PDA

View Full Version : Ipod touch rainbow scratches....



zeuk
25-01-2011, 16:09
Pozdrav svima! :)

Pre nekih mesec dana ukazala mi se prilika da po prilično finoj ceni kupim izuzetno očuvan ipod touch 1g 8gb. Znam, znam - bolji je 2g, još je bolji 3g od 32gb, a ipak je najbolji 4g.

Ali kako god, imao sam malo para, finu priliku i rekoh sebi da probam nešto novo. Na kraju, kada se sve sabere i oduzme, ovo je apsolutno najinteresantnija stvarčica koju sam ikad nabavio. A imao sam sve i svašta u zadnjih 15 godina. :) Iskreno, ja sam i znao otprilike šta sve može - ali iz dana u dan ovo ne prestaje da me oduševljava. Maltene mi je ipod postao centralna baza svega onog što radim. Prezentacije za fakultet, vesti iz ekonomije, knjige... Onda su tu filmovi, muzika, internet. Pa fenomenalni iGo, nezamenljiv za nekog ko ima lošu orjentaciju poput mene. I naravno, poneka igrica kad imam vremena...

E sad. Problemčić. Dečko od kog sam ovo kupio je ipod savršeno očuvao. Koristio ga je dve godine, jedino je baterija zamenjena pre par meseci. Na njemu nije bilo NIJEDNE ogrebotine, osim onih klasičnih od nazad.

Ono što on nije uspeo da uradi za dve godine, ja sam uspeo za dva dana. :) Nekako je uspeo da mi isklizne u džepa u autu i da padne ispod sedišta. Dok sam ga ja napipao gde je, verovatno je nekako uspeo da se izgrebe na sitan pesak koji se nakupio ispod sedišta.

Rezulat : tri male ogrebotine od po 2-3mm na sredini ekrana. Ogrebotine nisu strašne, ali se nazire "rainbow" efekat kada je iza neke svetla pozadina. I naravno, kao što pretpostavljate, nervira me. :)

Ono što sam pročitao na netu je da te ogrebotine mogu prilično efikasno da se sakriju ako se stavi folija ili zaštita preko ekrana. E sad, s obzirom da se ja ne razumem u te zaštite, a ono što sam čitao se uglavnom odnosi na novije generacija iphone-eova i ipodova - odlučih da pitam vas...

Šta bih mogao da kupim kao jeftinu varijantu?

p.s. Padalo mi je napamet da naručim preko ebay-a novi ekran, i to bi me sve skupa koštalo oko 25-30e. Ali nekako mi se čini kao previše truda oko jeftine stvari. Morao bih da ga otvaram, da se zamajavam fenom i sitnim štrafovima... I onda bih opet morao da kupim neku zaštitu, jer bi bilo tužno da ga dva dana nakon stavljanja novog ekrana opet negde ispustim. Zato sam se ipak odlučio za neku od folija ili sličnih stvari koje će samo da umanje rainbow efekat. Kad budem malo pri parama, kupiću neki 3g ili 4g, ili možda čak i iphone. Za sada ću samo da prikrpim ovo što imam... :) Hvala.

Entheogen
25-01-2011, 16:19
potrazi Zagg invisible shield. odlican je.

zeuk
25-01-2011, 16:37
Ono što sam našao po pitanju Zagg zaštite je uglavnom uz napomenu da je za Iphone 3g/3gs. Jel može to da se prilepi na ipod touch 1g?

Entheogen
26-01-2011, 16:59
http://www.zagg.com/invisibleshield/apple-ipod-touch-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

cyborg24
27-01-2011, 18:52
Off topic:

Koju verziju iGO si skinuo i sa kog sajta?

Bio sam na zvanicnom sajtu iGo My Way i tamo nigde ne pise da aplikacija moze da radi i na iTouchu, pominje se samo iPhone.

Ti si pomenuo da ti radi iGo pa me zanima kako

Ja sam probao vec dve verzije na mom iTouchu4 i nijedna mi ne radi, zamrzne se pri ucitavanju

zeuk
27-01-2011, 21:38
@Entheogen,

Hvala puno.

@Cyborg,

i ja sam imao problema u startu. Svaka verzija koju sam skinuo bila je falična. Ili su isključene lokacije, ili zamrzne pri učitavanju, ili nešto treće pri ubacivanju lecence. Na kraju sam ovde na isrbija našao dobru verziju, koja je već sredjena i licencirana.

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=5373

Pa onda, u onom zadnjem boksu postoji link :

http://linksave.in/17385746854c6b8ed5cd95f

kad uđeš tu, skineš fajl: hmax_srb2010.03.rar


To su mape samo lokalnih zemalja. Ja sam izbacio sve osim Srbije i Crne Gore, jer mi realno ne treba. Ako ti imaš više memorije na svom ipod touchu, mozes da ubacis i sve ostale mape...

cyborg24
27-01-2011, 21:41
Hvala puno na odgovoru, probacu pa nadam se da ce mi uspeti!
Vazno da ima nade :)


Edit:

Uspeo sam i pokrenuo.

Jedino mi nije jasno kako ti koristis iGo na iPod Touch-u kad on nema GPS?

Kakvu mu korist nalazis?

Mislio sam da postoji varijanta da koristi WiFi lociranje ali nisam nasao.

zeuk
28-01-2011, 17:11
Pa naravno da nema GPS, a teško da možeš da budeš lociran preko WIFI-a. Pod određenim okolnostima bi moglo da pronađe lokaciju rutera, ali ne znam da li je to omogućeno kroz iGo.

Ali ako se nalazim kod Ekonomskog fakuleta u BG-u, a treba da dođem do neke ulice za koju tačno ne znam gde je - stavim polaznu i dolaznu tačku i vidim trasu puta. Meni je to dosta. Ne moram da budem u svakoj sekundi obavešten gde sam.

Pre izvesnog vremena sam išao u Kragujevac kod nekih ljudi, i opet sam uspeo preko njega da se orjentišem.

Naravno, nije praktično kao kad imaš GPS, ali daleko od toga da je beskorisno...

cyborg24
28-01-2011, 18:38
Hvala na odgovoru, to sam i mislio.
Slažem se sa tobom, daleko od toga da je potpuno beskoristan.
To mu dodje kao google maps offline samo bez fensi grafike :)
Samo da znas da postoje dodaci za iPod u obliku hard case-a i držača u kolima koji iPod pretvaraju u potpuno funkcionalni GPS uredjaj sa kojim onda ovakvi programi rade kao na iPhone-u 4 ali nažalost koštaju skoro kao odvojen GPS i ne verujem da ima da se kupi kod nas, vidjao sam po netu....

zeuk
28-01-2011, 19:01
Znam za to, video sam na youtube... Ali kao što kažeš, ako hoćeš GPS - kupiš pravi GPS uređaj.

Ipod T. je dovoljno funkcionalan i ovakav kakav jeste. ;)