PDA

View Full Version : tel ne moze da pronadje GPS signal



goran23
16-02-2011, 18:10
imam 3gs 3.1.12 fw 05.11.07

imam iGO my way Balkan +
znaci ovu navigaciju:

http://isrbija.net/showthread.php?t=15606

telefon mi zaista tesko pronalazi GPS singal.tacnije desilo se 2-3x da nadje u citavoj nedelji pokusavanja.
moze li mi neko molim vas pomoci ili uputiti na temu slicnu ovoj,jer sam puno trazio a nisam nista nasao :(

darkozlopi
17-02-2011, 23:43
jesi probao da uradis restor?

goran23
18-02-2011, 00:07
pa zar se nece tel iskljuciti ako uradim restore?
meni treba uvek da se tel otlkjuca kad se ugasi,a ja to ne znam :(

shO
18-02-2011, 00:29
@goran23

O cemu ti pricas....? Da li ti uopste znas sta je restore? Kako se to radi? Kako se radi JB? Sta se sve sad moze uraditi a sta ne? Da li ti ista znas?!

goran23
18-02-2011, 18:33
pa care ja ne znam kako se radi JB. to mi je uradio drugar davno i sad sam skinuo navigaciju koju imam na tel-u ali mi slabo ili skoro nikako da uhvati GPS signal.
mene konkretno zanima sta mu treba uraditi da to moze da se popravi prijem signala jer od 3 kruzica on pokazuje samo onaj najmanji,znaci jedva.

nisam upoznat sa nekim detaljima u vezi telefona,ali mi treba navigacija koja ne radi bas kao mleko :( tj. tecno

shO
18-02-2011, 18:36
pa care ja ne znam kako se radi JB. to mi je uradio drugar davno i sad sam skinuo navigaciju koju imam na tel-u ali mi slabo ili skoro nikako da uhvati GPS signal.
mene konkretno zanima sta mu treba uraditi da to moze da se popravi prijem signala jer od 3 kruzica on pokazuje samo onaj najmanji,znaci jedva.

nisam upoznat sa nekim detaljima u vezi telefona,ali mi treba navigacija koja ne radi bas kao mleko :( tj. tecno

Sorry for your loss.

Imas iPhone a bukvalno ne znas nista na njemu ni o njemu.... Nice nice....

Sedi i citaj jedno 3-4h o svemu, pa razmisli o tome jos 2 dana i onda kad skontas sve osnovne stvari dodji ovde i reci da si skontao pa cemo ti onda objasniti. Jer ovako ne vredi. Ne znas ni sta je JB i kako se radi a kamoli da radis restore ili nesto drugo!

valdy
18-02-2011, 18:42
koliko samo materijala za moju temu...ajoooj!

moram da je otvorim :D

goran23
19-02-2011, 01:30
Sorry for your loss.

Imas iPhone a bukvalno ne znas nista na njemu ni o njemu.... Nice nice....

Sedi i citaj jedno 3-4h o svemu, pa razmisli o tome jos 2 dana i onda kad skontas sve osnovne stvari dodji ovde i reci da si skontao pa cemo ti onda objasniti. Jer ovako ne vredi. Ne znas ni sta je JB i kako se radi a kamoli da radis restore ili nesto drugo!
pa meni iPhone sluzi da obavljam osnovne telefonske funkcije i sad zelim da koristim navigaciju preko njega.

ne zanima me JB,jer mi je tel otkljucan i stvarno nemam vremena da ucim kako da otkljucavam iPhone.

i ti sedis tu za kompom i kuckas a postoje milion programa koje ne znas da koristis za programiranja,ali ti i ne trebaju.

mislim da sam bio veoma jasan sa mojim pitanjem.

znaci zanima me sta mogu da uradim, kako bih omogucio svom telefonu da ima bolji prijem GPS signala kod iGo My Way Balkan+ navigacije

Rakic90
19-02-2011, 02:09
Pa u principu nista, jer je tako koncipiran sam iPhone... Jedino da uradis taj restore i JB. Ako te mrzi da sednes i prostudiras, daj nekome da to uradi za tebe (ali samo ko se razume), da od ovog problema ne bi napravio jos veci (da se telefon trajno zakljuca i sl.).

