PDA

View Full Version : Windows ne prepoznaje IPHONE 2G :(



Belgrade011
13-02-2011, 23:27
Windows 7, kad ukljucim iPhone 2G preko kabla u racunar pojavi mi se da windows ne prepoznaje ovaj uredjaj odnosno unknown device i da nije properly installed..
e sada, na telefonu je uradjeno brisanje svega pa i sistema. (devojka htela da obrise podatke) pa je obrisala sve.
Sada mi je na telefonu kabl i slika za ITUNES medjutim iTunes ga ne prepoznaje i ne mogu da mu instaliram sistem nijedan :(
na lap topu imam XP probao sam tamo i tamo pise da je instaliran driver ali da je evidentiran kao unknown device.. tamo nemam ITunes pa cekam sada vas savet da vidfim da li mozda treba da instaliram neku stariju verziju ITunesa ili? :((
upomocccccc

alexandargh
13-02-2011, 23:38
Moraš da ga ubaciš u DFU mode. Ovde (http://www.isrbija.net/showthread.php?t=554) imaš uputstvo kako. ;)

Posle toga naravno restore.

Belgrade011
13-02-2011, 23:44
Ubacim ga u DFU mode, medjutim napise da windows ne prepoznaje uredjaj
pise unknown device
tako da ga ne vidi ni u iTunes-u
i ne mogu da uradim onda ni restore :((

alexandargh
13-02-2011, 23:49
Probaj da restartuješ kompjuter, da promeniš USB port. Preporučujem ti da ubaciš u onaj sa zadnje strane pošto ni meni nekad neće da prepozna napred. Ako ni to ne uspe, pređi na drugi kompjuter. ;)

Belgrade011
13-02-2011, 23:53
promenio sam desktop i dva lap topa i isto mi prijavljuje
plus Device driver software was not successfully installed
i kad kliknes na to pojavi mi se UNKNOWN Device
i kad se klikne i na to
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)

Belgrade011
14-02-2011, 21:03
da li je moguce da niko nije imao slican problem??

pashutin
14-02-2011, 21:08
Ako googlanjem nisi nista saznao, a sve si isprobao ,onda ti ne gine servis, jer ako je ploca otisla, ne pomaze nista :-(

Belgrade011
14-02-2011, 21:09
pa malo mi je neobicno da ploca crkne samo zbog toga sto se islo na erase all data..
mada..

komsa
14-02-2011, 21:20
ili ti je nesto crklo ili ga ne stavis u DFU mode......nema trece

Belgrade011
14-02-2011, 21:48
ili ti je nesto crklo ili ga ne stavis u DFU mode......nema trece
pa ostane crni ekran i tada i prijavi da je ponovo ukljucen telefon ali pise da windows ne prepoznaje uredjaj.. znaci jeste u DFU..
cak se upalio i pojavio se kabl i itunes slika na displey-u
ali ne vredi, ne prepoznaje ga windows i to ti je..
probao sam da obrisem sve apple aplikacije i drivere i opet nista..
non stop prijavljuje da ne UNKNOWN Device..

mister
14-02-2011, 22:47
Probaj ovo ako je win 7 desni klik na my computer zatim properties u xp control panel ,system,hardware .To je put da udjes u device manager ,zatim klikni na universal serial bus controlles i tamo desnim klikom izvrsi uninstall svih usb ,posle toga restartuj computer sacekaj da se ti driveri ponovo instaliraju automatski i probaj da prikljucis iphone

Belgrade011
15-02-2011, 12:32
Probaj ovo ako je win 7 desni klik na my computer zatim properties u xp control panel ,system,hardware .To je put da udjes u device manager ,zatim klikni na universal serial bus controlles i tamo desnim klikom izvrsi uninstall svih usb ,posle toga restartuj computer sacekaj da se ti driveri ponovo instaliraju automatski i probaj da prikljucis iphone

prodao sam ga za delove.. :)
nisam mogao da se maltretiram vise.. :(

kantagara
17-02-2011, 21:39
i meni se sad ista situacija desava :brickwall: ni u DFU modu nece uvek pise unkown device.... Mozda je kabel otisao zato sto sam kod kuma koji ima iPhone normalno prikljucio (doduse to je bilo proslog meseca :D ) i prikazao mi je da se baterija puni.A preko ovog kabla jedino mogu da ga punim tako sto iskljucim fon....

kantagara
17-02-2011, 23:05
do kabla je milion posto. Sad sam na ubuntuu i iz prve mi se puni...samo jos da skontam kako da instaliram novi OS preko ubuntua a da nemam iTunes....

marinkovp
23-07-2011, 18:57
i meni se sad ista situacija desava :brickwall: ni u DFU modu nece uvek pise unkown device.... Mozda je kabel otisao zato sto sam kod kuma koji ima iPhone normalno prikljucio (doduse to je bilo proslog meseca :D ) i prikazao mi je da se baterija puni.A preko ovog kabla jedino mogu da ga punim tako sto iskljucim fon....

To se meni uprawo desava... da li si utvrdio da je do kabla??? .. ja nemam nikoga ko koristi iphone da proverim..isto kad isklj tel puni mi se a owako kad prikljucim ne prepoznaje mi komp...

lcf13
26-07-2011, 13:00
ma samo odradi jailbreak i cekiraj opciju hactivate!
dakle :
1.redsn0w 0.9.4
2. 3.1.2 ipsw
3. kad te redsn0wpita da "browse for firmware" biras 3.1.2
4. pratis uputstva i zavrsis sa jailbreakeovanim iPhone-om
5. ZA UNLOCK:
6. otvoris cydia
7. uradis complete upgrade
8. instaliras "bootNeuter"
9. otvoris bootneuter i zavrsis unlock!
10. iTunes ce prepoznati iPhone kako treba!
11. OPTIONAL:
ako ne zelis da sam radis jailbreake onda lijepo pogledaj temu iOS4 na iPhone 2G! samo sekciju iznad!
imas download linkove i sve sto ti treba da ne radis sam jailbreake!