PDA

View Full Version : iPhone 3GS Novajlija



thahool
25-01-2011, 23:19
Izvinjavam se svima ukoliko postoji slična tema, tražio sam da tamo postujem, ali ne nađoh.

Anyway, dobio sam (polovni) iPhone 3GS 32GB, a do sada sam koristio Nokiu N95.

Pošto pojma o iPhone-u nemam, možete li me uputiti šta da radim?

Čitao sam par topika, napravio iTunes account...

Mislim da nije zaključan, s obzirom da svaka SIM kartica radi u njega...

Pošto bih ga kompletnog izbrisao - resetovao, predlažete li mi da to radim, jer sam čuo da ukoliko mu to uradim postoji šansa da se zaključa?
Što se toga tiče, mislim da sam mu to već i uradio (home dugme i dugme za uključivanje/isključivanje - držao nekoliko sekundi itd. mislim da sam to ovuda negdje pročitao da je fora za format-resest, nisam siguran...).

Nadam se da mi možete pomoći i uputiti u svijet iPhone-a! ;)

Najljepša hvala svima!

dado
25-01-2011, 23:28
Da bi ti pomogli moraš nam dati više podataka.
Koji ti je software na njemu i koji je baseband (modem firmware)?
To gledaš u Settings/General/About

predrag89
25-01-2011, 23:28
Nikako nemoj da radis reset i restore ili bilo sta od toga!!!

Najpre vidi koji je Firmware instaliran i da li je jailbreak-ovan. Moras da saznas da li je fabricki SIM-free telefon ili je otkljucavan. Ako nije jailbreak-ovan (Nema Cydia ikonicu) a radi svaka kartica, onda je SIM-free telefon (znaci da mu ne treba otkljucavanje posle sistem restore-a ili update-a). Ako ima Cydia ikonicu onda je uradjen jailbreak znaci moguce da si ga dobio otkljucanog (ne mora da znaci moze da bude da je i dalje SIM-free samo je jednostavno jailbreak uradjen) sto znaci u prevodu ako uradis restore sistema ili upgrade na najnoviji FW 4.2.1 zakljucace ti se telefon i neces moci da ga koristis (dakle to ce se desiti ako nije fabricki SIM-free) Pogledaj to sve pa odgovori na temu, koji je FW (Settings/General/ About) i da li je jailbreak.


P.S. Jailbreak nije isto sto i otkljucavanje, to ti omogucava instaliranje third party aplikacija i modifikovanje telefona. Prosta indikacija da li je telefon jailbreak-ovan jeste prisustvo Cydia ikonice na springboardu.

thahool
25-01-2011, 23:46
Da bi ti pomogli moraš nam dati više podataka.
Koji ti je software na njemu i koji je baseband (modem firmware)?
To gledaš u Settings/General/About
Modem Firmware 05.15.04
Version 4.2.1 (8C148a)


Nikako nemoj da radis reset i restore ili bilo sta od toga!!!

Najpre vidi koji je Firmware instaliran i da li je jailbreak-ovan. Moras da saznas da li je fabricki SIM-free telefon ili je otkljucavan. Ako nije jailbreak-ovan (Nema Cydia ikonicu) a radi svaka kartica, onda je SIM-free telefon (znaci da mu ne treba otkljucavanje posle sistem restore-a ili update-a). Ako ima Cydia ikonicu onda je uradjen jailbreak znaci moguce da si ga dobio otkljucanog (ne mora da znaci moze da bude da je i dalje SIM-free samo je jednostavno jailbreak uradjen) sto znaci u prevodu ako uradis restore sistema ili upgrade na najnoviji FW 4.2.1 zakljucace ti se telefon i neces moci da ga koristis (dakle to ce se desiti ako nije fabricki SIM-free) Pogledaj to sve pa odgovori na temu, koji je FW (Settings/General/ About) i da li je jailbreak.