Postoji 95% sanse da je problem u navigaciji nastao zbog ubagovanog software-a.

goran23
19-02-2011, 13:30
Pa u principu nista, jer je tako koncipiran sam iPhone... Jedino da uradis taj restore i JB. Ako te mrzi da sednes i prostudiras, daj nekome da to uradi za tebe (ali samo ko se razume), da od ovog problema ne bi napravio jos veci (da se telefon trajno zakljuca i sl.).

Postoji 95% sanse da je problem u navigaciji nastao zbog ubagovanog software-a.
hvala na vremenu
imam coveka koji mi je i otkljucao tel.znaci da ga pitam da mi uradi restore,ok.

software je skinut sa vaseg foruma i izgleda da radi za dosta ljudi.dao sam link u mom prvom postu.

da li treba da menjam fw ili samo da prvo uradim restore pa vidim kako ce mi ici?

darkozlopi
19-02-2011, 13:34
Za pocetak odradi samo retore na isti fw, pa vidi kako ce da se ponasa gps. Lako ces ga podici na neki drugi ;-)

egzo88
19-02-2011, 20:59
sho ne vredjaj decko ne zna neke info kao ostali zaludjenici razumem ga upotpunosti a ovaj forum sluzi da pomogne takvim ljudima!ni ti nisi znao od pocetka sta je sta pa si ucio polako kao i ja.elem imam i ja iosit problem i iblo je pitanja u vezi ovoga i donekle smo nasli odgovor a tj da iphone nema pravi gps kao navigacije vec da se oslanja vise na 3g mrezu npru nimbergu u nemackoj probao sam u gradu za 4 do 5 sekunde nadje bez problema cak i ispod mosta ili nadvoznjaka dok kod nas jedva nadje kako kada bar meni je tako

goran23
20-02-2011, 14:30
Za pocetak odradi samo retore na isti fw, pa vidi kako ce da se ponasa gps. Lako ces ga podici na neki drugi ;-)

hvala,dacu liku koji mi je otkljucao telefon da mi ga samo restore.primetio sam da kad ga uvek restore,uvek je nesto drugacije.jednom nisam mogao na net,jednom nisam mogao da koristim cydia,nekad je sve radilo :(


sho ne vredjaj decko ne zna neke info kao ostali zaludjenici razumem ga upotpunosti a ovaj forum sluzi da pomogne takvim ljudima!ni ti nisi znao od pocetka sta je sta pa si ucio polako kao i ja.elem imam i ja iosit problem i iblo je pitanja u vezi ovoga i donekle smo nasli odgovor a tj da iphone nema pravi gps kao navigacije vec da se oslanja vise na 3g mrezu npru nimbergu u nemackoj probao sam u gradu za 4 do 5 sekunde nadje bez problema cak i ispod mosta ili nadvoznjaka dok kod nas jedva nadje kako kada bar meni je tako

hvala na podrsci i ne zameram sho-u na malo ostrijem odgovoru. ipak imam 30 godina i poljoprivredni sam inzinjer,tako da mi ovo nije bas strucno polje :)

ti care rece da ima veze sa mrezom,znaci da li je 3g signal ili samo gprs,dok mi neko kaze da nema nikakve veze :( nego da ima direktno veze sa satelitom,nevazno do toga da li ima mreze ili ne :(

http://isrbija.net/showthread.php?p=169151#post169151

ja imam samo jedan od 3 kruzica (jacina GPS signala) i gde zivim ja uglavnom imam 3g mrezu.malo mi se nekad gubi,ali 80% je pokrivenost dobra.

znaci probacu malo da uradim restore,pa cu vam javiti kako i sta se desilo.ako u medjuvremenu neko ima neki predlog,prilog,molim vas da mi ga izlozite.

hvala na vremenu!!!

mallena
20-02-2011, 14:36
Izvini sto cu ti postaviti ovakvo pitanje,ali :
Da li si zainteresovan da naucis sta je JB i da li si zainteresovan da naucis nesto vise o svom telefonu i koje su mu sve mogucnosti?

