PDA

View Full Version : Tethered JB 4.2.1 bb 06.15.00 sa redsn0w - Greenpois0n untethered



cocodix
09-02-2011, 01:04
Ne znam koliko vas ima sa ovakvim tel (osim mene) ali mislim da bi trebalo otvoriti temu pošto gdje god sam pisao nigdje konkretnog odgovora nije bilo

kolega sa foruma, ZORAN.MakedonijA (http://www.isrbija.net/member.php?u=9184) je prešao sa GP preko redsn0w-a i radi mu

ZORAN.MakedonijA (http://www.isrbija.net/member.php?u=9184): kako sto ti je tel napravljen sa redsn0wom ...4.2.1 i nemozes bez redsn0wa da ga ukljucis ali si ga aktivirao vec i imas cydiu i sve ostalo ... ukljucis GreenPois0n RC5 4.2.1 u dfu mode i postaje ti Untethered tell cak ni lloader se ne pojavljuje .. :vb_happy:

znači, da li je još neko radio ovo, da li sve radi, i ukoliko nije problem neka podijeli sa nama, kako, šta i gdje :)

Kapetanili
09-02-2011, 01:35
Isto sam to uradio i upravu je, ne pojavi se loader jer vec imam cydia od prije i sve ostalo mi je radilO ok. Ali juce sam uradio restore jer sam imao problem sa primanjem sms poruka ( problem se pojavio prije jailbreaka sa GP i nisa skontao sta je uzrok) trazio sam par dana po netu kako da rijesim i nista pa sam se odlucio za restore i ponovo sa GP jailbreakovo. Dakle, mislim da to nije problem uraditi.

P.S. Sms problem koji sam imao je taj da svaki put kad primim sms restartuje se springboard i onda ga ja jos jednom moram respringovat. Bio mi je iritantan problem.

edit:
Izvinjavam se što nisam naveo, ja sam ovo uradio na iPhone 4 sim-free.

P.S. Jutros sam otkrio u čeme je bio problem sa SMS-om pa eto da znate ako neko bude imao isti problem, AnyRing mi je pravio problem, ne znam zašto...

cocodix
09-02-2011, 16:57
prešao sam i ja, kod mene nema problema ni sa sms-om, sve aplikacije i podešavanja ostala...

konačno untethered :)

Edit: proradio je i push, mada mi na msn-u ne stize, tj 1 stigao i to je to

srzugovic
09-02-2011, 17:02
potpuno radi, ja isto napravio..
evo za one koji imaju problema sa greenpoisonom i ne "odradi" nista iako pise da je complete. Mora vam na iphone-u izlistavati puno nekih slova, da bi zapravo vidjeli da je instalirao sta vec mora instalirati..



http://www.youtube.com/watch?v=E-qMGZYVvU8

pavlex
10-02-2011, 01:42
prešao sam i ja, kod mene nema problema ni sa sms-om, sve aplikacije i podešavanja ostala...

konačno untethered :)

Edit: proradio je i push, mada mi na msn-u ne stize, tj 1 stigao i to je to

Da li postoji neki tutorial???
Da proverim da li sam dobro skontao: imate iPhone 3GS 4.2.1 BB 6.15.00 i tethered preko redsn0w-a i sad ste preko tog nekog green poison cuda napravili da je untethered? Da li je sad proradio GPS u iGo?

vdunic
10-02-2011, 02:07
Ne moze da proradi GPS, to nema veze sa untethered jailbreakom.

cocodix
10-02-2011, 02:53
pavlex: Da li postoji neki tutorial???


Ako ti je slucaj kao kod mene, 3gs 4.2.1 bb 06.15.00 jb sa redsn0w samo prati turtorial za greenpois0n i imaces untethered tel na 4.2.1 fw a sve sto je bilo na tel ti ostaje, izmedju ostalog i bb a dok ti je bb 06.15.00 gps nece raditi...

Evo link za turtorial preskoči 2. tačku to ne trebaš raditi, znači samo jailbreak

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=16512



Samo sto tebi kad se zavrsi jb nece biti zelena ikonica od loadera (ostace ti cydia)

SloboUgljevik
11-02-2011, 19:41
Kod mene nakon instalacije GP JB preko redsnowa telefon nece da se upali, osto zakucan na mrtvackoj glavi, ne pomaze ni paljenje sa redsnowom.
5.13.04 bb

cocodix
11-02-2011, 20:54
koji ti je bootrom, new ili old, kod mene je new i digao se, kada je odradio restart, pojavila se glava, ponovo se restartovao i onda upalio

ali kod mene je bb 06.15.00

SloboUgljevik
11-02-2011, 20:58
Novi bot. sad nece da se upali ni nakon ponovnog restorea i JB sa redsnowom i pokretanja pomocu njega.:D
vracam se ja na 4.1

m1ral3m
21-02-2011, 18:25
Moze li mi neko, molim vas, pomoci?! U pitanju 3gs Tethered JB 4.2.1 bb 06.15.00, pokusavam sa greenp0ison da uradim untethered i sve bude ok do negde pri kraju kad javlja:
Unable to mount user filesystem!
....
Error, no successful firmware download after 60000ms!! giving up...
i vise se nista ne desava, pa moram da bootam opet sa redsn0w.
tj. sta je problem?