PDA

View Full Version : Da li se isplati platiti vise zarad GPS-a?



Boki
09-02-2011, 05:20
Naime, koliko sam razumeo, iPad bez 3G funkcije nema GPS cip!
Mislim da je to glupost, ali ne pitam se, tako da sta da radim...

Po mom misljenju, ako cu vec da uzimam iPad, glupo je nemati funkciju GPS-a na takvom uredjaju/gedzetu.

Ono sto me intersuje, je vase misljenje, da li se isplati dati 129usd vise zarad toga?

Odnosno, za te pare koliko je 16GB+3G mogu da uzmem 32GB bez 3G-a, i jos da mi ostane..

Sta bi ste vi uradili?
Da li je 16GB dovoljno?

Imam 16Gb iPhone, i nisam ga nikad napunio, ali kontam da je iPad sasvim druga prica :)

Hvala na odgovorima unapred!

Pozz!

woya90
09-02-2011, 05:55
po meni se ispalti dati jos 130$ (ako imas naravno) za 32GB+3G

ti me bi resio 2 problema( i vise GB i GPS )... a ovako bi se ipak mozda kajao da si uzeo viseGB bez GPS ili manje GB sa GPS-om....

somewhoo
09-02-2011, 06:04
Ako imas $ bolje sa GPS-om. Da se nebi pokajao kasnije..

Boki
09-02-2011, 06:05
Pa to nije $130+ nego je vec $230+ u odnosu na 16gb wifi.
Ja sam prvenstveno hteo da uzmem 16GB WiFi model, pa sam onda saznao da nema GPS, i smorio se sto je identican model samo sa 3G $130 skuplji.

@somewhoo
I ja mislim tako.
Tako je bilo i kada sam uzimao iPhone. Hteo sam od 8 i na kraju uzmem od 16GB :))
Reko', aj kad vec uzimam...

woya90
09-02-2011, 06:35
nismo se razumeli...
ako se zbog GPS-a dvoumis...onda definitnivno uzmes taj od 16Gb+3G... da posle ne bude sto nisam uzeo ....mada iskreno ne vidim drugu svrhu GPS-a osim zbog navigacije...koju mozes i na iPhone da stavis...

po meni je dobitna kombinacija 32GB+3G... u tvom slucaju 16GB+3G

Rakic90
09-02-2011, 07:04
Iskreno, koj ce ti GPS? Za navigaciju u kolima? O.o Bezveze onoliki display da stavis, samo ces saobracajku, ne daj Boze, da napravis... Ostaje jos samo Google maps, sta ce ti i to?

Jedino za sta taj 3G model vredi je bas to, 3G! Imas net gde hoces i kada hoces. Ja sam imao 32GB WiFi i smorio me je posle 2 meseca, pa sam ga prodao... :P

Tako da, ako zavisis od neta, uzmi 3G, ako ne, onda nemoj. Vezano za memoriju ti ne mogu pomoci. To ti najbolje znas za sta ces koristiti iPad (da li ces gledati dosta filmova, igrati dosta igara - imati puno aplikacija).

I poslednje, zasto sada uzimas iPad, kada ce za mesec dana da najave novi, a sigurno ce stici u prodavnice do aprila?

iKnez_95
09-02-2011, 10:35
Isplati se itekako. Prvestveno zbog 3G, pa poslije zbog navigacije. iGo izgleda prejako na velikom ekranu. Moj stari ga koristi u Touaregu, i nema problema (nije jos napravio nijednu saobracajku ;) ) Ja imam 3G 32GB, i trenutno mi je napunjen malo vise od pola. Tako da ako imas mogucnost, uzimaj 32GB, 3G model.

AlexPa
09-02-2011, 10:35
Ako ti treba navigacija, kupis lepo na popustu u tehnomaniji gps prestigio 4150 inace odlican uredjaj za 8000 din plus micro sd kartica, ubacis mape i novi igo i koristis navigaciju ko covek :-)

Belgrade011
09-02-2011, 11:34
Covek je lepo pitao da li se isplati, a ne vase misljenje sta je bolje.
Naravno da se isplati ako imas novca.Pored GPS-a jako makar meni bitna stvar je 3G!!
Mi zivimo u Srbiji gde nije sve pokriveno WiFi konekcijama. Meni se cesto desava sednem u kafic narucim pice i probam da se konektujem a oni mi kazu pa ne radi WiFi, druga stvar na putovanjima. Isao sam za Novu Godinu u Bec, sve vreme u Busu sam bio na netu zahvaljujuci 3G modelu,telenor kartica unutra. Treca stvar, odes na selo kod rodbine .. recimo (navodim primer) mislis da ces naci WiFi konekciju? a hitno ti treba net da proveris postu i slicno. Sada ce neki reci pa imas telefon, a ako bi tako okarakterisali onda bi sve moglo preko telefona a lap top i ipad su po tom kriterijumu apsulutno nepotrebni.
I da ne duzim vise. VREDI!! ne samo zbog GPS-a vec i zbog gore navedenih stvari.
ali to je samo moje misljenje...
srecno u kupovini :)

Boki
09-02-2011, 13:59
Hvala na odgovorima.

