PDA

View Full Version : treba mi iphone expert!



justkidding
02-02-2011, 03:42
Posle mnogo muke i pomoci bayakuye da uradim jailbreak na 3gs 8gb ios 4.2.1 zakljucanog na hr t-mobile(plus sam uradio update recovery pa trazi orginal sim za aktivaciju koju nemam) nisam nista uradio probao sam sa redsnow 0.9.6rc8 pa sa 0.9.7b8 itd...unaspected error svaki put pred kraj procesa neznam zasto i pojavi se beli ekran....Nesto sam citao pri pokretanju redsnow da po seriskom broju moze da se odredi nedelja proizvodnje pa kaze da do 40 nedelje je ok, e sad moj serial je87101 po tome dodje da je moj tel prva nedelja 2011 a redsnow image se izgleda nemoze ubaciti u uredjaje koji su napravljeni posle 40 nedelje 2010!Tako sam ja zakljucio,dali je ovo tacno i sta da radim pomcccc:brickwall::brickwall::crash::crash::vb_cus sing::vb_cussing:

mickey84
02-02-2011, 05:29
Ja sam juce bez ikakvih problema odradio jailbreak i unlock iphone 3gs 8gb t-mobile, takodje proizveden u 2011...tako da ne bi trebalo biti da je tacno...

justkidding
02-02-2011, 10:20
pa daj molim te reci mi sa cime si odradio jb?

pa nisam nista resio skinuo sam pravi redsnow ali idalje nece pa nece ima pored red snowa boot-ipt4gcommand pa ja mislim da mozda njega ne pokrenem kad treba posto tel trazi aktivaciju sa org sim pokrenem, redsnow ubacim kad trazi ipsw za moj model ubacim ga pa pokrenem taj bootipt4 on esto odradi napise done idem dalje e sad ja odaberem instal cydia a daje onih jos 5 opcija...dali tu treba nesto drugo da odaberem jer kad krene da instalira cydiu pred kraj pobeli ekran pa napise weithing reboot i posle unspected error....pomoc oko ovih koraka dali uopste tako trebam da radim(tim redom)

mickey84
02-02-2011, 15:30
odradjeno sa redsnow 0.9.6rc8, mozes ga skinuti odavde: http://www.mobileclues.com/download-redsnow-0-9-6rc8
najbolje bi ti bilo da odradis opet restore, pa na svjez sistem pokrenes redsnow, uzmes install cydia, sacekas da proces zavrsi - kad se mob upali, ugasis ga, opet pokrenes redsnow i cekiras jedino opciju just boot tethered right now. kad se upali, to je to, jailbreak je zavrsen.
onda ti jos ostaje da ga aktiviras preko SAM, da ti se ne bi trosila baterija i skidao kredit preko gprs/3g (ovo radis samo u slucaju da nemas orig karticu mreze sa koje je iphone).

djapeboss
03-02-2011, 01:15
mozes li objasniti tu aktivaciju iphona preko SAM bio bih ti zahvalan, ja uopste nemogu da pristupim meniju, nadam se da shvatas sta hocu da kazem