PDA

View Full Version : limera1n-ne mogu da uradim jailbreak



luciferc4
31-01-2011, 18:28
imam iphone4, os4.1, firmware 02.10.04. Pokusao sam da uradim jailbreak sa limera1n ali kada startujem program, stoji natpis "waiting to device". Dugo, dugo. U stari, ne dolazim do drugog koraka. Iphone je prikacen na pc (windows7 64bit i to sa administratorskim pravima), ukljucen normalno. Da li neko moze da mi kaze o cemu je rec i sta treba uraditi?
Pozdrav.

.stefan
31-01-2011, 18:57
Da li si ga ubacio u dfu mod?

Byakuya
31-01-2011, 19:07
probaj takodje da namestis ona compatibility mode na XP sp2 npr...i probaj za zabodes kabl nazad u usb ne napred...

.stefan
31-01-2011, 19:10
I ugasi firewall i ostale procese tog tipa...

luciferc4
31-01-2011, 19:32
ne. ekran ostaje ukljucen tj. posle odredjenog vremena se automatski zakljuca... A moram da pitam kako da da odem u dfu mod? Po tutorialu koji sam pogledao on bi trebao posle nekoliko koraka da udje u dfu mod. Sto se tice compatibility moda, pokusao sam i to. Kaka se udje u virtuelni XP mode, moram da ga prvo da attach-ujem iphone a zatim startujem limeru. I ista stvar. "waiting to device". Inace, kao antivirus program koristim kaspersky i to iskreno nisam iskljucio. Sada cu da probam i da iskljucim antivirus program pa da vidim da li ce proci.
Hvala na savetima. Pozdrav.

Byakuya
31-01-2011, 19:53
iskljuci i AV i nakon toga nakaci telefon na kabl...pa pokreni GP i prati uputstva koja ti daje...

.stefan
31-01-2011, 19:58
Firewall obavezno iskljuci...ne ulazi on sam u dfu mod vec ga ti ubacujes...samo prati sta ti izbacuje i radi to istog sekunda kad ti izbaci

luciferc4
31-01-2011, 20:25
iskljucio kaspersky, iskljucen firewall, i nista.... I dalje kada startujem limeru on trazi uredjaj (waiting for device). Da pokusam sa greenpois0n-om u XP-u? Da li treba nesto u samom telefonu da uradim da bi ovo proslo. Jer racunar vidi telefon kao apple iphone still camera....

Byakuya
31-01-2011, 20:26
da li ti imas instaliran itunes na tom racunaru i koji?

luciferc4
31-01-2011, 21:51
Itunes 10.1.2. Da, nisam ga prvoinstalirao. Posle instalacije, limera je krenula ali nije zavrsio proces do kraja tj. da dodje u dfu mode. A posle toga, cini mi se da je tel ostao u recovery modu. Kada prikacim na itunes on mi izbaci da je u recovery modu.Ako uradim restore u itunes-u on mi predlaze da se uradi restore i update tj. podici ce na os4.2. Da li to da uradim? Tj. sta dalje da uradim sa JB-om?

komsa
31-01-2011, 21:57
ofpinyGlQ8I


odradi zajedno sa klipom pa ces uci u DFU :cool:

Byakuya
31-01-2011, 22:00
problem je sto ti ides umesto 1,2,3,4,5....4,1,3,2,5...ne mozes tako raditi i nadati se uspesnom ishodu...ako imas iphone treba ti kabl...ako hoces komp da ga prepozna trebaju ti drajveri i to pokrivas instalacijom itunes-a....nakon svega toga pokrenes limer i pratis sta treba vec...

.stefan
01-02-2011, 00:14
kljucna stvar ti je da ga ubacis u dfu mod...to krece od trenutka kada ti kaze da zadrzis home i power buttons 5 sec i nakon tog vremena pustis power a nastavis da drzis home

i alatka se zove limerain,ne limera!!

luciferc4
01-02-2011, 11:50
Morate, a i ne morate naravno, razumeti, da kada si nov u isvetu da trazite pomoc od iskusnijih. Hvala Vam za to. Evo, posle jednog dana, ap se zna vise. No dobro, kao sto sam napisao tel mi je trenutno u recovery stanju. I citajuci postove, trebalo bi uraditi restore u itunes-u (jer na ekranu stoji slika usb kabla da bude povezan na itunes). Pokrenem proceduru toga i on mi predlozi restore+update na ios4.2. E sada, da ne bi mozda zakomplikovao sebi zivot jos, da li to da prihvatim tako ili da ostanem na ios4.1 kao sto je trenutno u iphone-u? KOMSA (ISrbija Hero) je predlozio da se to uradi ali sa klipom i da posle toga se ulazi u DFU mod. E sada, nov pojam KLIP. Sta je sad pa to? I kako da se vratim na pocetno stanje kao kada sam ga prvi put ukljucio i dobio ekran sa postojecim ikonicama da bih krenuo one korake koje je BYAKUYA naglasio...
Hvala unapred..

shO
01-02-2011, 11:57
@luciferc4

Ako imas MSN ili SKype dodaj me

MSN
[email protected]

Skype
almighty.sho

luciferc4
02-02-2011, 08:01
kada ne mozete da uradite JB a mislite da radite sve po uputstvima, prvo probajte da to uradite na nekom drugom PC. To se, u ovom slucaju, meni desilo. Prosto, neki problem sa uSB-ovima na PC-u. Uvek, kazu, bolje radi kod komsije(inice).... I da se zahvalim na pomoci svima a pre svega shO-u (iSrbijaLegend)...
Pozdrav.

luell
02-02-2011, 08:25
Ako ti pak ne moze limera1n, probaj s http://greenpois0n.com/.
S limera1nom dosta ih ima problema oko carriera dok sa shatterom niko dosad.