PDA

View Full Version : pomoc pocetnik iphone 3g



mucic2
06-02-2011, 11:01
:confused: nov sam i nisam hteo do sad da postavljam pitanja vec prvo da procitam forum,citao sam citao:O i sve mi manje jasno to sto sam procitao unlock ovo i ono sa ovim sa onim.
nego konkretno da pitam-
3g 16gb dobijen iz D(gratis) poslat na dekodiranje ili kako se vec zove uradjen je sa O.S 4.1 podizanjem BB na 6.15,bootloader 06.02 i dobio sam sve pratece probleme sto idu uz taj BB,(najvise me nervira baterija koja drzi ceo dan nekih 12 sati) , probao sam sa SAM aktivaciju i nista nisam dobio,
-dali bih ja mogao da ubacim O.S 4.2.1 posto sam citao da je dobro optimizovan i za 3g.(vase misljenje koji )
-pomocu kojeg programa je najbolje to da uradim (RedSnow i Ultrasnow)...ili:confused:
-dali je potrebno sacuvati Shs za 3g
skinuo sam iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw, dali je potrebno jos nesto i sta da skinem pa dase bacim malo na posao da ubijem ovu nedelju. >:D

chunga
06-02-2011, 15:14
Nista neces specijalno dobiti i ako ubacis 4.2.1 jer ce ti BB ostati isti. Prelistaj malo bolje forum, bilo je raznih problema pogotovo vezano za taj BB pa su nadjena neka resenja.

Inace shsh file-ovi ti trebaju samo ako spustas sa veceg na nizi fw, koliko ja znam.

:wave:

shO
06-02-2011, 15:29
Ti, posto si na 06.15.00 mozes samo koristiti CUSTOM IPSW i nista drugo. Custom IPSW je aktiviran i JB je odradjen unapred...

Tako da nemas drugog izbora..

Demonix
07-02-2011, 01:51
Zlatno pravilo: nemoj da popravljaš ono što nije pokvareno. :)

Ako ti telefon radi kako treba, nemoj da dižeš na 4.2.1. Neće (mnogo) brže raditi, neće baterija više držati, a za 4.2.1 još uvek ne postoji (dobar) jailbreak.
Naročito nemoj to da radiš ako sam kažeš da ti je "sve manje jasno". :eek:
Informiši se bolje svakako.

Što se baterije tiče, da li si dobro uradio SAM aktivaciju, da li ti stižu push notifikacije (to možeš da proveriš sa besplatnim programom iPusher iz App Store-a)?

Edit: Zaboravih da je sad izašao GP sa kojim možeš da uradiš JB na 4.2.1. Ipak, i dalje tvrdim da to ne treba raditi ako nemaš dovoljno dobar razlog.

mucic2
07-02-2011, 10:45
mislima da sam dobro uradio SAM aktivaciju sve mi pise isto kao na forumu gde sam gledao kako se to radi, a sto se tice iPusher-a kad ga pokrenem dali treba da mi stigne nesto na njemu(meni on previse ocitava i ja ga iskljucim, sta treba da radim :confused:)
pa ja to i hocu da se informisem i da probam da radim nesto jer se to tako i najbolje uci probas jedno drugo trece ako nesto zase..š, postoje prijatelji na forumu da ti pomognu:angel:,
dajte mi neki LINK gde bih mogao da skinem CUSTOM IPSW 4.2.1 , to planiram da uradim za sledeci vikend(sub ili ned) ne radim vikendom i imam vise vremena, a do tad jos cu da citam forum o tome sta i kako,
morate da me razumete ipak je to jace od mene i moram da probam:eyebrows:,
sto se tice GP, koliko sam ja procitao on radi samo za 3Gs i 4G nije za 3G mozda i nisam u pravu.
:vb_cheers:

Demonix
07-02-2011, 19:55
mislima da sam dobro uradio SAM aktivaciju sve mi pise isto kao na forumu gde sam gledao kako se to radi, a sto se tice iPusher-a kad ga pokrenem dali treba da mi stigne nesto na njemu(meni on previse ocitava i ja ga iskljucim, sta treba da radim :confused:)
Treba da ti stigne push notifikacija koja izgleda ovako (http://modblog101.files.wordpress.com/2010/03/img_0673.png) u roku od nekoliko sekundi...
Ako se to ne desi, nešto nije u redu, verovatno nije do tebe, taj SAM je još uvek malo bagovit. Probaj moj tutorial (http://www.isrbija.net/showthread.php?t=16027), možda to pomogne.

Nisam još video da je neko na forumu okačio custom 4.2.1, možeš da probaš da napraviš svoj. Ipak, još jednom, preporučujem ti da se strpiš još malo, ipak je to sve još uvek novo i ja se na tvom mestu još uvek ne bih petljao sa tom verzijom ako ne moram. Ako baš hoćeš da uradiš nešto čisto da bi nešto uradio, ubaci bolje ponovo 4.1, za to ti ne treba custom i tu ne može ništa da pođe naopako (OK, uvek može, ali manja je verovatnoća ;)).

mucic2
07-02-2011, 21:36
korstio sam i tvoj tutorijal i sve mi tako pise na kraju
SAM i ako na vrhu piše "ActivationState: WildcardActivated", i pise tako ali iPuser i dalje vrti please wait...... i nista neznam gde je greska a stavio sam i slike i gde bi mogla da bude greska,
jer treba da mi bude aktiviran gprs i mms na telenoru da bi mi radio iPusher