P.S. Jailbreak nije isto sto i otkljucavanje, to ti omogucava instaliranje third party aplikacija i modifikovanje telefona. Prosta indikacija da li je telefon jailbreak-ovan jeste prisustvo Cydia ikonice na springboardu.
Nema Cydia ikonice nigdje da je mogu vidjet.

predrag89
25-01-2011, 23:51
Ikonica Cydie se nalazi na Homescreen-u (dalje u terminologiji - Springboard). Ako je nema onda nije uradjen Jailbreak. Imas SIM-Free telefon sto je odlicno. Mozes da uradis Reset ili Restore ako zelis. Posto si napravio iTunes account, nista ti vise ne treba. Prikacis telefon na USB, sacekas da kompjuter instalira driver, da windows prepozna (pretpostavljam da imas Windows), pokrenes iTunes, prepoznace ti iPhone, na levoj strani pod menijem "Devices" selektujes iPhone kad ti se prikaze sadrzaj imas dva dugmeta "Update" i "Restore" kliknes na Restore i uradices Reinstall softvera 4.2.1 koji vec imas dakle, samo ce telefon biti kao nov, izbrisace se sve, pesme, kontakti, fotografije, podesavanja i aplikacije.


VAZNO: Samo posto se sto posto uveris da je SIM-free telefon, uradi Restore. Telefon NIKAKO ne moze da se zakljuca ako je fabricki otkljucan, ako je kupljen SIM-free, dakle bez ikakve ugovorne obaveze, bilo gde u inostranstvu.

BaneK
25-01-2011, 23:59
@thahol...temu sam ti preimenovao u iPhone 3GS Novajlija
Sledeci put pre postovanja procitaj pravila foruma (http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2759) inace ce ti tema biti obrisana.Inace dobrodasao u iSvet.;)

thahool
26-01-2011, 00:29
@BaneK
kao što rekoh u prvom postu i još jednom ponavljam, izvinjavam se na tome.
Hvala btw!

@predrag89
Pokušao sam da odradim restore preko iTunes-a, ali po 5ti put mi govori:
There was a problem downloading the software for the iPhone. The network connection timed out.
Make sure your network settings are correct and your network connection is active, or try again later.

BaneK
26-01-2011, 00:45
Zato postoje pravila foruma da bih se procitala pre postovanja.:vb_rtfm:

Ovde imas sve uglavnom sve FW,


http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

nadji odgovarajuci skini ga.Kad ga skines stisni Shift+restore kroz itunes.Kad zavrsis restore uradi muJB.U zavisnosti koji FW ubacis progooglaj
iphone 3gs 4.x jailbreak

Ovo ti je kompletno uputstvo na ovom linku za FW 4.2.1,isprati ga i nema greske.Tu su ti ubaceni i alati.


http://www.machackpc.com/iphone/3g/jailbreak-unlock-iphone-3g-iphone-3gs-ios-4-2-1-using-redsnow-ultrasn0w-windows/

Download All Versions of iPhone, iPad & iPodTouch Firmware Files


http://www.machackpc.com/iphone/3g/download-all-versions-of-iphone-ipad-ipodtouch-firmware-files-direct-links/

RedSn0w 0.9.6b5 Windows download link


http://osxdaily.com/2010/11/28/redsn0w-0-9-6b5-download-available/

thahool
26-01-2011, 02:12
Editovah moj drugi post.

Dakle:
Modem Firmware 05.15.04
Version 4.2.1 (8C148a)

Koristim Windows Vistu.


Nego, pošto/ako mi je mob. SIM Free moram li mu onda radit unlock, jailbreak, itd?

Kao što rekoh, nemam nikakvo pojma o svim ovim stvarima, jer je ovo moj prvi ikada susret sa bilo kojim Apple-ovim proizvodom, nažalost, i zato sam se i registrovao na forum u nadi da mi možete pomoći, nadam se! :)

mallena
26-01-2011, 02:26
Evo ti procitaj sta je JB i unlock i sam proceni da li ti i sta ti treba :D
http://isrbija.net/showthread.php?t=2822

thahool
26-01-2011, 02:56
Dakle, trebam da mu uradim jailbreak i to treba da mu uradim preko redsn0wa :D

Ps. uspio sam da mu odradim restore.

