PDA

View Full Version : problem sa restorom



neva
23-01-2011, 06:05
imam 3gs koga sam dobio iz amerike, sa 4.2.1 softwareom, i koristio sam uputstvo odavde
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=14265&highlight=jailbrake
zabagovalo mi je instaliranje softwarea, odradio ponov. kod redsnowa sam kliknuo i install iPad baseband jer je novi neki ne mogu da se setim sta (probao sam i kada me pita is your phone new da kliknem da nije, ali mi kasnije kaze da je telefon new i da kliknem yes kada me ponovo pita kada krenem iz pocetka), i onda je zakucao... probao opet - ponovo zakucao samo malo dalje u procesu, pa jos jednom, i onda je dosao kraja i rekao mi da je rest of the proces on the phone. otkacio telefon, on je zavrsio i kada je prosao onaj ekran gde ide teks (kao kada se dize safe mode u windowsu) restartovao se i zabagovao kod jabuke... restart, opet i opet. probao sve ponovo, i sada mi je telefon (koliko sam ja shvatio) zaglavljen u recovery modu. svaki put kada pokrenem shift+restore sa firmwareom koji sam skinuo iz tutorijala gore, dodje do pred kraj i izbaci da nemoza da uradi restore i izbaci eror 1015. starije firmware nece ni da pokrene da kopira u telefon. probao sam sa tinyumbrellom, ali kada se telefon resrtuje, odmah cim se upali izadje na listi i opet ponudi exit recovery mode. probao sa RecBootom, telefon se iznova i iznova restartuje i kada dodje do one strelice koja pokazuje na itunes, restartuje se. pokusao sam onda opet sa redsnowom i uspe da uradi deo na racunaru posle nekoliko puta zakucavanja, i na telefonu zakuca na Installing Activation Bundles, restartuje se i vrati na onu sliku sa strelicom ka itunseu. a kada je nakacen na racunar jednostavno nece da se ugasi. kad ga ugasim on se odmah sam upali (i kada je itunes upaljen i kada nije). nekako sam ga ugasio i to je to.
jel ima neko neki savet sta da radim?
hvala unapred

neva
24-01-2011, 03:54
jel moze neko da mi pomogne molim vas!

SloboUgljevik
24-01-2011, 09:20
Ubaci telefon u DFU mod i onda pokusaj restore sa custom fw.

neva
24-01-2011, 15:04
probao, i dalje zaglavljen u dfu, na bilo koji fw izbacuje error 3194 ili za neke 1015.. uopste nemam ideju sta da radim...

nebojsas
24-01-2011, 16:06
Meni je razne greske sa itunesa resavao obican restart kompa, iskljucis mob sa kompa, shutdown, sacekas minut-dva, ukljucis komp pa probas ponovo, meni je ovo pomoglo u 5 (pet) slucajeva.

dado
24-01-2011, 17:30
probao, i dalje zaglavljen u dfu, na bilo koji fw izbacuje error 3194 ili za neke 1015.. uopste nemam ideju sta da radim...

3194 error ti izbacuje zato sto nemas sacuvan shsh za ios koji pokusavas da stavis. Za 3G telefone shsh kodovi trebaju za 4.0 do 4.1 ios-a , ispod 4.0 ne trebaju.
Za 1015 error pokusaj da odradis restore iz dfu moda