PDA

View Full Version : Pomoc pri kupovini



zoka
26-01-2011, 23:25
Zdravo svima,

planiram da kupim iPhone 3gs, pa posto sam nova u svetu iPhona, da li mozete da mi kazete na sta treba posebno da obratim paznju prilikom kupovine...

Razmisljam se da uzmem ovakav iPhone:
3gs 16gb, otkljucan za sve mreze i za sve aplikacije,O.S 3.1.2

Jasno mi je da je sim free i da mogu da preuzimam app preko Cydie...

Da li je O.S. 3.1.2. starija verzija sistema i da li cu moci da ga updatujem?

Hvala unapred i pozdrav

woya90
26-01-2011, 23:56
ios 3.1.2 je starija verzija...najnovija je 4.2.1
sobzirom da je u pitanju sim free mocices slobodno da odradis update i nece ti se zakljucati...

obrati paznju na to da ti ne uvale unlocked umesto sim free...

najlakse kako da proveris da li je sim free, jeste da prilikom kupovine telefona odes u cydiu i vidis da li je instaliran ultrasn0w...ako jesto onda nije sim free... ako nije onda ubaci bilo koju karticu i vidi da li ces dobiti signal...

chunga
26-01-2011, 23:59
Gledaj da ti ne bude bb ili modem frimeware 6.15 to gledas u settings/general/about.

I ako je otkuljucan za sve mreze onda znaci da nije sim free.

I u zavsinosti da li su u cydia-i sacuvani shsh file-ovi 4.0 pa navise moci ces da ubacis noviji fw, mozda ces moci i bez njih ali to ce vec morati neki iskusniji da ti odgovore.

Naravno obrati paznju da ne bude 3G pa da ti uvali kao 3GS ili neka dobra kopija. To mozes da vidis po ledjima jel su na 3GS jabuka i slova iste boje kao i kada udjes u kameru da ima opciju za snimanje.

woya90
27-01-2011, 00:03
I u zavsinosti da li su u cydia-i sacuvani shsh file-ovi 4.0 pa navise moci ces da ubacis noviji fw, mozda ces moci i bez njih ali to ce vec morati neki iskusniji da ti odgovore..

shsh ti je bitan ako hoces da spustis na nizi fw... a opusteno moze da ga podigne na najnoviji ako je sim free

chunga
27-01-2011, 00:04
OK, nisam znao za to. Hvala. :)

woya90
27-01-2011, 00:07
koristi ovo dugme u budece bilo gde da hoces da se zahvalis ;)http://www.isrbija.net/images/beattitude/buttons/post_thanks.gif

chunga
27-01-2011, 00:13
OK. Dobro si me obavestio, zaboravio sam. Zahvalio sam ti se i tako. ;)

SloboUgljevik
27-01-2011, 04:31
@zoka

Najbitnije je da obratis paznju u kakvom je stanju fon :D.
A da li je sim free il ne to mozes lako utvrditi, ako nema cydie a radi na nasim karticama ili ako ima cyudiu a u njoj u paketima nema ultrasn0w onda je sim free.
Sto se tice prelaska na noviji FW to ces moci ako fon ima sacuvan shsh za neki 4.xx u suprotnom mozes samo na 4.2.1 koji nema za sada ljudski JB.

zoka
27-01-2011, 09:12
Ljudi, hvala vam na brzim odgovorima, mnogooooooo ste mi pomogli...

@woya90 - gde se nalazi dugme hvala :)

igne
27-01-2011, 09:15
Opcija "hvala" ti se pojavljuje nakon 4-5 postovanja ;)

zoka
27-01-2011, 09:24
I ne radi se quote posta iznad tvog.
Byakuya

Haha, vidim ja nema je :) - nista onda kad mi se bude pojavila i tako cu vam zahtvaliti...

Cekam odgovore koje sam prosledila prodavcu, pa ako budem imala jos neku nedoumicu, postavicu ovde.

Pozz :worship: