PDA

View Full Version : Vibracija



didlika
06-02-2011, 16:27
Da li neko zna dal ima neki tweak kao što je asvibra, ili neki drugi način da se promeni patern i dužina vibracije, imam 4.1fw? Asvibra 2 isto ne radi na 4.1 a ovu glupu vibraciju uopšte ne osetim kada mi stigne poruka :S pomoć pls.
P.S. imam instaliran vibraficationsFree, ali nije ni blizu dobar kao Asvibra. Hvala unapred.

brzi82
09-02-2011, 00:51
Dobro ti je pitanje i meni interesuje ovo jer kad mi stigne poruka jedva da osetim vibraciju pa ako ima nesto neka kaze neko,inace i ja sam na ios 4.1


Sent from my iPhone using Tapatalk

brzi82
09-02-2011, 10:17
Neko da pomogne ?


Sent from my iPhone using Tapatalk

didlika
09-02-2011, 11:21
Možeš to sam da uradiš, ja sam čačkao i namestio sebi. Preko iFunboxa uđeš u System/Library/PrivateFrameworks/Celestial.framework i nađeš fajl SystemSoundVibrationPatterns.plist prekopiraš taj fajl na komp i otvoriš ga preko notepad++. Nađeš liniju gde ti piše <key>Default</key> (tu podešavaš vibraciju za poruke, mms....) Ispod Intensity između real i /real napišeš koliko puta hoćeš da ti vibrira, ispod OffDuration između real i /real napišeš koliku hoćeš pauzu između vibracija, ispod OnDuration između real i /real napišeš koliko dugo hoćeš da vibrira i ispod TotalDuration između real i /real napišeš ukupno koliko će trajati vibracija (sabereš onduration, offduration i naravno puta koliko vibracija ima).
Meni to izgleda ovako:

<key>Default</key>
<dict>
<key>Intensity</key> <---- Koliko puta vibrira
<real>3</real>
<key>OffDuration</key> <---- Kolika je pauza između vibracija
<real>0.3</real>
<key>OnDuration</key> <----- Koliko traje jedna vibracija
<real>1.0</real>
<key>TotalDuration</key> <----- Ukupno trajanje vibracije sa svim pauzama i ponavljanjima
<real>3.6</real>
</dict>
Vibrira 3 puta, sa razmakom od 0.3 sekunde, dužina jedne vibracije je 1 sekunda, a ukupno traje 3.6 sekunde. Ti stavi šta tebi bude odgovaralo.
Ako se ne budeš snašao, napraviću ti tutorial sa slikama. Samo pre svega backupuj fajl SystemSoundVibrationPatterns.plist da ako nešto nisi dobro uradio vratiš default fajl. Pozz

brzi82
10-02-2011, 02:13
Ma ovo mi izgleda malo slozeno plasim se da ne zeznem nesto pa da se kajem sto sam cackao :)

iMorris
10-02-2011, 02:23
Sacuvas fajl i ako nesto zeznes samo prekopiras stari...

brzi82
01-10-2011, 00:13
Molim vas neko da mi pomogne sa ovo,uradio sam ovo pre na ipgone 3g i sve je bilo super namestio sam u ifile kako treba sve isto kao u objasnjenje i radile su vibracije tako kako sam namestio 3 puta vibriralo po 1sec
ALI SAD na iphone 4 probao sam ovo isto 3 puta i nikako nece da se promeni intenzitet vibracije i nakon promene naravno pravim reboot ali opet kad mi stigne poruka vibrira samo onako malo kako je fabricki namesten iphone,zasto na 3g je bilo ok a sada nece ?
Jel mi moze neko pomoci posto ovako i ne osetim vibracije kad mi stigne sms a pre je bilo super drmalo je kao lud

Cudna stvar.... promenila se vibracija samo kad mi stigne email a za sms se nije promenila a promenio sam isto kao i ovde u objasnjenju
<key>Default</key> ispod ovo sto pise,gde treba da se promeni za sms ???

Vibracije su mi se promenile za sve email whatsapp i sve ostalo osim za sms se nisu promenile,zasto???
Molim vas neko neka pomogne?

Pomoc neko !!!

Jel nema niko ko zna nesto o povecavanje vibracije kod sms poruke makat to bilo i neki tweak sa cydia ???

Byakuya
01-10-2011, 23:50
Nemoj pisati posto ispod posta!!!

Sacekaj da ti neko odgovori...

shiza
04-10-2011, 15:57
http://www.isrbija.net/showthread.php/23782-Vibrafications-tweak-za-podesavanje-intenzitet-vibracije?highlight=cydia

cyhaber
12-11-2011, 01:13
@didlika
Jel umes da namestis vibraciju pri kucanju za ios5. To sam imao na 4.3.3 a na 5 nece jer nema N90 foldera a ne znam gde bi stavio onaj .plist file, izvinjavam se sto i ovde pisem o istom s obzirom da vec postoji tema 'vibracija u kucanju' ali ovaj tweak jako zelim na 5tici, cak sam zeleo i da je lupim sa Cydiae ali me mogu da platim Vizom, ne primaju.... :-(


Sent using Tapatalk

didlika
12-11-2011, 16:22
Ne znam, nemam iOS 5 pa ne mogu da čačkam... sry

cyhaber
13-11-2011, 00:55
Uspeo da kupim sa Cydia-e, radi ko sat, Hapticpro 1.2.6


Sent using Tapatalk

edyman
14-12-2011, 12:31
Možeš to sam da uradiš, ja sam čačkao i namestio sebi. Preko iFunboxa uđeš u System/Library/PrivateFrameworks/Celestial.framework i nađeš fajl SystemSoundVibrationPatterns.plist prekopiraš taj fajl na komp i otvoriš ga preko notepad++. Nađeš liniju gde ti piše <key>Default</key> (tu podešavaš vibraciju za poruke, mms....) Ispod Intensity između real i /real napišeš koliko puta hoćeš da ti vibrira, ispod OffDuration između real i /real napišeš koliku hoćeš pauzu između vibracija, ispod OnDuration između real i /real napišeš koliko dugo hoćeš da vibrira i ispod TotalDuration između real i /real napišeš ukupno koliko će trajati vibracija (sabereš onduration, offduration i naravno puta koliko vibracija ima).
Meni to izgleda ovako:

<key>Default</key>
<dict>
<key>Intensity</key> <---- Koliko puta vibrira
<real>3</real>
<key>OffDuration</key> <---- Kolika je pauza između vibracija
<real>0.3</real>
<key>OnDuration</key> <----- Koliko traje jedna vibracija
<real>1.0</real>
<key>TotalDuration</key> <----- Ukupno trajanje vibracije sa svim pauzama i ponavljanjima
<real>3.6</real>
</dict>

Vibrira 3 puta, sa razmakom od 0.3 sekunde, dužina jedne vibracije je 1 sekunda, a ukupno traje 3.6 sekunde. Ti stavi šta tebi bude odgovaralo.
Ako se ne budeš snašao, napraviću ti tutorial sa slikama. Samo pre svega backupuj fajl SystemSoundVibrationPatterns.plist da ako nešto nisi dobro uradio vratiš default fajl. Pozz

Da dodam da ovo radi, testirao sam na svoj i4 iOS 5.0, samo sto se SystemSoundVibrationPatterns.plist sad nalazi ovde => /System/Library/PrivateFrameworks/MediaToolbox.framework