PDA

View Full Version : Sinhronizacija fajlova sa više aplikacija



djoni1980
29-01-2011, 13:16
Jedno početničko pitanje. Kupio sam jučer Ipad 16 giga wifi, prvi utisci su pozitivni, uređaj je stvarno do jaja.
Nisam imao do sada iOS uređaj, a za razliku od rootovanja Androida, Jailbreak na 4.2.1 je stvarno jednostavan. Drži power, drži home, kao da sviram klavir :D
Instalirao sam gomilu aplikacija i počeo da testiram koje od njih imaju smisla, a koje ću odmah da brišem. S tim u vezi imam pitanje.
Jako me nervira ova Itunes aplikacija i način na koji se fajlovi sinhronizuju sa aplikacijama.
Koliko shvatam, pošto se npr jedan fajl sinhronizuje sa svakom aplikacijom posebno, ako ja hoću da probam 5 pdf readera i vidim koji najbolje radi, moram da imam 5 kopija istog pdf fajla u "Documents" folderu aplikacija, umesto jednog fajla kome bi mogli svi programi da pristupaju. Da li sam u pravu?
Proverio sam pomoću iFunBox, programa koji omogućuje da sa PC-a pristupam memoriji telefona kao da je npr USB, i izgleda da je tako. Što se tiče rada sa fajlovima, Android je majka.
Sad bih hteo da probam divx playere, cinexplayer je cool, al bih hteo da probam i ostale - da li to znači da moram da sinhronizujem/kopiram isti film u pet aplikacija (što je neviđeno retardirano), or am I missing something?