PDA

View Full Version : iPhone 2G • WiFi i Sync Problem



alexandargh
22-01-2011, 19:29
Problem rešen.

Juče sam kupio iPhone 2G 4GB. I, telefon uopšte neće da pronađe ni jednu WiFi mrežu, ne znam iz kog razloga. Kako god da pokušam, on samo vrti onaj kružić i ne izbacuje ništa. Probao sam na par mesta u gradu gde ima vajerlesa i ništa. Da li sam možda propustio da instaliram nešto iz Cydie ili je hardverski problem?

Isto tako, imam problem sa syncovanjem aplikacija iz iTunesa. Naime, instalirao sam AppSync 3.1+ (imam iOS 3.1.3), skinuo sam jednu aplikaciju sa AppStorea na telefonu, i instalirao. Po ovome, trebalo bi posle da uspe da instalira aplikacije preko iTunesa ali on samo krene da instalira, i negde na pola puta se iTunes zapuca i neće ni da mrdne. Moram da endujem proces iz task menadžera. (Inače, iTunes je poslednja verzija) Šta sam propustio? :brickwall:

Printscreen iTunesa: http://i51.tinypic.com/2rhplhl.jpg

eLfid
22-01-2011, 23:03
Jesi li uradio Restore?!

alexandargh
23-01-2011, 00:40
Jesi li uradio Restore?!

Restore iz iTunesa? Nisam. Ne smem da restorujem, jer ne znam posle da ga jailbrakeujem i šta već još treba. :(

BaneK
23-01-2011, 00:52
Isprati ovaj tutorial i nema greske.....



http://www.simonblog.com/2010/02/08/how-to-jailbreak-iphone-os-3-1-3-using-redsn0w-for-iphone-2g3g/

eLfid
23-01-2011, 01:10
Restore iz iTunesa? Nisam. Ne smem da restorujem, jer ne znam posle da ga jailbrakeujem i šta već još treba. :(
Imas modificirani
Firmware ;) sve sto trebas je samo da odradis restore :) nakon toga update Cydia :)
evo pogledaj temu:
http://www.isrbija.net/showthread.php?t=9208&page=27

alexandargh
23-01-2011, 14:59
Video sam ovaj (http://www.isrbija.net/showthread.php?t=6331) tutorial. Da li smem po njemu da radim? Koliko sam razumeo, treba da kliknem na restore u iTunesu (on će skinuti novi 3.1.3 i instalirati na telefon?) posle čega će se iPhone zaključati. Onda da pokrenem RedSnow i da radim po daljim uputstvima. E sad, imam par pitanja.
Da li to radim sa SIM karticom u telefonu? Da li mi je potrebna WiFi konekcija? (pošto je nemam trenutno, a megabajte u paketu sam skoro potrošio). Koji RedSnow je najbolje da skinem (pošto link ne radi u tutorialu)? I konačno, da li će to rešiti ove probleme gore?

Izvinjavam se što gnjavim sa ovolikim pitanjima, ali stvarno ne želim da pokvarim nešto. Totalni sam početnik. :(

BaneK
23-01-2011, 15:27
Ne treba ti WiFi za restore, isprati gore sa linka koji sam ti postavio tutorial i nemozes da omanes.

alexandargh
23-01-2011, 15:34
Ne treba ti WiFi za restore, isprati gore sa linka koji sam ti postavio tutorial i nemozes da omanes.

Sve mi je jasno što se tiče tutoriala, jedino ne znam da li da kliknem restore iz iTunesa (pošto već imam u telefonu 3.1.3) ili (kako je u drugom tutorialu opisano) skinem 3.1.3 i onda idem sa Shift + Restore? I ne znam da li da radim sa karticom unutra. :embarrassed:

Ovo sve izgleda prilično jednostavno, al' hoću da budem siguran da radim sve kako treba.

BaneK
23-01-2011, 16:00
Ne smeta kartica a ako si vec ubacio 3.1.3 skini i 3.1.2 firmware koji ce ti trebati za Redsn0w.Kad ga skines pokreni Redsn0w i kad te pita da mu pokazes FW lociraj mu 3.1.2 i dalje prati uputstvo.I obavezno skini bootloader (3.9 / 4.6) trebace ti i on za redsn0w.Imas gore u uputstvu link za download.

alexandargh
23-01-2011, 16:04
Ne smeta kartica a ako si vec ubacio 3.1.3 skini i 3.1.2 firmware koji ce ti trebati za Redsn0w.Kad ga skines pokreni Redsn0w i kad te pita da mu pokazes FW lociraj mu 3.1.2 i dalje prati uputstvo.I obavezno skini bootloader (3.9 / 4.6) trebace ti i on za redsn0w.Imas gore u uputstvu link za download.

Zahvaljujem na objašnjenju. Smem da ga pustim da restoruje preko iTunesa? (Checkuje za update itd.) Skinuo sam bootloadere i 3.1.2 već, sad samo još da uradim pa javim da li je uspelo. :D

BaneK
23-01-2011, 16:17
Ako je 3.1.3 nemoras a i nece da ge restoruje jel vec imas zadnji FW za 2g u iphonu a to je 3.1.3.

alexandargh
23-01-2011, 16:29
Ako je 3.1.3 nemoras a i nece da ge restoruje jel vec imas zadnji FW za 2g u iphonu a to je 3.1.3.

Uradio sam restore sa 3.1.3, i prikazao mi je ovaj (http://i54.tinypic.com/2n7miaa.jpg) error. iPhone posle ima samo jabučicu na ekranu, i ne mogu da ga isključim kako bih nastavio u Redsn0w-u jer kad god pritisnem dugme za isključivanje on se restartuje i pokaže iTunes ikonicu i kabl. Ne znam kako da ga isključim da bih nastavio.

Neće ni iz DFU moda da ga restoruje ponovo. Uništio sam telefon, divno. :smrc:

BaneK
23-01-2011, 17:18
Stisni Home+Power dugme u isto i drzi vreme da se iphone restartuje.I nisi morao restore kad vec imas 3.1.3 nego samo JB se redsnOw.Probaj da promenis USB port na PC.

Dodaj me na Skype imas PM.

alexandargh
23-01-2011, 21:23
Problem rešen restorovanjem. :)

alexandargh
26-01-2011, 23:17
Problem sa aplikacijama rešen. Ali ostaje WiFi problem. Prvo sam mislio da je hardver otišao, ali kada sam uradio restore network settingsa, iPhone je pronašao mreže i konektuje se, ali se diskonektuje posle 2-3 sekunde ili jednostavno kaže da ne može da se konektuje. Ne znam više šta da radim sa njim. Da li ima neki fix iz cydie koji bih mogao da probam? :-\