Sad nastavljam ka jailbreaku preko

RedSn0w 0.9.6b5 Windows download link


http://osxdaily.com/2010/11/28/redsn0w-0-9-6b5-download-available/

:)

Edit
Ovaj link gore ne radi, tj. download file.
Ali sam izguglao sledeći:

http://www.redmondpie.com/how-to-update-iphone-3gs-3g-baseband-to-06.15.00-with-redsn0w-0.9.6b5-for-ios-4.2.1-unlock/
Sad ću radit po uputstvima sa ovog sajta i youtube linka, nadam se da će bit sve ok.

mister
26-01-2011, 11:18
thahool,posto imas telefon koji radi na svim karticama a nemas cydia,sa Modem Firmware 05.15.04
Version 4.2.1 (8C148a),znaci da ti je telefon sim free i nemoj slucajno da dizes modem firmware na 06.15 po ovom uputstvu sto si dao

http://www.redmondpie.com/how-to-update-iphone-3gs-3g-baseband-to-06.15.00-with-redsn0w-0.9.6b5-for-ios-4.2.1-unlock/
vec samo uradi restore software koji si imao 4.2.1 i jailbreak, koji ce ti biti tethered!!
Unlock ne treba posto je fabricki otkljucan

boko
26-01-2011, 12:28
koji je serial no?
bitno je da saznas da li je tel sa novim boot ili starim;ako je sa starim jailbreak(JB) ce biti untetered(tel ce raditi normalno posle gasenja),ako je sa novim boot JB ce biti tetered(moraces posle gasenja da upalis tel preko redsnow)
po mom misljenju ako ti je tel sim free,a novi boot bolje sacekaj finalnu verziju JB,pa ga onda uradi.

thahool
26-01-2011, 16:42
Nisam ništa radio sem restore preko iTunesa da bi mi se sve izbrisalo itd.
to je odrađeno samo.
sad je telefon skroz prazan...

Dakle, ovo piše u settings/general/about:
Version 4.2.1 (8C148a)
Carrier 9.0
Serial number 86946K4W3NR
Modem Firmware 05.15.04

Dal da čekam onda taj novi JB ili da ubacim neki drugi?

mister
26-01-2011, 17:06
Bolje sacekaj ,nemoj sebi da komplikujes zivot i uzivaj u sim free ,jer da nije sim fre sa ovim restorom mogao bi samo da places ,imas dosta free app na app storu dok ne izadje dobar jailbreak

thahool
26-01-2011, 17:19
Kad će izać taj novi/dobri JB? :D
Šta mi predlažete onda da ubacim u njega?

E, da, pokušao sam da prebacim kontakte sa Nokie N95 na comp (da bi ih onda prebacio na iPhone), ali neće svi kontakti da se prebace.
Probao sam preko PC Suite-a, sinhronizovao ih sa Outlookom ali neće sve brojeve da mi prebaci.
I.e. unutar nekog kontakta - imena imam po 3-4 broja i neće sve te brojeve da mi prebaci u Outlook. Od nekih kontakata hoće, od nekih neće.
Zna li neko kako mogu ovo odraditi?

Patt
26-01-2011, 19:23
Ja sam isto tako odradio preko pc suite-a i sve je proslo ok.. Problem jeste bas u tome sto imas vise brojeva po jednom imenu.. Moraces to da prepravis na jedan, eventualno dva mislim da ce prepoznati.. Zato ja unazad dve godine ako imam vise brojeva od istog coveka nazovem tipa ACA1, ACA2 da ne dodje do takvih problema, sto i tebe savetujem.. Pogotovo ako sve to posle sync sa google-om, kada ih budes preuzimao nazad nece prepoznati ostale brojeve..

thahool
26-01-2011, 20:31
Ali je fora što je neke kontakte normalno prebacio (gdje imam i po 3-4 broja), a neke nije...

Ručno sad ovo da radim trebaće mi vječnost...

boko
26-01-2011, 22:05
Nisam ništa radio sem restore preko iTunesa da bi mi se sve izbrisalo itd.
to je odrađeno samo.
sad je telefon skroz prazan...

