PDA

View Full Version : iPhone 3gs se ne uključuje nakon restore-a



cikakosta
05-02-2011, 17:37
iPhone 3gs
OS X 10.6.6
iTunes 10.1.2
iPhone2,1_4.1_8B117_Custom_Restore

pomoću pwnagetool-a napravim custom fw, i oteram tel. u DFU mod. iTunes ga vidi, normalno, i uz tinyUmbrellu najnormalnije vrati ovaj 4.1 firmware. Sve prođe glatko do trenutka kad itunes izbaci obaveštenje da će se iPhone restartovati. Prođe 10sek, i iTunes opet projavi da je iPhone u recovery modu.

Probao sam sledeće:
recboot 1.0.1 i 1.0.2
držao 15sek home i power. Šta dalje da probam, ima li neko rešenja. iPhone je crn, ko da je mrtav. Kad ponovim dfu sa pwnageom, opet ga itunes prepozna, i opet može da odradi restore, ali na kraju isto sr***e. Probao i na windowsu, ista stvar.

Probao da ga izbacim iz recovery-ja ali TinyUmbrella ne vidi telefon uopšte, a sa Redsn0wom (poslednjim gde imam opciju da štikliram da ga butuje) mi prijavi neku unexpected error i kaže da promenim usb i da probam da resetujem iPhone. Tako se zaglavio sa onim belim ekranom. Tad ga je TinyUmbrella video, i kad sam preko njega išao na exit, opet sve po starom. Nemam više predstave šta da radim, može li mi ko pomoći?
Hvala

cikakosta
05-02-2011, 23:22
Da dodam, probao na totalno drugom kompu, sve po redu, kako trebuje i dolikuje, probao sa 4.0 i sa custom 4.1 i isto, dođe do kraja i neće da se resetuje :(
Ako ima nekog ko je iskusio ovo, molim da se javne i pomogne.

Byakuya
06-02-2011, 00:38
ne treba ti tiny umbrella i custom...ne znam zasto pravis kombinaciju ta dva...uzmi lepo samo preko pwn ubaci telefon u DFU i shift+restore...i to ti je to...host ti je vec izmenjen zbog tiny umbrella...

cikakosta
06-02-2011, 01:04
Prijatelju, ne znam kako ne čitaš šta sam napisao gore, ovo mi je 10ti 3gs koji radim, znam šta mi pričaš, sve do ovog sam tako i radio, naravno i sa ovim. To što ti pričaš sam prvo uradio. Sad da vrhunac bude najjači, sve sam sredio u win-u na drugom kompu uz neke trikove, ali sam posle 2 sata igranja tefonom dobio žuti ekran i telefon opet neće da se uključi... :(

Byakuya
06-02-2011, 03:52
Nisam procitao sve ocigledno...ok vidim da se bavis time...serviseru iphonova u slobodno vreme...elem...tome kome sredjujes telefon reci da odnese da reklamira ukoliko ima garanciju...ili da odnese u iSrbija servis....osim ako se i HW ne bavis....

cikakosta
08-02-2011, 00:12
Ne radim HW... Ako uspem nešto da sredim, ostaviću ovde post...

Da javim šta se dešava. Vlasnik telefona je rešio problem tako što je otkačio pa vratio bateriju. Kaže da je normalno prošao 4.2.1 i da fon šljaka normalno. Eto čisto da ostane na forumu ako nekom ne daj bože zatreba.