PDA

View Full Version : glupan i tupan



Max Payne
22-01-2011, 01:01
Znam da ce vecina vas koja bude citala ovo da kaže da se o tome već pisalo i bi trebalo potražim po forumu temu koja me interesuje ....ali ja sam to uvek radio i samo se uvlacio u jos veću zabunu...
jer pola onog sto procitam ne razumem!

vise me boli glava....

ja molim nekog iskusnog Iphonera da mi samo kaže sta da radim jer sam u dilemi a ne bih da zajebem nesto pa da napravim jos veci krs...
dakle
Imam iPhone 3g (kupljen pre 2 god u Italiji, sto znaci da je bio otklučan već)...kad sam ga dobio ja sam se tu malo igrao sa njim, uradio jailbrake (instalirao Cyidiu itd sve kako sam onda naucio iz ovog naseg foruma)... od tad nisam nista radio i pomalo zaboravio ...elem, nije mi to problem tutorial cu da skinem i da uradim kao i pre ali me zanima samo jedna stvar a to su dva pitanja: =) salim se

DAKLE
on je fabricki otključan, urađen je jailbrake (mislim da sam pwnage koristio tad) i trenutno je na verziji 2.2.1 dakle, sto se vas tiče KAMENO DOBA

ŠTA DA MU RADIM JA SAD... DA LI MOGU SAMO DA GA UPDATE-ujem PREKO ITUNES-A ILI TO NE SMEM NIKAKO DA RADIM JER SAM VEĆ KORISTIO JAILBRAKE... DA LI TREBA DA GA RESETUJEM, da uradim PONOV JAILBRAKE, KOJI PROGRAM DA KORISTIM I KAKO

I NA KRAJU SVEGA TOGA KAKO DA GA UPDATE-ujem I NA KOJU VERZIJU?

.....koja je trenutno najbolja i najkompatibilnija verzija OS za iPhone 3G?

DRUGARI HVALA PUNO NA POMOĆI UNAPRED I IZVINJAVAM SE NA SMARAČINI, verujem da su mi se mnogi smejali... neki možda i psovali ali ZAISTA BIH BIO VEOMA ZAHVALAN NA KRATKOM I JASNOM ODGOVORU NA PITANJE U KOJIM KORACIMA DA UPDATEUJEM IPHONE 3G SA OS 2.2.1 na neki noviji OS??? (i koji)

Sharky
22-01-2011, 01:06
Nikako na zadnju verziju iOS-a, jos uvek nema pravog JB-a
Imas li sacuvane SHSH fajlove (pise li ti u Cydiji u vrhu nesto sitnim zelenim slovima?)
Ako nemas najbolje ti je da skines ios 3.1.3 oficijalni i odradis shift+restore
Ako imas onda mozes i 4.1 oficijalni sa shift+restore

Max Payne
22-01-2011, 01:14
ej Sharky

hvala druze na brzom odgovoru....

ne mogu trenutno da vidim ništa na telefonu jer je nesto zabagovao (crni mu se ekran) tj. uopšste ne reaguje MRTAV DISPLEJ, to mi se i ranije desavalo ali se da kažem odbaguje kada ga prikacim na komp ili me neko zove (nema pravila)... za sad ne mrda ceo dan.... a kada me neko zove on zvoni i vibrira sve uredno ali ne reaguje displej... elem, ja se nadam da će kada uradim update da se odbaguje za sva vremena a možda i neće,videćemo... u sv. slučaju ne mogu da vidim te SHSH fajlove (a iskreno ne znam ni sta je to)... A NI ZLENA SLOVA U CYDIJI.....

istorija telefona mi je poprilicno nebitna kao i aplikacije na njemu.... najradije bih sve ispočetka (osim tel. imenika)

JEL IMAS NEKI PREDLOG?

znaci skinem 3.1.3 i uradim shift+restore

....sta koristim pwnage?.....jao skroz sam se pogubio.... HELP HELP HELP BZZBZBBZBZBZ....

jel može neka pomoć?

Sharky
22-01-2011, 01:40
skini odavde:
http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=750
.ipsw fajl ios 3.1.3 za 3G, otvoris itunes, drzis shift i kliknes na restore.
To ti je kompletna reinstalacija iphona, tako da syncuj imenik ili ga sacuvaj na neki drugi nacin.
Posle toga mozes da odradis JB sa Spiritom, jailbreakme.com...

Max Payne
22-01-2011, 01:51
i to je sve sto mi treba?

......thanks a lot friend

Byakuya
22-01-2011, 02:37
ali pre toga sacuvaj imenik....tj ako vec ne sacuvas nakon celog procesa kada te pita...Restore form backup izaberi to da ti vrati podatke koji su bili...

Max Payne
22-01-2011, 10:35
hvala sharky hvala hvala hvala...

pozz