GPS na iPhone ne mogu, jer imam 2G koji sam uzeo jos pre 3 god :D
Njega planiram da se resim, pomalo mi dosadio, i da se na neko vreme pustim u HTC vode, ali nebitna prica sada...
Koristio bi mi GPS na iPad-u, ne zbog navigacije u kolima, nego zbog navigacije uopste, na putovanjima pogotovo. Uh al bi mi znacio jedan prosle godine da sam ga imao :))
Naravno, imati 3G kao mogucnost je uvek dobra, tako da ne moze da skodi.

iPad bi mi prvenstveno sluzio za zezanciju, net, mail i verujem da bi se cesto igrale igrice na njemu, pogotovo od strane devojke :D
A verujem da je i za nki deo posla, iPad elegantnije resenje od netbook-a svakako.

To sa novim iPad-om je interesantna prica, vidim da je medju vestima i ta da je apple pustio iPad 2 u proizvodnju, ali samo da ne bude slucaj kao sa iPhone-om 2G i 3G - skoro pa bez razlike.

Naravno da cu sacekati, da vidim sta to Steve kuva, a ionako mi iPad ne bi doneli iz USA pre kraja maja, tako ako stvarno do tada izadje dvojka, i bude bolji, uzecu njega, podrazumeva se :)

.stefan
09-02-2011, 16:59
malo ti je 16gb idi na 32...

Boki
09-02-2011, 19:07
A bre, aj stani mi na muku jos malo :D
Zezam se, cekam da vidim sta je sa tom dvojkom.
Vidim da najavljuju prednju kameru, tanji i laksi ipad, verovatno prelazak na widescreen, i vece memorije. Nadam se da ce za sadasnju cenu da bude vise memorije. To mi je ok :)

somewhoo
09-02-2011, 19:29
Eh.. To i ja cekam.. :)
Ipak sa prednjom kamerom, skajp, bleja u krevetu... :)

Boki
09-02-2011, 21:01
To to...to mi je vec ok, pogotovo sto koristim skype u poslednje vreme sve vise i vise!

markofpp
10-02-2011, 17:16
Ja sam drzao u rukama, tj imao na korishcenju jedno 15 dana Ipad 64 bez kartic i radio mu je gprs, instarioa sam IGo, ali nije radilo perfektno, tako da znam provereno da ima Gprs u sebi i obican model...

Belgrade011
10-02-2011, 17:18
Ja sam drzao u rukama, tj imao na korishcenju jedno 15 dana Ipad 64 bez kartic i radio mu je gprs, instarioa sam IGo, ali nije radilo perfektno, tako da znam provereno da ima Gprs u sebi i obican model...

Obican model nema GPS!!
dovoljno je da odes na www.apple.com i pogledas specifikaciju ako vec neverujes ljudima ovde.

markofpp
10-02-2011, 17:23
Prvo ja sam ga imao kod sebe, kada sam izashao iz zgrade ona me ne lociroa i nashao, posel par dana kod jednog druga u barsi sam opet napolju probao i locirao me je, ali nisam nista vishe koristio...
Tako da neznam sta su napisali ali meni je to radilo...

igne
10-02-2011, 17:26
Kako moze WiFi model da ima gprs ili si mozda pogresio pa mislis na GPS u sebi? U svakom slucaju, nema ni jedno ni drugo. Ja sam imao iPad WiFi model i taj nema navigaciju niti 3G mrezu jer nema slot za micro sim karticu, ja ne znam sta si ti isprobavao...


Edit: To sto te on locira je nesto sasvim drugo, verovatno si bio jos zakacen na WiFi i zato te na osnovu lokacije same mreze pronasao a ne zato sto ima GPS.

Boki
10-02-2011, 18:26
100%, na osnovu wifi-ja ti je nasao lokaciju, zato i nike bio bas precizan.
Meni to radi na iphone-u, i nije merodavno!

Villa7
10-02-2011, 21:36
Ja sam drzao u rukama, tj imao na korishcenju jedno 15 dana Ipad 64 bez kartic i radio mu je gprs, instarioa sam IGo, ali nije radilo perfektno, tako da znam provereno da ima Gprs u sebi i obican model...

druze ti ne kontas sta pricaju ovde nije rec o GPRS nego o GPS-3G << svejdedno ti sto pricas nema smisla kako ce imati GPRS kad nema karticu vidi se da se razumes dovoljno....

markofpp
10-02-2011, 21:41
druze ti ne kontas sta pricaju ovde nije rec o GPRS nego o GPS-3G << svejdedno ti sto pricas nema smisla kako ce imati GPRS kad nema karticu vidi se da se razumes dovoljno....
Izvini druze, nisam ni jednom rekao da se razumem, a i pogreshi sam u izrazu moj Ipad, radi kao da ima GPS, a ako imash Ipad, ti proveri, ne znam sta drugo da ti kazem. Ipak se ti razumesh dovoljno...