaj mi se ne svidjaju. Ja sam misljenja da dobar tablet ne moze da se napravi bez full scale OSa... i/ili digitalne olovke. Ali kod ova dva uredjaja ipak postoji kljucna razlika. Kod iPada je OS prilagodjen hardveru (minimalno, ali je prilagodjen). Kod Galaxy Tab-a je hardver prilagodjen OSu.