PDA

View Full Version : Pomagajte, iphone nakon uspjesnog shift+restore stalno se vraca u recovery mode



Cegevara
26-01-2011, 04:21
Imao sam na 3GS-u IOS 4.0 JB.(sacuvane SHSH od 4.0 do 4.2.1) Pozelio sam da uradim shift+restore na isti IOS 4.0 i da nakon toga uradim JB i unlock.
POmagao mi je kolega sa foruma sh0.
Instalirao sam itunes 10, nakon toga TU poslednju i pokrenuo je. Startao TSS server a nakon toga na itunes uvezao sa shift+restore .ipsw. Izbacio mi je error 1602. Zatim mi je kolega rekao da promijenim usb port i da skiner ireb i da izaberem 3GS i ubacim ga u DFU mode. Uradio sam to. Nakon toga je shift+restore prosao bez problema i fw je uspjesno ubacen pisalo je. Nakon sto je nestao taj prozorcic sa porukom da je uspjesno uradjen restore odmah je itunes javio opet da je u recovery modu i da treba restore i sve tako u krug...ubacujem i opet izlazi to nakon uspjesno odradjenog posla...Probao sam sa TU "exit recovery mode" neda mi kao opciju jer ne prepoznaje phone da je nakacen. Skidao sam takodje i Recboot i probao sa njim ali kad kliknem na opciju da izbaci iz recovery mode on pokrene konzolu-prozor u kojem pokusava da ga vrati ali dalje se nista ne desava...

Pomagajte sta da radim i kako da sredim ovo.

Hvala unaprijed na pomoci !

mickey84
26-01-2011, 04:35
moras ga moci sa TU izbaciti iz recovery mode-a. jesi li siguran da kliknes sa lijeve strane TU na svoj iPhone, pa ces onda moci uzeti kick out from recovery?!

mister
26-01-2011, 11:26
probaj da iskljucis itunes i sa takvim iphonom (u recovery mode )uradis samo jailbreak

shO
26-01-2011, 11:51
Jos nisi uspeo... Damn it.
Kabal te ocigledno 'ebe.... (znas o cemu pricam)....

Jer cim ti TU detektuje tel, mocices ga izbaciti iz Recovery....

Aj javi se posle 2h, na poslu cu biti pa cu ti pomoci.

Byakuya
26-01-2011, 11:58
Jesi uspeo da resis problem?

Cegevara
26-01-2011, 13:32
Ne nisam ljudi. Muka me nasla a trebam covjeku da dam telefon danas a ja da uzmem cetvorku... :(

@sh0 NE VIDI ga TU to sam ti i sinoc rekao. Znaci kad uradi uspjesno shift+restore izbaci poruku da je to ok proslo i kaze da ostavim tel konektovan kako bi se restartovao na itunes i odmah nakon 2sec izbaci opet poruku da je u recovery modu i da mora da se restore i sve tako. Recboot takodje ga ne vraca iz recovery mode,samo stoji prozor konzole u kojoj pokusava ali nista...Ireb ga stavlja u DFU mod prije nego cu raditi restore bez problema jer bez njega javlja gresku 1600 ili 1602.

Sta da radim !? Hvala svima !

Cegevara
26-01-2011, 13:34
Molim nekoga ko zna i ko je voljan pomoci da se javi na PM da mu dam msn/skype da probamo rijesiti ovo.

Cegevara
26-01-2011, 14:31
Ima li ko voljan kolege ?

Cegevara
26-01-2011, 15:37
Uspio sam tako sto sam skinuo novi restore fw.

Interesuje me jeli JB kao i ranije da ukucam u safari www.jailbreakme.com i odradi sam a za unlock jeli ultrasnow koji skinem sa cydia-e ? Samo se pokrene,nije komplikovano ? Hvala

shO
26-01-2011, 17:16
Reseno... Moze lock ili sta vec :)