PDA

View Full Version : 3gs fw3.1.3 bb 05.12.01 sim free???



salens85
17-02-2011, 19:29
Treba da podignem drugarici fw na 3gs-u na 4.x.x. E sada prvo što ona ne zna da li je telefon sim free i sad je moje pitanje kako to da se proveri??? Cydiu ima na telefonu (takvog ga je kupila). Da li postoji program poput forecast da se očitaju podaci i da se vidi da li je sim free?? Da li se sa kutije može pročitati i sl. ??

CJay
17-02-2011, 21:22
Otvori Cydiu i vidi da li imas instaliran Ultrasn0w. Ako imas, onda 90% nije simfree. Ako hoces, mozes da deinstaliras Ultrasn0w, restartujes telefon i vidis da li ce naci mrezu. Ako nadje bez njega, onda je simfree 100%. Za ovo sve treba da budes nakacen na WiFi.

salens85
17-02-2011, 21:26
Hvala puno na odgovoru. Trenutno nije telefon kod mene, tako da ću sutra proveriti, pa javljam ovde da li je uspelo.

woya90
17-02-2011, 21:33
obicno telefoni kupljeni sa cydia-om nisu sim free...

shO
17-02-2011, 22:05
Zasto ljudi koji nemaju iskustva izigravaju pametnjakovice i uvek se nude da rese neki problem ili rade restore/update a da pri tom ni sami nisu sigurni sta i kako trebaju da urade. I onda, obicno, nakon pokusaja, sve ostane samo pokusaj, jer kad krenu neke sasvim obicne stvari (za nas koji se razumemo u to) odmah pocinje kukanje i frka i jedno 300 novih tema sta kako gde pomoc upomoc itd..

ovo se odnosi na OP-a! Preporucio bih ti da se kanes toga i da nista necackas....

.stefan
17-02-2011, 23:26
shO,sta je OP?:)

shO
17-02-2011, 23:27
@.stefan

OP ili ti Original Poster

salens85
19-02-2011, 13:54
Zasto ljudi koji nemaju iskustva izigravaju pametnjakovice i uvek se nude da rese neki problem ili rade restore/update a da pri tom ni sami nisu sigurni sta i kako trebaju da urade. I onda, obicno, nakon pokusaja, sve ostane samo pokusaj, jer kad krenu neke sasvim obicne stvari (za nas koji se razumemo u to) odmah pocinje kukanje i frka i jedno 300 novih tema sta kako gde pomoc upomoc itd..

ovo se odnosi na OP-a! Preporucio bih ti da se kanes toga i da nista necackas....

Ako se ovo odnosilo na mene (predpostavljam) onda mi nije jasna kritika??? Po čemu si ti zaključio da se ja toliko ne razumem u tematiku?? Po mom borju postova??? Kao i što sam vidiš nešto malo sam duže od tebe na forumu ali dosta neaktivniji! Zar ne služi forum da se podele problemi i nauči nešto?! Ja iphone posedujem 3 godine i vrlo sam dobro upućen u skoro sve (imam 3g - uradio sam bezbroj update/restore i sl.). Zato mi je i drago da me neko uputi ka rešavanju mog problema, pošto nisam imao dodir još sa sim free telefonima... I nisam znao kako da to proverim (da je tako jednostavno preko cydie - Ultrasn0w). Drago mi je da na ovom forumu nema samo ''pametnjakovića '' poput tebe koji ipak žele da podele njihovo znanje sa nama.

Da se vratim na moj problem. Znači telefon nije sim free pošto radi samo pod Ultrasn0w-om. Zašto sam sve ovo pitao - pošto drugarica nije snimila ni jedan shsh u cydia-i niti na kompu sem 4.2.1+ nisam bio u mogućnosti da joj podignem fw na 4.1. Zbog toga je bilo postavljeno pitanje kako proveriti da li je sim free. Čekam custom od Byakuya. Pozzz

Byakuya
19-02-2011, 16:42
Nema potrebe od mene vise da cekas custom...sada mozes i sam da napravis svoj...:)


http://ih8sn0w.com

Poz