PDA

View Full Version : Iphone 3g16gb, 3.1.2 05.11.07 upgrade na 4.1 pitanje



n1n3
09-02-2011, 11:43
Pozz svima. posle dobrih godinu i po dana odlucio sam da predjem sa 3.1.2 na 4.xx. Isto toliko nisam bio ni aktivan na forumu pa sam koliko sad gledam po forumu, totalno ispao iz fazona. Pretrazio sam temu iphone tutorials i nasao po meni najbolji tutorial za JB+unlock na 4.1 http://isrbija.net/showthread.php?t=13429

Citajuci ovaj tutorijal, nisam naisao na neku stvar koja mi nije jasna sem zadnje. Naime, treba da skinem original 4.1 fw, ok, onda treba da skinem custom 4.1 po mom izboru, i to je ok. jailbreakovanje pomocu redsn0w-a mi nije strano, i to ne predstavlja problem. E sad pod tackom 4. treba da se doda jedna linija u hosts file. to mi malo nije jasno ali pretpostavljam zbog cega se to radi. E sad kao zadnja stavka u tutorijalu pise da preko itunes-a pomocu SHIFT + RESTORE treba da izaberem custom fw koji sam skinuo i odradim restore. E to me pomalo brine. zato sto pre godinu dok sam pratio desavanja sa JB, vazilo je zlatno pravilo a to je da restore preko itunes-a je moguc samo na aktuelnu verziju FW-a (u ovom slucaju 4.2.1). E sad posto je tutorial pisan u novembru, verujem da je u to vreme bio aktuelan 4.1 firmware pa se ovo podrazumevalo kao normalno. however sad nije tako. pa me zanima da li cu bez problema moci da restore-ujem na 4.1 preko itunesa?

Da li u stvari ona modifikacija hosts file-a omogucava restore na prethodne verzije?

Telefon je kao sto sam napisao u imenu teme s tim sto nije sim free i u Cydii imam SHSH: 4.0 4.0.1, 4.0.2, 4.1, 4.2.1

I zanima me kako funkcionise multitasking na 3g modelu. prilikom odabira custom fw 4.1 ja sam izabrao onaj koji ima wallpaper, battery % a nema multitasking, zato sto se plasim da MT nece raditi kako treba. pa ako nije problem nekom korisniku koji ima 3g sa multitaskingom da napise svoje utiske...

Hvala unapred i izvinjavam se zbog nabovskih pitanja :)

zlatkokrunic
09-02-2011, 13:43
posto imam sve te shsh fajlove mozes opusteno preci na bilo koji od tih firmware-a....

ja sam do sada na par 3g telefona uvek stavljao sa wallpaper i battery %......

po mom misljenju nemoj stavljati multitasking...jer je 3g telefon i ovako spor na 4xx...softverima...
otprilike ako zelis sto brzi tel...onda samo ostavi battery % jer sam cuo da ga i wallpaper usporava poprilicno...

pa sad ti razmisli vidi sta ti se vise svidja bolji softver ili brzi tel...

a mozes probati i jedno i drugo, pa sam da odlucis....

znas li da sredis host file?

n1n3
09-02-2011, 13:50
pa nikad nisam radio ali ima u tutorial sekciji kako se unosi tako da mi to nece predstaviti problem. Tako sam i mislio za multitasking, ali eto skinuo sam onaj sa wallpaperima pa cemo videti.

mada mi i dalje nije jasno, da li ce klikom na SHIFT + RESTORE, itunes prihvatiti stariji firmware od aktuelnog???

zlatkokrunic
09-02-2011, 13:53
da, nista se ne brini mozes ga dici na 4.1
ono upustvo je ODLICNO samo ga fino isprati i nema problema....

(a ako ti se to sve opet ne svidi...mozes se vratiti na 3.1.3)

n1n3
09-02-2011, 14:32
hmm zanimljivo. naisao sam na problem sa hosts file-om. nema ga :D kad odem na windows/system 32/ drivers, nemam etc folder. koristim win7 64 bit


Edit: resio problem

miodrage
09-02-2011, 15:01
@n1n3: posto ni ja nemam hosts file, ajde napishi kako si resio problem?

n1n3
09-02-2011, 15:07
samo da napisem da sam uspesno podigao 4.1 bez ikakvih problema. u procesu sam stavljanja neophodnih aplikacija iz Cydie i vracanja kontakata :D

A sto se tice hosts file-a, nisam imao ni ETC folder a kamoli hosts file. Preko Total Commander-a. Kad sam pratio putanju preko windows explorera, naravno i folder i fajl su bili tamo, samo sam ga editovao prateci uputstvo i PAF problem solved...

zahvaljujem Zlatku na pruzenoj pomoci i Byakuyi na fantasticnom a ujedno i lakom tutorialu..