PDA

View Full Version : downgrade to irelasms 2.0.6.2.



lijadjo
04-02-2009, 19:02
Umm... yes you have to uninstall the current one, via cydia.
I also via SSH, erased the com.spiritoflogic.iRealSMS2.plist file that I found in the private/var/mobile/Library/Preferences directory.. not sure if it was necessary but I did it anyways.
then I rebooted phone.
I then copied the deb file into my root dir on the phone via SSH.
I downloaded via cydia mobile terminal.
now launch mobile terminal.
type in the following(excluding the numbers of course):
1) login root
now it will ask for a password and unless you changed it, it should be
2) alpine
you should now be logged into the root dir... type in the following command
3) dir
this is just to see the files in the direrctory... if you put the file via SSH where I told you, it should show up here... now to install it type
4) dpkg -i irealsms2.0.6.2.deb
it should be installing it now. But it wont show up in the springboard without a respring.
Now you can exit the mobile terminal.

The rest is simple, just follow the instructions on replacing the files in the crack via SSH and fixing them with the appropriate permissions... there should be a txt file in the package with the details. Let me know if this works for you. Worked for me

also before it would work I had to go into the irealsms settings and select to erase all SMS... might have just been my problem, but I thought I would just throw it out there...

http://www.megaupload.com/?d=7BKG4914

radi mnogo zeljeni quick replay..

skosan
05-02-2009, 23:29
cek, samo...znaci....imam ovaj 2.0.7.2...ne moram da ga brisem?
skinuo sam mobileTerminal, ali fajla nema u rootu...prebacio sam ga preko disk-aid-a i nema ga...kucam dir i izbaci mi samo :

iphone: root# dir
Library Media

da nisam nesto propustiO?

:)

lijadjo
06-02-2009, 01:03
procitaj pazljivo moras skloniti tu verziju i preko winscp-a ukloniti fajlove gore navedene i samo prati
uputstvo.. pretpostavljam da ti koristis mac, ali postupak je isti ...

skosan
06-02-2009, 02:06
jok, PC user ;D

aj instaliracu i taj winscp...
ali znaci, bas u root treba da ga ubacim? nije mi jasno sto ga terminal nije nasao...ali probacemo opet...znaci ukloniti staru verziju...pa jovo na novo :)

javim sta uradim :)

lijadjo
06-02-2009, 02:09
korisim winscp, ne znam sta je disc-aid ili kako vec, samo prati uputstvo..

skosan
06-02-2009, 02:12
disk-aid je isto to sranje, pregled foldera na fonu....

aj skinem u ovaj winscp, pa javim sta bude :)

tnx

skosan
06-02-2009, 02:44
evo odradio....ali nema irealsms ikonice... :/

unistalirao stari, tj onaj 2.0.7.2 i odradio sve...inastalio preko mobilteterminal-a, i prebacio crack files...ugasio, upalio...i nema :)

sunce mu...negde sam omanuo...


i provalio sam sta je bila fora, zasto nije video fajl u disk-aid....zato sto kad otvoris winscp odmah si u private/var/root...
a u diskaidu si bas u glavnom meni-u, kao kad otvoris my computer na kompu.,..

pokasacu sutra opet...ne kontam gde sam omanuo...

2.1 je fw ako znaci nesto :)

lijadjo
06-02-2009, 03:13
pokusaj opet ja sam iz treceg puta uspeo, i radilo je bz cracka koji si skinuo, ali ja sam ga stavio tek kada mi se pojavila ikonica, ali
radilo je i bez toga

skosan
06-02-2009, 03:34
evo sad se pojavila ikonica...ubacim krek gde treba...resetovao...i nista...opet mi pise demo...

uzas :)

a sta mu dodje ovo:

SSH every file to the corresponding directory , apply 4755 permissions to iRealSMS_ and 0755 to iRealSMS.dylib.
again , iRealSMS_ goes to /Applications/iRealSMS and iRealSMS.dylib goes to /Library/MobileSubstrate/dynamiclibraries

Thanks

Credits : Nadeem97 . GIVE CREDIT FOR GOD SAKE , you cheap chinese !

mislim na to, apply 4755 i ono 0755....?
to ne kontam...

ja sam radio : again...pa to sto pise :)



p.s. mozda je ipak bio i problem, sto nisam obrisao sve poruke,a?

jesi ti brisao, ili.....

mozda ga to *ebe :)

EDIT:

skontao sam to za permission, ali vec kad sam kopirao te fajlove, stoje te cifre...

a irealsms i dalje stoji da je DEMO :)

skosan
06-02-2009, 04:52
djavo mi nije dao da spavam, pa sam moram da reshim ovaj problem :)

naime, instalirao sam sve po upustvu...ali opet bilo DEMO....
i onda sam ishao kao da kupim...ukucaj sledeci serial: 6D88Op5Wxup i sve radi kako treba :)

quick reply mi nije toliko bitan, ali cu ga probati da li sljaka :)

znaci, radi sad punom parom :)

p.s. kod seriala da 6D88O(slovo O) :) i obratite paznju na velika i mala slova...

poz

lijadjo
06-02-2009, 12:01
vidis meni je radio odmah bez ikakvog crack-a, samo sam odradio to preko terminala i respring i to je to...

djn125
26-02-2009, 00:49
znaci nece,popizdeo sam majke,sve odradim,nadjem u mobile terminal irealsms i kao instaliram ga sa onom komandom dpkg i nema ikonica,probo sam vise puta ceo postupak nista,i restartovo sam telefon vise puta...mozda cu da ispadnem glup al nema veze.Sta je respring? ;D ::)

djn125
26-02-2009, 00:51
i da imam 2.2 software

AwaX
26-02-2009, 13:08
znaci nece,popizdeo sam majke,sve odradim,nadjem u mobile terminal irealsms i kao instaliram ga sa onom komandom dpkg i nema ikonica,probo sam vise puta ceo postupak nista,i restartovo sam telefon vise puta...mozda cu da ispadnem glup al nema veze.Sta je respring? ;D ::)

easy yo. instaliraj sb settings iz cydia. procitaj malo kako se pali jer nemas ikonicu za pokretanje (treba da slajdujes prst preko status bara). tu imas opciju respring sto ti je inace kao refresh ekrana. inace pored toga sb settings ima jos dosta extra stvari. videces i sam.

djn125
26-02-2009, 14:40
c,nista.pojavila se ikonica ali nece da ulazi u program.pogledaj sliku pri instaliranju u terminalu to je terminal sa kompa ali isto mi pokazuje i sa telefona

skosan
27-02-2009, 19:13
da li imas instaliran xsellize source u cydia-i??

a sto se tice ikonice, i mene je zezalo to, ali sam provalio, da moram jos neku app da ubacim, i ikonica se sama pojavi :)