Dakle, ovo piše u settings/general/about:
Version 4.2.1 (8C148a)
Carrier 9.0
Serial number 86946K4W3NR
Modem Firmware 05.15.04

Dal da čekam onda taj novi JB ili da ubacim neki drugi?

kod tebe je novi boot,cekaj na finalnu verziju JB,u medjuvremenu uzivaj u ispravnom tel;)

mijalkocar
27-01-2011, 00:06
jel moze meni neko da pomogne imam isto 3gs, ali od 8gb, 4.1 (8B117) je na njemu bb je 6.15, carrier je 8.0, a model je MC637DN (inace nigde nisam mogo da ga nadjem, odakle je :D) ima cydiju ima repo od ultrasnowa, ali ultrasnow nije instaliran radi na sve kartice...da li je simfree?

Demonix
27-01-2011, 01:59
Ako si siguran da ultrasn0w nije instaliran, a rade sve kartice, onda je SimFree.

boko
27-01-2011, 02:03
jako cudno,zasto bi neko u sim free stavljao bb od ipada???
pogledaj u cydia u packages da li je instaliran ultrasn0w?

mijalkocar
27-01-2011, 02:18
evo to je to...ja mislim da je simfree...:D
edit : https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.do

thahool
27-01-2011, 03:06
I meni bi valjale adrese da provjerim na sajtu sve što bih mogao provjerit za njega :)

thahool
31-01-2011, 20:24
I meni bi valjale adrese da provjerim na sajtu sve što bih mogao provjerit za njega :)
i? :)

Btw, kako mogu da mu promijenim ime?
Tražio sam u iTunesu i na iPhoneu, ali ne mogu nać...

Demonix
31-01-2011, 20:34
Otvori iTunes, poveži telefon, sačekaj da se pojavi na listi u levom delu prozora, klikni na njega, pritisni F2 i promeni ime u šta hoćeš. :)

thahool
31-01-2011, 20:46
Kakav sam ****** :D

Znate li možda ove web adrese gdje mogu provjerit sve za njega?
I to sam tražio na appleovom sajtu, samo što sam bauk za to :)

Demonix
31-01-2011, 22:28
Pa ovo iznad što ti je mijalkocar napisao (https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.do), a imaš i ovaj sajt (http://www.chipmunk.nl/klantenservice/applemodel.html) koji ti daje još neke informacije na osnovu serijskog broja.

thahool
03-02-2011, 03:42
Delivery report za poruke?

Treba mi Cydia za to? Tj. JB koji nemam ;D

Byakuya
03-02-2011, 03:49
da treba ti JB i repo koji ces dodati u Cydia:


http://iphonedelivery.advinux.fr/cydia

thahool
03-02-2011, 03:54
Da, ali pogledaj na topiku šta mi savjetovaše u vezi JB-a :)

Oće li izlazit brzo taj novi JB?

Byakuya
03-02-2011, 03:57
trebalo bi uskoro da se pojavi....savetovali su ti ono sto sam i ja sve savetovao...cekaj jos malo...i kada bude ubacis sve lepo i ne boli te glava:)

thahool
12-02-2011, 02:23
Evo čuh da je izašao konačno :)

Možete li me sad uputit u taj 'proces'?
Od početka pa do kraja, sa svim detaljima, jer ne bih da sjebem nešto :)
Isto tako, treba li prvo da sačuvam ove podatke što imam na njemu prije nego ga JB-ujem da mi se ne bi izbrisali, itd, i kako i to da uradim?

komsa
12-02-2011, 08:32
NrF-8DNlLP8&feature=related

thahool
14-02-2011, 19:09
Uspješno sam JBkovao iPhone i sad imam Cydiu.

Sledeće pitanje, pošto sam potpuni novajlija u svemu ovome, šta da radim sa Cydiom? :)

Čitah neđe ovuda da prvo moram neke kodove da ubacim u nju i onda da tražim i skidam aplikacije...

Izvinite, ali blage veze o svemu ovome nemam:)

thahool
20-03-2011, 02:03
Prikačih maloprije iPhone na comp.
iTunes mi ponudi da odradim download+update na 4.3.

Dal da mu radim ovaj update?

SloboUgljevik
20-03-2011, 03:32
Ne ni slucajno.