goran23
20-02-2011, 14:39
naravno,voleo bih da znam vise,ali da je sve u domenu mojih shvatanja :D

sustinski, meni iPhone treba kao i svaki drugi telefon.ne krijem da uzivam u aplikacijama koje skidam preko hackula,ali takodje i ne krijem da imam nekad probleme sa njim koje ne mogu da resim,jer nemam adekvatno znanje.
kao recimo sad ova navigiacija koju imam,ali ne mogu da se oslonim na nju :(

mallena
20-02-2011, 14:49
Onda ti kao i svi drugi,na ovom mestu,zelim pomoci :)!
Tvoje je da za sada nista ne diras i citas ono sto ti ponudimo...:) Naravno trebace malo vremena ali tako ces biti siguran i ustedeces koji euro a kasnije ces i ti moci da pomognes ostalima :)!
Kao sto vidis niko od nas nije naucen rodjen i nismo za iPhone rodjeni vec smo skupljali znanje :)!
Za pocetak vidim da imas unlockovan telefon sto znaci da je skinut sa mreze!Zato ti ne preporucujem da odmah ne radis restore dok ne procitas neke od osnovnih stvari :)!Jer moze da se desi da ga slucajno zakljucas :)!
Hajde prvo da iscitas osnovne termine oko iphone-a :)! ovde su su ti osnovni termini :) :
http://isrbija.net/showthread.php?t=2822

goran23
20-02-2011, 18:38
ok,pregledao sam ih

moj telefon je tethered :)

mallena
20-02-2011, 19:20
Ok sada mi reci imas li shsh's ove i za koje fw?
Shsh's pored cydia-e mozes pogledati i putem tinyumrella-e :)!

egzo88
21-02-2011, 13:04
ima veze sa 3 g mrezom i zavisi da li imas telenor ili vip karticu itd jer smo probali obicna traljava navigacija nadje za par sekundi signala kod nas dok se 3gs muci jos i nista ili jedva uhvati kako kada zato odluka kupiti navigaciju bacis 100 evreja a tel za zezanje i druge stvarcice dok ne ziadje nov iphone za koga kazu da ce imati pravi cip za navigaciju ali i pitanje sta im to znaci pravi :D

goran23
21-02-2011, 17:36
ok,u medjuvremenu sam malo se nacitao i ugradio sam sebi 4.2.1 ali sam ostavio sebi isti fw,tj. 05.11.07

skinuo sam i umrella i kaze da mi je SHSH: iPhone 3gs 4.1 (8b117)-2467560598924



znaci u sustini iPhone je batina za navigaciju :(
sa li moze da se koristi? ili je bas toliko losa da ne moze covek ni da sa osloni na nju :(

mallena
21-02-2011, 17:58
Moze da se koristi :)!Samo potrazi temu iGo navigacija balkan ili tako nesto :)!
Edit: Otvori Cydia-u i klikni na :Make my life easy!

goran23
21-02-2011, 22:34
ne vidim tu opciju make my life easier u cydia

evo opet sam ubacio istu navigaciju i opet imam isti problem,jebe me pronalazak gps signala
doduse danas ubi sneg.videcu kad se prolepsa vreme :)))

lcf13
22-02-2011, 11:38
probaj naci iGOmyway bez balkan, ja imam tu i radi savrseno, u npocetku sam mislio da je problem sa modem firmwareom daje podignut na 06.15(tad nebi GPS radio) medjutim kako vidim modem je 05.11 iOS 4.2.1 znaci da probas sacekati da se proljepsa vrijeme(mad i kod mene snijeg pada al ne vidim smetnje) i pocinjem misliti dea je do same applikacije... pokusaj u svakom slucaju ne kosta te nista osim malo druzenja sa comp + iPhone-om!!

goran23
22-02-2011, 16:02
ok,testirao sam danas i konacno lepo radi.
gresi u nekih 50-100 m,znaci kad vec treba da skrenem onda mi on kasni sa porukom da treba da skrenem.sreco vidim sliku pa naslutim unapred da je to ta ulica.
da li je to slucaj i sa ostalim navigacijama,znaci da nisu 100% precizne? mislim naravno samo na telefone,jer obicne navigacie mnogo bolje to odradjuju

zahvaljujem se svima na pomoci i mogu da vam kazem da pomocu vasih saveta sam sam uspeo da stavim novi OS a sacuvam stari fw i navigacija radi mnogo bolje kao i sam telefon.

:vb_happy::vb_type:

driver
22-02-2011, 16:31
Navigacija na 3G/3Gs je neupotrebljiva u Beogradu i slicnim gradovima, smeta joj svaka kuca i drvo pa laguje, secka, radi kako treba samo na Novom Beogradu. Tek na iPhone 4 GPS radi kako treba, nalazi signal i u stanu.

egzo88
23-02-2011, 00:51
samo klikni hvala ako smo pomogli :D